Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Allianz pojišťovna rozšířila službu Home Assistance

Autor: | 20.01.2009 13:49 | Kategorie: Realitní makléř | Komentáře zakázány komentářů

Allianz pojišťovna připravila několik novinek v poskytování asistenčních služeb Home Assistance. Tyto služby představují důležitou součást pojištění majetku občanů i podnikatelů, kterým pomáhají řešit následky škodných událostí a často i snižovat jejich negativní finanční dopad.

Home Assistance mohou nyní využít všechny bytové domy pojištěné u Allianz pojišťovny. Bezplatné asistenční služby pro bytové domy zahrnují: odvrácení stavu nouze (nezbytné práce instalatéra, topenáře, zámečníka, elektrikáře, sklenáře či pokrývače), deratizaci a dezinsekci a servis domácích elektrospotřebičů ve společných prostorách bytového domu. Každý bytový dům může využít až 5 zásahů asistenční služby Home Assistance ročně, náklady na jeden zásah nesmí překročit limit 7000 Kč. Celkem tak má pojištěný bytový dům k dispozici bezplatné zásahy asistenční služby v hodnotě až 35.000 Kč ročně.

Služba Home Assistance pro občany byla rozšířena o služby deratizace a dezinsekce pro všechny domácnosti a nemovitosti pojištěné ve variantě Exkluziv.

Služba Home Assistance slouží k rychlému a bezproblémovému odstranění stavu nouze v domácnosti klienta (nezbytné práce instalatéra, topenáře, zámečníka, elektrikáře, sklenáře či pokrývače), ve variantě Exkluziv dále zahrnuje dezinsekční a deratizační služby a servis domácích elektrospotřebičů. Pokud se domácnost stala následkem nastalé pojistné události neobyvatelnou, asistenční služba zajistí i převoz členů domácnosti a jejich náhradní ubytování. Služba Home Assistance je klientům k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Klient Allianz pojišťovny má nárok na 2 bezplatné zásahy Home Assistance ročně, do finanční výše dle sjednané varianty pojištění (u varianty Normal a Optimal jde o celkovou částku do 4000 Kč ročně, u varianty Exkluziv o objem 8000 Kč ročně).

Službu Home Assistance mohou v pojištěné provozovně nebo kanceláři nově využívat také klienti s Komplexním pojištěním podnikatelů NOE. K dispozici mají stejný rozsah asistenčních služeb, jako klienti s pojištěním domácnosti a nemovitosti.

Allianz pojišťovna svým klientům v rámci služby Home Assistance dále nabízí tzv. Modré stránky Allianz. Jedná se o databázi firem a řemeslníků, ze které si klient může na bezplatném telefonním čísle 800 170 000 nechat doporučit nejvhodnějšího zhotovitele požadovaných prací a úprav v domácnosti a nemovitosti. Služba Home Assistance potom také dohlíží na kvalitní a včasné dodání objednaných prací.

Allianz pojišťovna nabízí službu Home Assistance od července 2001 a byla tak první pojišťovnou, která asistenční služby svým klientům nabídla.

O tom, že při nenadálých situacích může asistenční služba klientům ušetřit mnoho starostí a podstatně urychlit odstraňování havárií v domácnosti, svědčí vybrané konkrétní příklady klientů Allianz pojišťovny z poslední doby:

Podivné zvuky v chladničce

Klientka kontaktuje asistenční službu se sdělením, že „cosi hlasitě cvaká v chladničce“. Chladnička je po záruce a není starší 5ti let, byla zakoupena v ČR, klientka může stáří doložit nákupním dokladem. Operátor obratem vyhledal vhodnou firmu, který by klientce ledničku opravila a navrhnul, aby se klientka sama dohodla se servisem na vhodném čase opravy. Upozorňuje na finanční limit 4000 Kč. Klientka sama si dohodla vyhovující termín opravy, oprava proběhla a klienta následně zaslala asistenční službě doklad k proplacení. Účet byl klientce proplacen. Účet byl klientce proplacen tři dny po doručení.

Rozbité okno hrozilo vysypáním skla do ulice

Anglicky hovořící klientka kontaktovala pojišťovacího poradce Allianz s žádostí o pomoc: rozbité okno v činžovním domě hrozí rizikem vysypání skla do ulice. Poradce obratem informoval asistenční službu, která se spojila s vhodnou firmou pro tento typ opravy a ta, po poskytnutí finanční garance asistenční službou, vyjíždí ke klientce. Přímo na místě okno opravuje a zasklívá. Po třech hodinách od úvodního telefonátu obchodního zástupce Allianz bylo okno zaskleno. Asistenční služba se ještě spojila s klientkou, aby ověřila, že je vše v pořádku. Klientka vyjádřila spokojenost s rychlostí a pohotovostí služby.

Teče voda ze zdi

V 19.39 hodin klient kontaktoval asistenční službu s tím, že má doma poruchu vodovodu: „teče to dost a stále víc a víc“. Operátor informoval klienta o možnostech opravy a limitu částky pro poskytnutí opravy. O necelou hodinu později se operátor znovu spojil s klientem a informoval ho, že smluvní poskytovatel je připraven k výjezdu. S klientem domluvil zásah na následující den ráno a informoval klienta, že nebude muset nic doplácet. Následujícího dne ráno operátor znovu kontaktoval klienta a ujistil se, že porucha byla odstraněna a klient je spokojen.

Uniká voda z ústředního topení

Klient kontaktuje asistenční službu s problémem: z ústředního topení jeho bytu v panelovém domě vytéká voda a termoventil nelze utáhnout. Operátor vyhledal nejbližšího smluvního opraváře a spojil ho do konferenčního hovoru s klientem. Odhadovaná cena opravy může dosáhnout až 4000 Kč. Klient je informován o limitu 2000 Kč a souhlasí s případným doplatkem v hotovosti. Opravář se domluvil s klientem na přesném času opravy, který byl stanoven na týž den odpoledne. Při kontrolním telefonátu následujícího dne operátor ověřil, že zásah proběhl podle dohody, vše je již v pořádku a topení je opraveno. Cena opravy nakonec nepřesáhla stanovený limit klient nic doplácet nemusel.

Allianz pojišťovna rozšířila službu Home Assistance >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.10.2016 11:23 Inženýrská firma Centroprojekt má nového majitele

Novým majitelem inžnýrské společnosti Centroprojekt, která provádí projektovou dokumentací k novým stavbám se stal holding Andreje Babiše. Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

11.10.2016 12:13 Čeští boháči si chystají miliardy na podnikové byty ČEZu

Energetická skupina ČEZ se rozhodla prodat více než sedm set podnikových bytů v Praze-Písnici. Tendr vyvolal velký zájem českých miliardářů, protože by byty měla až dvouciferně zhodnotit chystaná výstavba trasy metra D.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (340)
 
Spíše ano. (48)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 491 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 06.10.2016 00:00 Sousedské právo: Přestavek v novém občanském zákoníku

Stavba je postavená tak, že přesahuje na malou část cizího sousedního pozemku? Jakým způsobem zákon řeší takovou situaci a jak se mají vypořádat vlastníci sousedních pozemků? Pomoci nám může právní úprava přestavku, kterou vymezuje nový občanský zákoník. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 05.10.2016 00:00 Dostupnost bydlení v Praze je horší než v Mnichově či Vídni

Dostupnost nového bydlení v Praze se zhoršuje. Rostoucí prodeje v kombinaci s klesající developerskou nabídkou bytů ženou ceny vzhůru. Deset průměrných ročních platů na koupi bytu v Praze již nestačí, v Mnichově, Vídni či Bratislavě stále ještě ano. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 03.10.2016 00:00 Ceny bytů rostou. Blíží se další realitní krize?

Ceny bytů od finanční krize rostou. Pražské byty se již dostaly na dosah historických úrovní z roku 2008. Vyplatí se rychle kupovat, nebo spíš počkat na splasknutí bubliny? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Další články »