Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Akce proti poplatkům skončila fiaskem

27.05.2015 10:53 | Kategorie: Hypoindex | 0 komentářů

Problematická obří kampaň Poplatkyzpět.cz za vracení bankovních poplatků, končí totálním fiaskem. Společnost BSP Lawyer Partners právníka Daniela Paľka pobláznila tisíce lidí, kterým navíc hrozí exekuce.

Podle úřadu na ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) totiž iniciátoři akce své klienty hledali v katastru nemovitostí a pak oslovovali lidi nezákonně. „Při vyhledávání lidí v katastru nemovitostí a použití pro oslovení potenciálních klientů v rámci projektu Poplatkyzpet.cz došlo k porušení povinností stanovených zákonem, neboť zpracování zcela scházel zákonný titul,“ konstatuje v rozhodnutí z loňského října ÚOOÚ. Z šetření úřadu vyplynulo, že nezákonně bylo osloveno 25 tisíc lidí.

Problematické je i prokázání viny společnosti BSP Lawyer Partners právníka Daniela Paľka. BSP Lawyer Partners totiž vše hodila na najatou public relations a marketingovou agenturu. Ta tvrdila, že zadavatel o všech krocích věděl, ale nepodařilo se to prokázat. BSP Lawyer Partners agentuře totiž hned na začátku uhradila zálohu ve výši dva milióny korun na nákup inzerce. Agentura ale smlouvu loni v březnu vypověděla s odůvodněním, že nedostala od BSP Lawyer Partners už dále zaplaceno – celkově má jít o 5,5 miliónu korun.

BSP Lawyer Partners právníka Daniela Paľka sice figurovala na všech osloveních klientů, ale zároveň spolupracovala na vypracování žalob s advokátem Petrem Tomanem, jehož kancelář s lidmi pak komunikovala a posílala jim stanoviska celé iniciativy.

Toman si i loni v prosinci přišel převzít „prohru“ na Ústavní soud, který hromadné žaloby na banky svým stanoviskem zarazil. Teď už ale dává od zbývajících závazků celé akce ruce pryč s tím, že je to čistě věc BSP Lawyer Partners.

Klientům přitom hrozí až exekuce, pokud právníkům bank tato firma nezaplatí náklady řízení.

Zdroj: Právo.cz

Akce proti poplatkům skončila fiaskem >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Hypoindex

Monika Hrušová | 07.04.2015 00:00 Ve vztahu k financím jste pečovatelé nebo tradicionalisté? Zjistěte to

I když většinou mají Češi na všechno odpověď a vypadá to, že často nejsou spokojeni se svým životem, ani se svými financemi, opak je pravdou. Patříme mezi nejspokojenější obyvatele střední a východní Evropy. Ve srovnání se Slováky, Poláky, Maďary a Rumuny jsme spokojenější nejen s kvalitou života, ale také s životním standardem a finanční situací. Ukázal to mezinárodní průzkum TNS AISA pro společnost Provident Financial. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Petr Zámečník | 21.08.2013 00:00 Fincentrum Hypoindex červenec 2013: Úrokové sazby stouply na 3 %

Pokles úrokových sazeb se v červenci zastavil. Průměrné sazby dle Fincentrum Hypoindexu stouply na 3 %. Jedná se o přestávku před dalším propadem, nebo již bylo nalezeno úrokové dno? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 17.07.2013 00:00 Fincentrum Hypoindex červen 2013: Rekordní rok pokračuje

Úrokové sazby nezastavily svůj pokles ani v červnu. Fincentrum Hypoindex ubral další setinku procentního bodu a zakotvil na 2,95 %. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 25.07.2013 12:48

Další články »

Krátké zprávy z Hypoindex

22.09.2016 10:40 Novela stavebního zákona byla schválena

Od poloviny příštího roku nebude zapotřebí povolení kupříkladu ke stavbě skleníku nebo bazénu na pozemku rodinného domu. Novela stavebního zákona, která prošla vládou má ulehčit především drobným stavebníkům. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

20.09.2016 14:31 Finanční úřady poprvé udělili pokuty za nepřiznané majetky

Nejvyšší vybraná pokuta byla 2,7 milionů korun, bohužel finanční správa nesmí uvádět za jaký prohřešek tato pokuta byla udělená. Celkem loni na příjmech osvobozených od daně přiznali lidé 82 miliard korun. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

06.09.2016 11:49 Chátrající budovy pomůžou odstranit státní dotace

27 míst v České republice dostane nový vzhled. Stát vyčlenil na demolice chátrajících budov do roku 2018 celkem 300 milionů korun. Jenom letos se budou bourat stavby ve výši za 69 milionů korun. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

25.08.2016 13:31 Profi Credit poskytl důchodci nemravnou půjčku

Finanční arbitr nařídil úvěrové firmě Profi Credit miliardáře Davida Berana vrátit důchodci úroky, které po něm požadovala při uzavření revolvingového úvěru. V rozporu s dobrými mravy totiž firma poskytla úvěr, kde dlužná částka už při podpisu smlouvy vyrostla o více než 60 procent. Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 25.08.2016 16:58

15.08.2016 10:57 Největší náklad Čechů je na bydlení

Téměř 27 procent svých mezd dávají Češi na bydlení. Jedná se především o pronájmy, anebo splátky hypoték. V penězích se jedná průměrně o 4511 korun měsíčně. Druhý největší náklad pak tvoří výdaje za jídlo ve výši 17,1 procenta. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (346)
 
Spíše ano. (49)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 498 čtenářů