Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


5 věcí, na které nesmíme zapomenout při zabezpečení garáže

23.11.2015 11:00 | Kategorie: Hypoindex | 0 komentářů
Tagy: garáž TOKOZ zabezpečení

Chcete mít jistotu, že váš dvou nebo jednostopý poklad přežije zimu bez problému? Projděte si s námi pět základních bodů, které by měl zajistit každý majitel garáže. Díky tomu budete mít jistotu, že dodržujete to nejzákladnější pravidlo – jednotné zabezpečení primární přístupové cesty.

"Čas, který zloděj potřebuje k vniknutí do objektu, vyplývá z bezpečnostní třídy zabezpečení dané cesty. Je tedy logické, že zloději raději volí objekty, do kterých se dá vniknout rychle a za pomoci jednoduchého nářadí,“ uvádí Jitka Vozábová, specialistka ze společnosti TOKOZ. „Například u zámků s bezpečnostní třídou 3 platí, že musí odolávat alespoň pět minut síle páčidla, kladiva nebo vrtáku. Zámky s bezpečnostní třídou 4 dokonce odolají 10 minut elektrické vrtačce, sekeře anebo kilo a čtvrt těžkému bucharu.“

1) Příjezdová cesta

Jak je upravená a zabezpečená? Věděli jste, že už jen tím, že znemožníte zlodějům vjet přímo na pozemek, snížíte potenciální škody z krádeže vloupáním? Klesne riziko vytržení garážových vrat a případná možnost odtažení vozu nebo nepozorovaného naložení motorky, čtyřkolky nebo jiné výbavy. Kvalitní visací zámek na vratech má navíc výtečný psychologický efekt.

2) Přístupová cesta

To stejné platí pro přístupovou cestu. Kvalitním zámkem opatřete také vrátka, vedoucí na váš pozemek. Stejně tak vstup do objektu – zámek třídy 4 je u hlavních dveří samozřejmostí, stejně tak folie, pokud mají dveře skleněnou výplň. Napadlo vás, kolik krádeží v garáži proběhne jen díky tomu, že se do ní zloděj dostane skrz dům?

3) Skleněné výplně

Veškerá okna či světlíky zajistěte fólií, ty níže položené ideálně také mříží. Právě skrze sklem chráněné přístupové cesty proběhne největší počet vloupání, rozhodně je tedy nepodceňujte. Fólie nikterak nepoškodí vzhled oken a aplikovat je můžete sami. U garáže, kde není třeba řešit estetiku, zvažte také montáž ochranné rolety.

4) Sekundární zabezpečení

Věnujte pozornost také zabezpečení majetku uvnitř garáže. Samostatné zabezpečení například sezonních pneumatik, jízdních kol nebo motocyklu totiž výrazným způsobem snižuje riziko jejich odcizení. Použít je možné například safety boxy se zemním kotvením. Jsou maximálně odolné proti vytržení nebo odvrtání a kombinaci s lanem nebo řetězem poslouží k sepnutí majetku dohromady.
V případě boxů postačí visací zámky, nezapomeňte skrýt především nářadí, které by zloděj mohl využít k dalšímu řádění.

5) Terciérní zabezpečení

Fotobuňka, středně hlučný alarm na baterii, případně atrapy kamer. To vše je dostupné zabezpečení, které vás nebude stát víc než dvě plné nádrže. Opět se jedná o prvky, které velmi významně zvýší vaše šance, že zloděj si krádež dobře rozmyslí a nechá váš majetek být.

Zdroj: Tisková zpráva TOKOZ

5 věcí, na které nesmíme zapomenout při zabezpečení garáže >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Hypoindex

Monika Hrušová | 07.04.2015 00:00 Ve vztahu k financím jste pečovatelé nebo tradicionalisté? Zjistěte to

I když většinou mají Češi na všechno odpověď a vypadá to, že často nejsou spokojeni se svým životem, ani se svými financemi, opak je pravdou. Patříme mezi nejspokojenější obyvatele střední a východní Evropy. Ve srovnání se Slováky, Poláky, Maďary a Rumuny jsme spokojenější nejen s kvalitou života, ale také s životním standardem a finanční situací. Ukázal to mezinárodní průzkum TNS AISA pro společnost Provident Financial. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Petr Zámečník | 21.08.2013 00:00 Fincentrum Hypoindex červenec 2013: Úrokové sazby stouply na 3 %

Pokles úrokových sazeb se v červenci zastavil. Průměrné sazby dle Fincentrum Hypoindexu stouply na 3 %. Jedná se o přestávku před dalším propadem, nebo již bylo nalezeno úrokové dno? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 17.07.2013 00:00 Fincentrum Hypoindex červen 2013: Rekordní rok pokračuje

Úrokové sazby nezastavily svůj pokles ani v červnu. Fincentrum Hypoindex ubral další setinku procentního bodu a zakotvil na 2,95 %. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 25.07.2013 12:48

Další články »

Krátké zprávy z Hypoindex

24.10.2016 16:00 Škodův palác v novém

Praha plánuje do budoucna přesunout své zaměstnance ze Škodova paláce do nové radnice. Smlouvu s vlastníkem nemovitosti, společností Škodův palác, má město až do roku 2028. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

22.09.2016 10:40 Novela stavebního zákona byla schválena

Od poloviny příštího roku nebude zapotřebí povolení kupříkladu ke stavbě skleníku nebo bazénu na pozemku rodinného domu. Novela stavebního zákona, která prošla vládou má ulehčit především drobným stavebníkům. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

20.09.2016 14:31 Finanční úřady poprvé udělili pokuty za nepřiznané majetky

Nejvyšší vybraná pokuta byla 2,7 milionů korun, bohužel finanční správa nesmí uvádět za jaký prohřešek tato pokuta byla udělená. Celkem loni na příjmech osvobozených od daně přiznali lidé 82 miliard korun. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

06.09.2016 11:49 Chátrající budovy pomůžou odstranit státní dotace

27 míst v České republice dostane nový vzhled. Stát vyčlenil na demolice chátrajících budov do roku 2018 celkem 300 milionů korun. Jenom letos se budou bourat stavby ve výši za 69 milionů korun. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

25.08.2016 13:31 Profi Credit poskytl důchodci nemravnou půjčku

Finanční arbitr nařídil úvěrové firmě Profi Credit miliardáře Davida Berana vrátit důchodci úroky, které po něm požadovala při uzavření revolvingového úvěru. V rozporu s dobrými mravy totiž firma poskytla úvěr, kde dlužná částka už při podpisu smlouvy vyrostla o více než 60 procent. Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 25.08.2016 16:58

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (366)
 
Spíše ano. (52)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (60)
 Celkem hlasovalo 525 čtenářů