Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


3 nejčastější iluze lidí, které hrají zlodějům do karet

03.12.2012 17:09 | Kategorie: Pojištění | 0 komentářů
Tagy: bezpečnostní dveře NEXT

Snad nic neusnadňuje zlodějům práci tolik, jako lehkovážné chování majitelů domů či bytů. Rádi se konejšíte myšlenkami, že se lupiči vašemu obydlí vyhnou, když nevlastníte žádné cennosti? Spoléháte na to, že si k vám zloději netroufnou, když jste doma? Počítáte s bystrým okem souseda, který vám ohlídá dům v době vaší nepřítomnosti? Účinnou prevencí proti vloupání je nepodléhat těmto zažitým mýtům. Na nejčastější mylné domněnky upozorňuje Ivan Pavlíček, ředitel společnosti NEXT, která se více než 20 let specializuje na výrobu i prodej dveří a zabezpečení domácností a nemovitostí.

Nemám doma cennosti, zloděj nemá co ukrást

Mnozí lidé rádi podléhají pocitu, že jejich dům či byt není pro zloděje lákavý. Přičítají to například tomu, že nevlastní žádné šperky, drahou elektroniku nebo si neschovávají pod polštářem vyšší sumu peněz,“ říká Ivan Pavlíček, ředitel společnosti NEXT. Ani to však nemusí zloděje vůbec odradit. Řada zlodějů totiž pochází ze sociálně slabých vrstev. „Nepřijdou k vám cíleně ukrást obraz za sto tisíc, ale spokojí se dvěma stovkami, které najdou ležet v šuplíku. Peníze pak použijí na denní obživu nebo třeba na nákup drog. Sice si můžete oddechnout, že škody na majetku nejsou závratné. Na druhou stranu počítejte s nutnou výměnou poškozených dveří a zámku, která vás může přijít i na několik tisíc korun. Je to nepříjemné technicky i finančně, nemluvě o špatném pocitu z toho, že se vám někdo cizí přehraboval v osobních věcech,“ dodává ředitel společnosti NEXT.

Jsem doma, zloděj si netroufne

Leckteří zloději bývají neuvěřitelně drzí a loupí zcela bez rozpaků. Ani přítomnost majitelů v bytě nebo domě nebývá dostatečným důvodem, který by je měl odradit od jejich kriminálních aktivit. Spoléhají rovněž na to, že lidé nebudou věnovat pozornost štěkotu psa nebo jej ve spánku neuslyší. „Pachatelé si často vybírají noční hodiny. V jedné místnosti loupí, zatímco ve druhé spí majitelé. Známé jsou i případy, kdy zloděj bezostyšně vniknul do bytu, kde bylo spící dítě. To se po probuzení ve strachu schovalo pod peřinu a poté duchapřítomně oznámilo událost rodičům pomocí telefonu. Ti pak kontaktovali policii. Jiný zloděj se zase odvážil k lupu dokonce na přítomnosti rodiny, která zrovna večeřela,“ popisuje Ivan Pavlíček, ředitel společnosti NEXT.

Jedu na dovolenou, soused mi byt ohlídá

Lidé často spoléhají také na sousedy, když se chystají odjet třeba na dovolenou. Nechají si pravidelně vybírat poštovní schránku, odklízet sníh před dveřmi, aby budili zdání, že jsou doma. Sousedská výpomoc v době delší nepřítomnosti je určitě praktická, ale ani občanská solidarita nebývá pro lupiče důvodem k přehodnocení plánů. I váš soused chodí do práce, nakupovat a v noci spí. Chcete-li výrazně snížit riziko vloupání do domu či bytu, věnujte patřičnou pozornost otázce zabezpečení. Ať už jste vlastníkem nemovitosti nebo bydlíte v nájmu, účinné řešení vám poskytnou certifikované bezpečnostní dveře, jejichž stupeň odpovídá minimálně třetí, lépe však čtvrté bezpečnostní třídě. V případě bytů v nižších podlažích a v rodinných domech je vhodné zabezpečení oken a balkónových dveří bezpečnostními fóliemi nebo mřížemi.

3 nejčastější iluze lidí, které hrají zlodějům do karet >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (378)
 
Spíše ano. (54)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (62)
 Celkem hlasovalo 541 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »