Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


11 + 1 lež v realitách

Autor: | 12.03.2010 14:10 | Kategorie: Realitní makléř | Komentáře zakázány komentářů

Říká se, že zkušenost je z velké většiny nesdělitelná. Aby se člověk poučil, prý si musí vše zažít na vlastní kůži sám. My bychom chtěli toto tvrzení vyvrátit a varovat vás před nepravdami, které na vás mohou čekat při prodeji či koupi realit – ať už přes realitní kancelář nebo na vlastní pěst. A budeme věřit, že našim zkušenostem uvěříte. Ušetříte si tím totiž to nejvzácnější, co máte – čas, zdraví i peníze.

 

Své zážitky nám sdělilo patnáct zkušených realitních manažerů Realitní kanceláře STING.

1.    Nabízení nemovitosti bez toho, aniž by makléř zakázku viděl - výsledný dojem pak může přinést obrovské zklamání. Proto se ptejte na všechny detaily nemovitosti, které vás zajímají.

2.    Majitel vydává obyčejnou zahradu jako stavební pozemek -  někdy může být velmi krásný, leč pro vás bezcenný. Proto chtějte vidět záznam v katastru.

3. Nabízí se dům, který není zkolaudovaný – i když mu na první pohled nic nechybí. Proto se ubezpečte a raději vyžádejte k nahlédnutí vyjádření o kolaudaci.

4. Majitel zatají skutečnost – například plánovaný budoucí silniční obchvat kolem domu. Proto se raději informujte na stavebním odboru místního úřadu.

5.    Mylné informace o přípojkách k domu – připravily už o klid tisíce nových majitelů nemovitostí. Proto nahlédněte do stavební dokumentace.

6.    RK prodávajícího přesvědčí, že smlouva, kterou podepisuje, je neexkluzivní. Malým takřka nečitelným písmem je ve smlouvě uveden opak a navíc bez možnosti výpovědi – když si pak kupce nejdete sami, musíte zaplatit také provizi realitní kanceláři. Proto si pořádně pročtěte celou smlouvu.

7.    Nevěrohodné realitní kanceláře si berou provizi i za jednotlivé prohlídky – to je však nemyslitelné. Proto se ubezpečte, že daná realitní kancelář vybírá provizi až po sepsání smlouvy o prodeji či pronájmu.

8.    Nesolidní RK přebírají zakázky jiným realitním kancelářím, stahují fotky, kopírují popisky – to však v případě, že nabízíte nemovitost u několika realitních kanceláří. Proto raději volte smlouvu exkluzivní, budete mít jistotu, že Vaši zakázku nepřebere realitní kancelář s nekalými praktikami.

9.    Nevyplacení kupní ceny z úschovy realitní kanceláře – po čemž následuje šok. U důvěryhodné realitní kanceláře je tento bod pevně zakotven ve smlouvě. Proto si jeho uvedení v dokumentu dobře ohlídejte.

10.    Prodávající tvrdí, že je jediným majitelem nemovitosti. Přesto se však může stát, že je spoluvlastníků více -  čímž může být celý obchod znemožněn, protože nedají k prodeji souhlas všichni. Proto si vyžádejte list vlastnictví ve výpisu z katastru nemovitostí, kde jsou uvedeni všichni majitelé.

11.  Prodávající se nechá uchlácholit několikatisícovou zálohou a tím, že kupující za něj vše rychle vyřeší sám. Navíc podepíše plnou moc a dokument, ve kterém je mimo jiné uvedeno, že kupující může jeho nemovitost prodat třetí osobě – v tomto případě je neznalost rizik a postupů při prodeji realit fatální. Prodávající totiž dává „kupujícímu“ oprávnění nakládat se svou nemovitostí. Nedostane pak peníze a přijde také o nemovitost. Proto, když už se rozhodnete o zprostředkovaný prodej, je lepší obrátit se na renomovanou realitní kancelář, kterou si na rozdíl od „anonymních zájemců“ můžete ověřit.

+1. Klient se rozhodne, že svou nemovitost prodá přes realitní kancelář. Když mu však RK najde kupce, prodávající ji spolu s ním obejdou a uskuteční obchod bez zprostředkovatele. Využijí tak služby se vším, co nabízí, ale nezaplatí ji.

11 + 1 lež v realitách >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.10.2016 11:23 Inženýrská firma Centroprojekt má nového majitele

Novým majitelem inžnýrské společnosti Centroprojekt, která provádí projektovou dokumentací k novým stavbám se stal holding Andreje Babiše. Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (349)
 
Spíše ano. (49)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 501 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Zbyněk Drobiš | 06.10.2016 00:00 Sousedské právo: Přestavek v novém občanském zákoníku

Stavba je postavená tak, že přesahuje na malou část cizího sousedního pozemku? Jakým způsobem zákon řeší takovou situaci a jak se mají vypořádat vlastníci sousedních pozemků? Pomoci nám může právní úprava přestavku, kterou vymezuje nový občanský zákoník. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 05.10.2016 00:00 Dostupnost bydlení v Praze je horší než v Mnichově či Vídni

Dostupnost nového bydlení v Praze se zhoršuje. Rostoucí prodeje v kombinaci s klesající developerskou nabídkou bytů ženou ceny vzhůru. Deset průměrných ročních platů na koupi bytu v Praze již nestačí, v Mnichově, Vídni či Bratislavě stále ještě ano. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 03.10.2016 00:00 Ceny bytů rostou. Blíží se další realitní krize?

Ceny bytů od finanční krize rostou. Pražské byty se již dostaly na dosah historických úrovní z roku 2008. Vyplatí se rychle kupovat, nebo spíš počkat na splasknutí bubliny? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Další články »