Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Bouřková poradna Allianz pojišťovny

Autor: | 13.07.2011 15:09 | Kategorie: Pojištění | Komentáře zakázány komentářů

Po bouřkách z uplynulého víkendu už Allianz pojišťovna eviduje 223 škod za 13 milionů korun. Za současného stavu počasí jich očekává až 400 s odhadem do 25 milionů korun. Nejčastěji jde o škody na autech a střechách domů. Dvojnásobný je od června také počet pojistných událostí po úderech blesku.

Nejčastěji volají Jihočeši

Polovina všech případů je z oblasti Českých Budějovic a týká se především silného krupobití. Jihočeši zatím Allianz oznámili 119 škod za 6,8 milionu korun. Obyvatelé Prahy a středních Čech skoro 80 škod za bezmála 4 miliony korun. Vzhledem k době dovolených ale budou lidé objevovat a hlásit pojišťovnám škody z uplynulého víkendu také v následujících týdnech. Od pondělí operátoři Allianz zaznamenali o čtvrtinu více hovorů. 

Co když kroupy udeří znovu na stejné místo?

Mezi poškozenými Jihočechy jsou nejčastěji motoristé, kterým automobil poničily kroupy. A protože meteorologové nevylučují nové krupobití ani v souvislosti s nadcházejícími bouřkami, nejenom šoféři z jihu Čech se už ptají, jak je to s likvidací pojistných událostí v případě, že kroupy ještě víc zničí už jednou poškozený automobil, který však mezitím stačil prohlédnout mobilní technik pojišťovny. Neřešitelná tato situace není. Mobilní technici Allianz pojišťovny totiž zapisují do formulářů počty důlků na jednotlivých částech vozidla. Po nové prohlídce by tedy bylo zřejmé, kolik jich k těm původním přibylo.

Jak je to s blesky a hromosvody?

Letošní léto zatím není výjimečné pouze pokud jde o počty bouřek, ale také o počty pojistných událostí, které způsobují blesky. Zatímco vloni jich Allianz pojišťovna od začátku června do poloviny července evidovala 81, letos už jde o skoro dvojnásobné množství - bezmála 150 případů. A zatímco loňský účet za následky osvětlené noční oblohy je už uzavřený a činí 2,5 milionu korun, ten letošní, ještě zdaleka konečný není a už teď dosahuje skoro k šesti milionům korun.

Nejčastěji blesky v uplynulých dnech škodily ve středních Čechách (32 případů), ale také v krajích Jihočeském (17), Moravskoslezském (16) a Ústeckém (14).

Na likvidaci těchto škod nemá vliv to, zda byl či nebyl na domě hromosvod. Podstatné je kolaudační rozhodnutí, ke kterému vážeme i likvidaci pojistné události. V pojistných podmínkách Allianz vyloženě pojmenovaný hromosvod nemáme, neboť v současné době by bez něj ani kolaudační řízení nemohlo proběhnout.

Přímý úder blesku, tedy takový, kdy blesk uhodí rovnou do objektu, ve kterém pak způsobí škodu, Allianz pojišťovna kryje již v základní variantě pojištění domácnosti NORMAL. Stává se však i to, že blesk uhodí do vedlejšího objektu a škoda vznikne nikoliv po jeho úderu, ale kvůli přepětí. I tohle riziko pojištění domácnosti Allianz pokryje bez nutnosti připojišťovat jej. Je totiž standardní součástí varianty EXKLUZIV.

Bouřková poradna Allianz pojišťovny >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (361)
 
Spíše ano. (51)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (58)
 Celkem hlasovalo 517 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »