Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


AIU Holdings změnil název na Chartis a směřuje k nezávislosti

Autor: | 28.07.2009 14:41 | Kategorie: Pojištění | Komentáře zakázány komentářů

AIU Holdings, vedoucí světová společnost v oblasti majetkového a neživotního pojištění, včera oznámila změnu názvu a po nezbytných procesních krocích se bude dále nazývat Chartis. Současně byl také jmenován nový prezident a generální ředitel Chartisu Kristian P. Moor. AIU Holdings vznikl začátkem letošního roku vyčleněním neživotních pojišťoven, jež byly součástí koncernu AIG. V České republice je zastoupen neživotní pojišťovnou AIG Europe S. A., pobočka pro Českou republiku, která také změní svůj název na Chartis, jakmile bude dokončen proces registrace.

Uskutečňované změny mají urychlit sjednocování všech poboček neživotního pojištění ve světě a dále posílit jejich uspořádání, aby bylo dosaženo provozní nezávislosti této části původní skupiny AIG. Chartis, se sídlem v New Yorku, nabízí bezkonkurenční škálu produktů v  oblastech neživotního pojištění, pojištění průmyslu a pojištění privátních osob. Na konci loňského roku společnost celosvětově vykazovala kapitálové rezervy ve výši 32,1 miliardy dolarů. Chartis poskytuje služby pro více než 40 miliónů klientů ve 160 zemích a jurisdikcích světa.

„Jsme potěšeni touto novou fází našeho vývoje, která zdůrazní hodnotu jedné z nejzkušenějších a nejrozsáhlejších pojistných platforem na světě,“ uvedl Moor. „Zaměstnanci společnosti Chartis jsou naším největším aktivem a naše nová značka vyjadřuje naši snahu po dokonalosti. Přinášíme inovace a plníme závazky vůči našim klientům, tak aby byly naplněny jejich potřeby. Dnešní vývoj nám dává velkou příležitost dosáhnout úspěchu.“

Přijaté kroky mají za cíl zvýšit reputaci společnosti, posílit její vedoucí postavení ve světě a poukázat na její silné stránky. Těmi jsou zejména velké množství špičkových odborníků v pojišťovnictví, finanční stabilita a rozsáhlá nabídka služeb poskytovaných po celém světě. Chartis chce nadále profitovat také díky svému aktivnímu přístupu k inovacím a klientům.

Nový šéf Chartisu Kristian P. Moor bude vést tým, jehož členové mají v průměru 20 let zkušeností v pojistném oboru. On sám působí jako prezident původního AIU Holdings od března 2009. Předtím byl výkonným viceprezidentem AIG a prezidentem a generálním ředitelem AIG Property Casualty Group. V těchto funkcích byl odpovědný za všechny obchodní i personální aktivity v oblasti pojištění majetku a pojištění proti škodám ve Spojených státech amerických a v Kanadě. Absolvoval bakalářské studium financí na Bryantově universitě a poté obdržel titul MBA ve stejném oboru na Pace University.

Jméno Chartis je odvozeno od řeckého překladu slova mapa. Podtrhává devadesátiletou historii světového průkopníka v oblasti pojišťovnictví, který je schopný poskytovat klientům řešení podle jejich potřeb. Chartis a jeho logo - kompas - také naznačuje pružný přístup firmy, který umožňuje proplouvat měnícími se trhy a složitými riziky po celém světě. Název společnosti má také vyjadřovat skutečnost, že zaměstnanci společnosti dokážou inovativně řešit problémy a mají globální nadhled podpořený důkladnou znalostí regionů, ve kterých působí. Pro klienty to znamená možnost vybrat si pojistné produkty, které jsou těmi nejlepšími v oboru a jsou ušité na míru podle jejich konkrétních požadavků, což jim umožní efektivně řídit rizika.

O společnosti Chartis

Chartis je vedoucí světovou společností operující v oblasti neživotního a majetkového pojištění. Ve více než 160 zemích a jurisdikcích obsluhuje více než 40 milionů zákazníků.

Svým obchodním klientům i jednotlivcům dává možnost řídit prakticky jakékoliv riziko. A to díky své devadesátileté historii, nejrozsáhlejší nabídce produktů a služeb poskytovaných v oblasti průmyslu, ale také excelentní finanční síle a zkušenosti při likvidaci škod.

Chartis je marketingovou značkou pro světové operace v oblasti majetkového a neživotního pojištění společnosti Chartis Inc. Pokud chcete získat další informace, navštivte prosím naši internetovou stránku www.chartisinsurance.com.  

AIU Holdings změnil název na Chartis a směřuje k nezávislosti >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (360)
 
Spíše ano. (51)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (58)
 Celkem hlasovalo 516 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »