Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Allianz posílila týmy operátorů, kterým už klienti oznámili škody za 110 milionů korun, prohlížet je však na mnoha místech ještě nemůže, klienti jsou totiž evakuovaní

Autor: Allianz pojišťovna | 04.06.2013 15:59 | Kategorie: Pojištění | 0 komentářů
Tagy: škody povodně

Allianz pojišťovně už lidé po záplavách oznámili 760 pojistných událostí za 110 milionů korun. Největší nárůst počtu hlášení, zejména od chatařů a chalupářů, očekává po víkendu. Škody, které jsou dosud nahlášeny a kde voda již opadla, jsou většinou menšího rozsahu, jde o zatopené sklepy, zahradní domky a garáže, ale výjimkou nejsou ani zatopené a totálně zničené domácnosti. Ozývají se i první motoristé, neboť řadě z nich – na rozdíl od roku 2002 – tentokrát kryje povodňové škody jejich povinné ručení.

Největší počet škod Allianz pojišťovna zatím eviduje z Prahy, Středočeského a Jihočeského kraje. Středočeští klienti dosud nahlásili 310 škod za více než 36 milionů roku, Pražané téměř 200 událostí za zhruba 55 milionů korun. Třetí v pořadí jsou jižní Čechy s více než stovkou škod za 10 milionů korun. V ostatních regionech nepřekročil počet událostí padesátku. Plzeňský kraj – jich má zatím 30  za 2 miliony korun, Karlovarský 28 za 15 milionů Kč, Ústecký 12 škod za více než jeden milion a dalších 10 škod zhruba ve stejné finanční hodnotě přidal kraj Liberecký. Ostatní české regiony (Pardubiký kraj a Vysočina), stejně jako všechny moravské kraje zatím zůstaly kalamity ušetřeny, nebo jejich okresy hlásí pouze jednotlivé škody. 

Allianz očekává, že značné částky bude vyplácet poté, co začne být zřejmé, jaké škody voda způsobila ve velkých průmyslových podnicích, kde jde často o tzv. soupojištění, což v praxi znamená, že průmyslový komplex pojišťuje hned několik pojišťoven najednou. Odhad peněz, které klientům bude platit z povodní roku 2013, se v případě Allianz pohybuje v České republice kolem jedné miliardy korun.

V Komunikačním centru Allianz budou operátoři klientům k dispozici až do 22:00 hodin. Kromě majitelů nemovitostí oznamují škody také motoristé. Pokud jejich auta nebyla zcela pod vodou, bývá pro ně někdy složité rozhodnout se, zda s vozem  odjet či nikoliv. „V zásadě platí, že auta, která byla zatopena po sedák, už se nevyplatí opravovat a jsou považována za totální škodu,“ říká ředitel úseku likvidace Allianz pojišťovny Tomáš Klofát. Každá škoda se však posuzuje individuálně. „Rozhodně varujeme všechny řidiče před pokusem nastartovat zatopená auta a nebo s nimi projíždět vodou. Pokud se totiž voda dostane do motoru, dochází k jeho destrukci, což způsobuje velké finanční následky, ke kterým by jinak dojít nemuselo,“ dodává Klofát.

Do terénu již vyjeli mobilní technici Allianz, zatím obhlédnout situaci. Mnoho míst, zejména v severních a středních Čechách, ale i na jihu a na západě Čech, ještě nemohli navštívit z důvodu dopravní nedostupnosti. Podobně se ke svým nemovitostem na mnoha místech nedostali ani jejich často evakuovaní majitelé, voda v nich ještě stojí, nebo jen pomalu odtéká, v některých lokalitách však bohužel stále stoupá.

Klienti Allianz na Slovensku zatím povodněmi a záplavami postiženi nejsou, ale hrozba velké vody je významná a varující. Lidé navíc mají v živé paměti záplavy, které zasáhly Slovensko v roce 2010. Klienti tehdy nahlásili více než 36 tisíc pojistných událostí za 39 milionů eur, takže průměrná škoda přesáhla tisíc eur. Po této kalamitě zaregistrovala Allianz – Slovenská pojišťovna zvýšený zájem o pojištění majetku, případný současný atak velké vody by proto mohl být ještě výraznější.

Dnešní záběry Allianz TV z povodňové Prahy si můžete prohlédnout na této adrese –

https://www.youtube.com/watch?v=Yhwnf1suPSs&feature=youtu.be

Allianz posílila týmy operátorů, kterým už klienti oznámili škody za 110 milionů korun, prohlížet je však na mnoha místech ještě nemůže, klienti jsou totiž evakuovaní >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (371)
 
Spíše ano. (53)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (60)
 Celkem hlasovalo 531 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »