Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


AČKOLIV VĚTŠINA LIDÍ NA POVĚRY VĚŘÍ, STATISTIKY ČESKÉ POJIŠŤOVNY MLUVÍ JASNĚ – PÁTKY 13. JSOU Z HLEDISKA POČTU ŠKOD PODPRŮMĚRNÉ

10.03.2009 14:21 | Kategorie: Pojištění | Komentáře zakázány komentářů

Praha (10. března 2009) – V březnu nás čeká již druhý pátek 13. v tomto roce. Podle aktuálního průzkumu České pojišťovny téměř 70 % dotazovaných věří alespoň na některé pověry. Pátek 13. přitom patří mezi tři nejobávanější nosiče smůly. Proti pověrám však stojí statistiky České pojišťovny, z kterých vyplývá, že pátek 13. je z hlediska počtu evidovaných škod dnem zcela podprůměrným. Například loňského 13. června v pátek bylo hlášeno 393 úrazů. Průměrný počet denně hlášených úrazů byl ale v loňském roce o více než 100 vyšší.

Pokud se vám v pátek 13. zdá, že vám všechno padá z rukou a nic se vám nedaří už od rána, vězte, že nejste sami. Podle rychlého průzkumu České pojišťovny alespoň na některé pověry věří téměř 70 % dotazovaných. Smůlu podle nich nosí nejvíce černá kočka přes cestu, tu následuje rozbité zrcadlo a na třetím místě se umístil právě pátek 13. „Už jen spojení pátek 13. vyvolává v lidech zbytečné obavy, jde přitom o den, který je z hlediska četnosti nehod klientů pod průměrem. Například v loňském roce klienti ČP nahlásili v průměru kolem 500 úrazů denně. V pátek 13. června jich bylo hlášeno 393.

Pod průměrem jsou také škody na majetku, dopravní nehody nebo odpovědnostní škody. Jediným druhem škody, která se vyskytuje v pátek 13. nadprůměrně, jsou škody vodovodní, kterými jsou vytopené domácnosti, prasklé vodovodní roury a podobně,“
uvádí vrchní ředitel odboru likvidace pojistných událostí ČP Marek Orawski.

V pátek 13. není nutné mít obavy ani usednout za volant. Denně se v průměru stane 684 dopravních nehod - letos v pátek 13. února to bylo 639, v jediný loňský pátek 13. 6. to bylo dokonce jen 610. Ani útoky zlodějů a lupičů nehrozí častěji, než jindy, možná z obavy, že by jim to ve „smolný“ den nemuselo vyjít. Průměrný počet případů krádeží je 58, v inkriminovaný letošní únorový pátek jich bylo 51, loni
v červnu pouze 29.

Nejčernější dny v roce jsou spojeny nikoliv s pátkem 13., ale se živelnými katastrofami. Nejvíce škod
- 18 788 registrovala ČP v loňském roce 1. března a zapříčinila je vichřice Emma. „Pomineme-li však kalamitní dny, tak mezi tři nejkritičtější data z pohledu našich klientů za poslední tři roky patřily
– 25. červen, 8. srpen a nyní nejbližší 20. březen,“
doplňuje Marek Orawski. Naopak nejklidnějšími v uplynulých třech letech byly pravidelně dny vánočních svátků, 28. říjen a 5. červenec. Ani podle hvězd není pátek 13. automaticky smolným dnem. „Z pohledu astrologa je každý pátek 13. úplně jiný, záleží na konkrétní konstelaci planet,“ uvádí astrolog Richard Stříbrný.

Toho, kdo zažil v pátek 13. něco nepříjemného, nepřesvědčí ani statistiky. Na smolný den
13. nezapomene klientka z Náchoda, která si ten den zabouchla klíče a musela do domu vlézt otevřeným oknem v 1. patře. Ještě než se jí podařilo překročit parapet, šlápla „do prázdna“ a z okna vypadla. Její zlomenina vřetenní kosti a vymknutý kotník jsou z těch úrazů, které mají ve statistice ČP datum 13. 6. 2008. Letos v únoru se do ni zapsal i padesátiletý řidič z Blatné. Při dopravní nehodě přišel naštěstí jen o vůz, ale operátorům při nahlašování škody slíbil, že v pátek 13. už nikdy autem jezdit nebude.

A jaký bude podle hvězd pátek 13. března 2009? „Následující pátek 13. března 2009 budou citliví jedinci v důsledku konstelace planet podráždění a nervózní. Lze tedy předpokládat, že mnozí řidiči budou netrpěliví, budou spěchat více než obvykle a ke zvýšené četnosti nehod přispěje také časté selhání techniky,“ uvádí Richard Stříbrný.

AČKOLIV VĚTŠINA LIDÍ NA POVĚRY VĚŘÍ, STATISTIKY ČESKÉ POJIŠŤOVNY MLUVÍ JASNĚ – PÁTKY 13. JSOU Z HLEDISKA POČTU ŠKOD PODPRŮMĚRNÉ >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (365)
 
Spíše ano. (52)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (59)
 Celkem hlasovalo 523 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »