Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Allianz pojišťovna nabízí klientům zdarma revizi a aktualizaci pojistných smluv

Autor: | 20.10.2009 11:33 | Kategorie: Pojištění | Komentáře zakázány komentářů

Na základě zkušeností z likvidace škod na majetku po letošních bleskových povodních a záplavách oslovila Allianz pojišťovna více než osmnáct tisíc svých klientů s nabídkou revize a aktualizace jejich majetkového pojištění.

Cílem této akce je klienty informovat o všech důležitých aspektech majetkového pojištění a pomoci jim tak co nejlépe chránit jejich majetek. Během letních měsíců byli z databáze klientů Allianz pojišťovny vytipováni klienti, kterým Allianz pojišťovna sama nabídla zrevidování a případné aktualizování jejich stávajícího pojištění majetku.

Ředitel úseku pojištění majetku a odpovědnosti občanů a podnikatelů Zdeněk Kučera říká: „Vycházeli jsme z konkrétních zkušeností a poznatků pracovníků naší likvidace, kteří byli při likvidaci pojistných událostí v terénu u našich klientů často oslovováni s dotazy, na co dbát při uzavírání pojistné smlouvy, jak často aktualizovat pojistku a jak co nejlépe nastavit pojištění nemovitosti a domácnosti tak, aby byl majetek klientů v případě živelných katastrof co nejlépe chráněn.“

Allianz pojišťovna pro oslovené klienty připravila základní přehled toho, na co u majetkového pojištění dávat pozor:

  • Hodnota pojištěného majetku (pojistná částka) : řada klientů, ve snaze ušetřit na pojistném, má tendenci pojistnou částku podhodnocovat – v případě pojistné události potom zjistí, že jim pojišťovna nenahradí ztracený či poškozený majetek v plné míře;
  • Pojištěná rizika : je důležité se při uzavírání pojistné smlouvy dobře informovat o tom, proti jakým rizikům je pojištění uzavřeno; po letošních bleskových povodních se na trhu vyskytly případy, kdy klient pojišťovně nahlásil pojistnou událost, ale přitom neměl sjednáno pojištění proti živelným pohromám;
  • Předmět pojištění: je dobré mít pojištěnou nejen nemovitost (pojištění nemovitosti), ale i vnitřní zařízení ( pojištění domácnosti, u podnikatelů vybavení provozovny ). Pojištění odpovědnosti zase ochrání klienta v případech, že nechtěně poškodí cizí majetek;
  • Význam aktualizace pojištění: hodnota nemovitostí časem stoupá a své obydlí si většina lidí průběžně zvelebuje. Tomuto zvyšování hodnoty by měla být čas od času přizpůsobena i pojistná částka tak, aby pojištění stále krylo hodnotu majetku v plné míře.

Mezi oslovenými klienty jsou jak klienti, kteří mají u Allianz pojišťovny sjednáno pojištění svého soukromého majetku (nemovitostí, domácnosti a pojištění odpovědnosti), tak i podnikatelé, kteří mají v rámci svého komplexního pojištění pojištěny i nemovitosti, provozní a výrobní zařízení apod.

Zdeněk Kučera komentuje: „Kdykoliv se naším územím přežene vichřice, záplava nebo jiná pohroma, mohou se pojišťovny připravit na krátkodobý nápor zájemců o sjednání pojištění majetku. Tento zájem však s postupem času opět rychle upadá, tak jako upadají v zapomnění napáchané škody. Pamatovat na pojistnou ochranu majetku by však měli všichni, a nejen majitelé nemovitostí, včas. Proto jsme tentokrát sami aktivně klienty oslovili a nabídli jim zdarma zrevidování a pokud si to budou přát, také aktualizaci parametrů jejich pojistné smlouvy.“

Allianz pojišťovna nabízí klientům zdarma revizi a aktualizaci pojistných smluv >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (373)
 
Spíše ano. (53)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (60)
 Celkem hlasovalo 533 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »