Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


AMCICO AIG Life přináší výsledky průzkumu o povědomí obyvatel České republiky o životním pojištění

Autor: | 30.07.2008 12:19 | Kategorie: Pojištění | Komentáře zakázány komentářů

Pojišťovna AMCICO AIG Life zadala vypracování průzkumu na téma finanční gramotnosti mezi českou internetovou veřejností se zaměřením na životní pojištění. Lidé již začínají vnímat životní pojištění jako zabezpečení sebe nebo své rodiny v těžké životní situaci, stále však v České republice přetrvává tradiční zmatení pojmů v chápání pojištění jako investičního nástroje pro přilepšení si k důchodu místo nástroje na skutečné pojištění – tedy krytí rizik.

Z průzkumu agentury Synovate dále vyplynulo, že 70 % uživatelů internetu má uzavřené životní pojištění. V této skupině převládají muži, kteří si pořídili životní pojistku, nicméně rozdíl mezi nimi není velký - 72 % mužů oproti 67 % žen. „U lidí z větších měst se ukazuje jako nejčastější důvod uzavření pojistky potřeba zabezpečit rodinu v případě úrazu nebo smrti,“ říká Martin Brůha, obchodní ředitel AMCICO AIG Life, a dodává: „v menších obcích však přetrvává pocit, že životní pojištění je nástrojem pro zajištění se na důchod.“ Celkově ze všech skupin respondentů se na dalších dvou místech umístila potřeba zabezpečit se na důchod a uzavření pojištění jako forma naspoření si financí na stáří.

37 % respondentů, kteří ještě nemají životní pojistku, uvedlo, že zatím nad tím nepřemýšleli nebo neměli čas, popř. že jim to nikdo nenabídl. Důvodem, co by tyto lidi naopak přimělo k pořízení životního pojištění, je splácení hypotéky nebo zabezpečení blízkých pro případ svého úrazu nebo skonu. Pouze 19 % lidí by zvážilo pojistku v případě narození potomka.

Součástí průzkumu byl i „vědomostní“ test na téma životního pojištění. V něm nejlépe obstáli lidé z větších měst, s vyšším dosaženým vzděláním a vyššími příjmy. Nicméně rozdíl mezi nejlepšími a nejhoršími výsledky byl minimální.

Tisková zpráva AMCICO AIG Life


AMCICO AIG Life

AMCICO AIG Life (PRVNÍ AMERICKO-ČESKÁ POJIŠŤOVNA, a.s.) zahájila svou činnost na českém trhu v říjnu 1992. Je dceřinou společností American International Group, Inc. (AIG), která patří ve světě financí
a pojišťovnictví k naprosté špičce a poskytuje společnosti cenné zázemí. AMCICO AIG Life každoročně vykazuje vynikající výsledky v oblastech: výnosy z investic, finanční síla a solventnost nebo produktivita. AMCICO AIG Life nabízí širokou škálu kvalitních produktů životního, úrazového a skupinového pojištění, které se osvědčily
v mnoha zemích světa a které jsou schopny uspokojit požadavky klientů všech věkových kategorií.

ALICO AIG Life

American Life Insurance Company (ALICO), dceřiná společnost American International Group, Inc. (AIG), je jednou z největších mezinárodních životních pojišťoven na světě. Pobočky a dceřiné společnosti ALICO nabízejí širokou škálu produktů životního a zdravotního pojištění, včetně tradičního životního pojištění, variabilního univerzálního životního pojištění a úvěrového životního pojištění, jakož i doplňkové produkty pojištění léčebných výloh a úrazové pojištění, zdravotní pojištění a pojištění pro případ hospitalizace, skupinové životní pojištění, penzijní pojištění či pojištění vyplácené formou důchodu,  poskytované  prostřednictvím různých prodejních sítí. Společnost působí ve více než 55 zemích a regionech světa, mimo jiné též v Japonsku, Evropě, na Středním Východě, v jižní Asii, v Latinské Americe a karibské oblasti.

AIG

American International Group, Inc. (AIG), přední světová firma v oblasti pojištění a finančních služeb, je jednou z nejvýznamnějších mezinárodních pojišťovacích organizací, která má své pobočky ve více než 130 zemích
a jurisdikcích. Společnosti AIG poskytují své služby obchodním, institucionálním a individuálním klientům prostřednictvím nejrozsáhlejších celosvětových sítí v oblasti pojištění majetku, úrazového pojištění a životního pojištění kteréhokoli pojistitele. Společnosti AIG jsou navíc předními poskytovateli služeb důchodového pojištění, finančních služeb a služeb v souvislosti se správou aktiv (asset management) po celém světě. Kmenové akcie AIG jsou kótovány na newyorské burze, stejně jako na burzách v Irsku a v Tokiu.

AMCICO AIG Life přináší výsledky průzkumu o povědomí obyvatel České republiky o životním pojištění >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (371)
 
Spíše ano. (53)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (60)
 Celkem hlasovalo 531 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »