Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Akce: Stavební spořitelny míří na úvěry

Akce: Stavební spořitelny míří na úvěry

Podzimní akce stavebních spořitelen zacílili na úvěry. Nabízí slevy na úrokových sazbách i odhad nemovitosti zdarma. Co vám nabídne vaše stavební spořitelna?

Sezóna stavebního spoření začíná před koncem roku. V současnosti se stavební spořitelny nezaměřují se svými akcemi na nové spořicí klienty, ale své akční nabídky cílí především na zájemce o úvěry. Ostatně, pro financování rekonstrukcí a oprav bytů a rodinných domů bez zástavy nemovitosti není na českém trhu lepší produkt.

Zájem o úvěry ale přesto klesá. Stavební spořitelny profinancovaly od ledna do srpna 2014 úvěry v objemu 26,4 mld. Kč, což představuje meziroční pokles o 13 %. Klesá sice i hypoteční trh, ovšem příčina poklesu úvěrů ze stavebního spoření může ležet v nedávném přístupu některých stavebních spořitelen ke klientům s překlenovacími úvěry.

V situaci, kdy klienti s překlenovacím úvěrem nemohou stavební spořitelnu opustit nebo jen za cenu vysokých finančních ztrát, si noví klienti rozmyslí, zda je pro ně právě tento způsob financování optimální. Nápravu hledají stavební spořitelny v akcích zaměřených na úvěrování.

Českomoravská stavební spořitelna

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS, Liška) nabízí překlenovací úvěry se slevou až 0,4 procentního bodu. S úvěrem Topkredit tak klient může získat úvěr se sazbou od 2,9 % a s úvěrem Tophypo se úroky pohybují od 2,8 %. Oba úvěry jsou ale se zástavou nemovitosti.

Ovšem i zde platí již okřídlené „nechci slevu zadarmo“. Liška inzeruje slevu 0,1 procentního bodu při uzavření a využívání každého z vybraných finančních produktů. Jimi jsou

  • Běžný účet
  • Pojištění majetku a odpovědnosti
  • Rizikové životní pojištění
  • Životní pojištění

Případného zájemce o slevu možná zarazí dvojí užití slevy za životní pojištění (i rizikové životní pojištění patří mezi životní pojištění). Stavební spořitelna bližší podmínky neuvádí, ovšem životním pojištěním (nikoli rizikovým) je pravděpodobně míněno investiční životní pojištění. V každém případě se sleva v rámci této akční nabídky platné do 30. 9. 2014 prodraží.

Liška nabízí ještě jednu akční nabídku – slevu 1000 Kč pro děti. Pokud jim zákonný zástupce do konce září uzavře smlouvu s cílovou částkou 200 tis. Kč a vyšší, zaplatí na vstupním poplatku o 1000 Kč méně – resp. mu peníze Liška vrátí na účet formou prémie.

Pokud rodič uzavře smlouvu zároveň s dítětem (dětmi), získá dítě (děti) i vedení smlouvy zdarma.  Rodič ovšem bude platit klasickým způsobem.

Modrá pyramida

Modrá pyramida (MPSS) cílí také na úvěrové klienty. Do 30. 9. 2014 nabízí svůj Hypoúvěr se zpracováním a oceněním nemovitosti bez poplatku. Zároveň neúčtuje poplatek za vedení a správu účtu překlenovacího úvěru.

I Modrá pyramida mate neznalé klienty. V rámci výhod uvádí „možnost mimořádných vkladů a splátek bez sankcí“, ovšem až v poznámce se zájemce dozví:  „Vztahuje se na mimořádné vklady na účet stavebního spoření ve fázi překlenovacího úvěru a na mimořádné splátky včetně jednorázového splacení přiděleného úvěru.“ U přiděleného (řádného) úvěru ze stavebního spoření přitom mimořádné splátky zdarma garantuje zákon, a totéž zákon o stavebním spoření garantuje u vkladů na účty stavebního spoření.

Raiffeisen stavební spořitelna

Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) nenabízí žádnou časově omezenou akci přímo se týkající úvěrů. Pouze do 30. 11. 2014 ke každému úvěru věnuje „zábavnou hru pro celou rodinu“ Felixopolis.

Stavební spořitelna České spořitelny

Stavební spořitelna České spořitelny (SSČS, Buřinka) u svého Hypoúvěru od Buřinky nabízí akční úrokovou sazbu od 2,59 % fixovaný na 3 nebo 6 let. K tomu garantuje, že po celou dobu splatnosti úvěru nepřekročí úroková sazba 5 %. Zároveň ale zpracuje a vyřídí úvěr bez poplatku a zdarma zajistí také odhad nemovitosti.

Akce SSČS platí do 31. 10. 2014.

Wüstenrot – stavební spořitelna

Wüstenrot – stavební spořitelna (WSTS) na úvodní stránce stavební spořitelny inzeruje „Akce – Kamarád pro děti“. V nich se ale zájemce pouze dočte: „Produkty Wüstenrot Kamarád+ a Wüstenrot Kamarád nejsou momentálně v produktové nabídce.“


Doplnění 14:30:

Raiffeisen stavební spořitelna má dvě akce pro stávající klienty platné do konce listopadu:

  1. Vybraná skupina klientů získá, místo překlenovacího úvěru, standardní úvěr ze stavebního spoření, a to dříve než by ho získali za normálních okolností. Díky tomu si mohou půjčit až 700 tisíc korun bez zajištění při úrokové sazbě 4,5 % ročně, garantované po celou dobu splácení.
  2. Vybraná skupina klientů má možnost využít překlenovací úvěry REKOpůjčka a HYPOsplátka s dodatečnou slevou 0,4 % oproti standardní úrokové sazbě. 

Anketa

Máte uzavřené stavební spoření?

Ano. (1165)
 
Ne. (329)
 
Nevím. (28)
 Celkem hlasovalo 1522 čtenářů

Akce: Stavební spořitelny míří na úvěry >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Poslední přidané komentáře (celkem 2 komentáře)

ach ta čeština Hanka | 26.09.2014 20:35
Mimořádné splacení úvěru Petr | 19.09.2014 09:50

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Stavební spoření

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 13.09.2016 00:00 Zastaralý bytový fond nahrává stavebním spořitelnám

Bytový fond v České republice je poměrně zastaralý. Není proto divu, že investice směřují právě převážně do jeho obnovy. Téměř polovina poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření byla vloni použita na modernizace a údržby bytů a domů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.09.2016 00:00 Nové bydlení s půjčkou od stavební spořitelny

Potřebujete půjčit na nové bydlení nebo postavit dům? Se zástavou nemovitosti vám půjčí nejen banky, ale i stavební spořitelny. Jsou úvěry na nové bydlení výhodnější u stavebních spořitelen? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 25.08.2016 00:00 Stavební spořitelny lákají na úvěry bez zajištění

Klienti stavebních spořitelen letos uzavírají více smluv než v loňském roce, na druhou stranu ale zpomaluje tempo úvěrování. Stavební spořitelny proto hledají způsoby, jak klienty na úvěry nalákat, úvěry zlevňují. Neváhají ani hledat další způsoby, jak klientovi nabídnout ještě výhodnější podmínky. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 25.08.2016 13:05

Jana Zámečníková | 19.08.2016 00:00 Rekonstrukce ze svého, nebo s půjčkou?

Většina Čechů nemá změny příliš v lásce, ani do rekonstrukce se nevrhají po hlavě. Zásadnější přestavbu řeší až ve chvíli, kdy je to opravdu nutné. Rozhodnutí o rekonstrukci je ale pouze prvním krokem, důležité je také vyřešit vhodné financování. Kde berou Češi peníze na vylepšení svého bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 19.08.2016 18:09

Další články »

Krátké zprávy z Stavební spoření

03.10.2016 13:32 Poradci Stavební spořitelny České spořitelny míří do terénu

Nová služba ČS Plus Stavební spořitelny České spořitelny (SSČS) chce nabídnout klientům finanční i nefinanční produkty spojené s bydlením v terénu. SSČS hodlá do konce roku 2018 spolupracovat s 250 poradci. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.06.2016 11:39 ČMSS nabízí zajištěné meziúvěry od 1,9 %

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) zlevnila meziúvěry zajištěné nemovitostí podle typu a výše meziúvěru až o 0,4 procentního bodu. Úrokové sazby zajištěných úvěrů lze tedy získat již od 1,9 %. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.05.2016 13:55 Stavební spořitelny sníží od léta úroky

Úroky na stavebním spoření mohou klesnout i o více než polovinu. Stavební spořitelny by ke změně mohly přistoupit již od léta. „Budeme to muset udělat. Předpokládáme, že to bude od července," potvrdil Vladimír Staňura, šéf Českomoravské stavební spořitelny. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 11.05.2016 19:21

12.04.2016 15:03 Stavební spoření odstraní diskriminaci registrovaných partnerů

Vláda se shodla na změně zákona o stavebním spoření, který dosud dikriminoval registrované páry. Zákon nově umožní čerpání úvěru ze stavebního spoření i na bytové potřeby registrovaného partnera. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.03.2016 12:43 Dojde ke zjednodušení výpovědi stavebního spoření nezletilých dětí

Senátoři rozhodli, že po ukončení zákonné šestileté vázací doby spoření nebude potřeba souhlas soudu pro výpověď stavebního spoření nezletilých dětí.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (343)
 
Spíše ano. (49)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 495 čtenářů