Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Amigal Group představuje jistotu pro vaše investice - garantovaný výnos 6 % p. a.

20.11.2014 09:48 | Kategorie: Realitní makléř | 0 komentářů

Společnost Amigal Group s.r.o., jež se zabývá správou, pronájmem a prodejem svého nemovitostního portfolia, na českém trhu úspěšně působí již od roku 1993. Nyní představuje nový investiční produkt s garantovaným výnosem 6 % ročně, který se zaměřuje především na konzervativní investory. Produkt byl důkladně testován od února 2013 na pilotním projektu v Praze – Holešovicích, který je nyní již téměř rozprodán. V současnosti jsou však již připraveny další dva projekty v rámci lokalit Praha 4 a Praha 9, jejichž prostřednictvím společnost Amigal Group s.r.o. produkt zpřístupňuje široké veřejnosti. (Tisková zpráva: Amigal Group s.r.o.)

Komerční nemovitosti skýtají vyšší výnosy než rezidenční 

V Praze a dalších ekonomicky prosperujících velkých městech v ČR platí, že nemovitosti slouží jako dobrý uchovatel hodnoty – to znamená, že jejich cena s vysokou pravděpodobností v budoucnu nebude výrazněji klesat, naopak se předpokládá mírný postupný růst. Úvaha stojící za tímto tvrzením je jednoduchá: nejvyšší počet pracovních příležitostí a s tím spojená životní úroveň se nachází ve větších městech. Dochází proto k postupné urbanizaci (přesun obyvatelstva z malých sídel do větších), přičemž tento efekt zdaleka není u konce. Přírůstek obyvatel ve větších městech je typicky rychlejší než tempo budování související infrastruktury, což logicky vede k růstu cen.

Výkyvy hodnoty atraktivních nemovitostí jsou výrazně nižší než na akciových nebo dluhopisových trzích, což jasně ukazují i data z Českého statistického úřadu. Během nedávné finanční krize sice ceny nemovitostí v hlavním městě ČR poklesly řádově o 10 – 20 %, ale v současnosti se již díky hospodářskému oživení začínají pomalu vracet na své předkrizové hodnoty, což pochopitelně znamená zajímavou investiční příležitost.  

Jednu z oblíbených variant konzervativní nemovitostní investice v současnosti představuje koupě bytu za účelem jeho dalšího pronájmu. Taková investice v Praze vynáší zhruba 3 – 4 % ceny bytu ročně, což v lepším případě odpovídá ročnímu příjmu cca 120 000 Kč u průměrné bytové jednotky v ceně 3 miliony Kč. Zjednodušeně lze tedy uvažovat tak, že pokud budete mít bytovou jednotku po dobu 30 let obsazenou nájemníkem, kterého si ale musíte na trhu najít a následně jej udržet, její kupní cena se vám vrátí a získáte tak zajištění na stáří nebo „startovní“ byt pro své potomky.

Méně známý je ovšem fakt, že v oblasti konzervativních investic do nemovitostí existuje ještě jedna velmi zajímavá investiční alternativa, která kombinuje vyšší výnosnost s možností spolehnout se na princip nemovitostí jakožto výborného uchovatele hodnoty. U komerčních objektů lze v Praze stabilně dosahovat výnosu kolem 8,5 % ročně. Pokud tedy vezmeme investici ve výši 3 miliony Kč, jakou jsme zmiňovali ve výše uvedeném příkladu, budou investované prostředky generovat příjem cca 255 000 Kč ročně. Ve zjednodušeném výpočtu pak lze uvažovat tak, že pokud budete mít kancelář po celou dobu obsazenou vlastním nájemníkem a starat se o její provoz, vrátí se vložená investice již zhruba za 12 let.

Garantovaný výnos 6 % ročně bez dalších starostí

Zdaleka ne každý investor však má dostatek času, energie a znalostí nutných k tomu, aby dokázal svou nemovitostní investici obhospodařovat z hlediska údržby či vyhledávání spolehlivých nájemníků. Amigal Group proto v rámci garantovaného produktu přináší řešení „vše v jednom“ – investor se tak o svou investici nemusí po dobu tří let vůbec starat, užívá si pouze výnosů ve výši 6 % ročně, což odpovídá částce 180 000 Kč při počáteční investici ve výši 3 miliony Kč. Z právního hlediska se přitom jedná o nájemní smlouvu mezi investorem jakožto pronajímatelem a společností Amigal Group s.r.o. jakožto nájemcem, a to na již zmíněnou dobu tří let. Tuto smlouvu nelze ze strany společnosti Amigal Group s.r.o. vypovědět, naproti tomu investor tuto možnost má.

Amigal Group s.r.o. svěřené nemovitosti nabízí k podnájmu a bere tak na sebe veškerá rizika a náklady související s tím, aby vyhledala solventní nájemníky. Investor pravidelně dostává na svůj účet výnosy a o samotné prostory se vůbec nestará. Po uplynutí smluvené tříleté lhůty proběhne jednání o tom, zda chce investor prostory převzít a sám se starat o nájemce nebo bude garantovaný pronájem se společností Amigal Group s.r.o. prodloužen.

Zároveň odpadá také další obava, která dříve investory od komerčních nemovitostí odrazovala – a sice nutnost proinvestovat minimální sumu ve výši řádově desítek milionů Kč. V současnosti jsou k dispozici investice již od 5 000 00 Kč, přičemž až 70 % lze za výhodných podmínek získat prostřednictvím bankovního financování. Jedná se o důsledek změny legislativy, který umožnil vznik SVJ (společenství vlastníků jednotek) u komerčních nemovitostí – systém tak funguje podobně jako u klasických rezidenčních nemovitostí, které sdílejí více vlastníků. 

Amigal Group představuje jistotu pro vaše investice - garantovaný výnos 6 % p. a. >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.10.2016 11:23 Inženýrská firma Centroprojekt má nového majitele

Novým majitelem inžnýrské společnosti Centroprojekt, která provádí projektovou dokumentací k novým stavbám se stal holding Andreje Babiše. Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (349)
 
Spíše ano. (49)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 501 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Zbyněk Drobiš | 06.10.2016 00:00 Sousedské právo: Přestavek v novém občanském zákoníku

Stavba je postavená tak, že přesahuje na malou část cizího sousedního pozemku? Jakým způsobem zákon řeší takovou situaci a jak se mají vypořádat vlastníci sousedních pozemků? Pomoci nám může právní úprava přestavku, kterou vymezuje nový občanský zákoník. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 05.10.2016 00:00 Dostupnost bydlení v Praze je horší než v Mnichově či Vídni

Dostupnost nového bydlení v Praze se zhoršuje. Rostoucí prodeje v kombinaci s klesající developerskou nabídkou bytů ženou ceny vzhůru. Deset průměrných ročních platů na koupi bytu v Praze již nestačí, v Mnichově, Vídni či Bratislavě stále ještě ano. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 03.10.2016 00:00 Ceny bytů rostou. Blíží se další realitní krize?

Ceny bytů od finanční krize rostou. Pražské byty se již dostaly na dosah historických úrovní z roku 2008. Vyplatí se rychle kupovat, nebo spíš počkat na splasknutí bubliny? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Další články »