Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Brno získává první pětihvězdičkový hotel Barceló Brno Palace

Barceló Brno Palace jako první a jediný hotel v Brně získává v těchto dnech od Asociace hotelů a restaurací certifikát pěti hvězdiček. Hotel se 119 luxusními pokoji v historickém centru Brna splnil všechna přísná kritéria. Zařadil se tak mezi desítky dalších pětihvězdičkových hotelů v tuzemsku, jejichž klientela každoročně roste. O tuto hotelovou třídu je v České republice zdaleka největší zájem – využití pokojů se u ní podle průzkumů Českého statistického úřadu pohybovalo v posledních letech nad 60ti procenty.  

Brno mělo nakročeno k  pětihvězdičkovému hotelu již několikrát a právě k tomuto cíli směřovaly už od počátku i všechny úpravy v Barceló Brno Palace umístěné v překrásném paláci na Šilingrově náměstí. Hotel byl od samého začátku zamýšlen a připraven na pět hvězdiček. V době jeho otevření v roce 2012 ale ještě doznívala globální ekonomická krize. I proto jsme raději ještě nějakou dobu ponechali hotel v kategorii čtyř hvězdiček SUPERIOR a počkali si na ten správný moment. A ten nastal právě teď. Důvodem je i to, že naši obchodní partneři a hosté jsou z velké části z oblasti právě z oblasti business, u níž je o luxusní ubytování dlouhodobě nejvyšší poptávka,“ říká Gustavo Guidobono Zabala, generální ředitel hotelu, jehož služby ocenila například světoznámá houslistka Vanessa Mae,  francouzský herec Jean Reno či zpěvačka Bonnie Tyler, kteří zde byli ubytovaní.  Hotel je také na 1. příčce spokojenosti klientů při vyhledávání ubytování v Brně na mezinárodním portálu tripadvisor.com.

Pětihvězdičkový zážitek

Pět hvězdiček získává takový hotel poté, co splní kolem tří stovek různých kritérií. Host ho rozpozná, jakmile do něj vejde. Velký důraz se klade hlavně na osobní přístup a na celkový zážitek z ubytování. Hned u vchodu čeká dveřník, který zajistí valet parking neboli zaparkování hostova vozu. Zavazadel se ujme bagážista a hotelový personál hosty osobně uvítá a obslouží v několika jazycích. Samozřejmá je restaurace fungující sedm dní v týdnu, župan na pokoji, koupelová kosmetika v lahvičkách a služba péče o oblečení, které se perfektně vyžehlené vrací do jedné hodiny. Jídlo a nápoje si tu lze také kdykoli objednávat přímo na pokoj v rámci 24 hodinové služby room service. „Jsme připraveni překvapit i toho nejnáročnějšího klienta. Kromě povinných kritérií se zaměřujeme na exkluzivitu, nadstandardní kvalitu služeb, osobní přístup a také na detail a krásný produkt. Spokojení u nás však musí být nejen hosté, ale i zaměstnanci,“ doplňuje generální ředitel Guidobono a dodává, že kvalitu služeb mimo jiné kontroluje takzvaná Mystery Guests – jde o namátkovou kontrolu, kterou řídí přímo hotelový řetězec Barceló.  

V týdnu byznys, o víkendu zábava

Generální ředitel hotelu Gustavo Guidobono Zabala vnímá Brno jako velmi dobrou lokalitu. „Je to fantastický průsečík cest mezi Vídní, Prahou i Bratislavou. A je tu rozsáhlá síť kanceláří, logistických center či univerzit. Od zahraničních investorů jde proto o logický a inteligentní tah, že jdou právě na Moravu,“ říká.

Podle něj se hotel Barceló Brno Palace zaměřuje během pracovního týdne zejména na korporátní bussines a konferenční klientelu. Tu pak o víkendech střídají hosté typu „leisure“, tedy volnočasoví a svatební klienti.  „Toto spojení vytváří nový a perfektní koncept zvaný „bleisure“, který oba typy klientů propojuje. Cílem je udržet co nejvíce věrných současných zákazníků, získat co nejvíce nových firem, a nabídnout nový a exkluzivní zážitek v jediném pětihvězdičkovém hotelu v moravské metropoli také „prázdninovým“ hostům,“ uvádí Gustavo Guidobono Zabala. On sám pochází z Argentiny, žil ve Španělsku, jeho žena je Slovenka a jejich dcera se narodila v Praze.

Hotel Barceló Brno Palace na Šilingrově náměstí v Brně byl postaven v polovině 19. století podle návrhu významného rakouského architekta Franze Fröhlicha. Původní návrh počítal s vytvořením obytného domu s různými typy pokojů a důmyslným systémem schodišť. Palácové průčelí kontrastuje s romantickým stylem interiérů, což ocení návštěvníci, kteří navštíví Brno služebně i ti, kdo přijíždějí jako turisté. Díky strategické poloze je hotel snadno dostupný z mezinárodních letišť v Brně i ve Vídni i z pozemních komunikací.  Hotelový řetězec Barceló původně zamýšlel hotel Barceló Brno Palace otevřít již v roce 2009. Nedošlo však k dohodě se španělskou stavební společností Comsa. Ta se uskutečnila až v roce 2012, kdy Barceló řetězec hotelovou budovu oficiálně koupil a v únoru 2012 otevřel hotel v kategorii 4**** SUPERIOR.

Tisková zpráva Barceló Brno Palace

Brno získává první pětihvězdičkový hotel Barceló Brno Palace >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 26.10.2016 00:00 Budoucnost Čechů je ve vlastním bydlení

Příznivá ekonomická situace v kombinaci s nízkými úrokovými sazbami nahrává bydlení ve vlastním. Bydlení v pronájmu Češi navíc většinou nevnímají jako definitivní řešení. Svou budoucnost vidí pod vlastní střechou. Od nákupu bytů Čechy neodrazují ani rostoucí ceny nemovitostí. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Petr Zámečník | 25.10.2016 00:00 Daň z nabytí se mění… pozor na smlouvy o prodeji nemovitosti

S účinností od 1. 11. 2016 dochází k významné změně. Daňovým poplatníkem bude nabyvatel. To s sebou ale může přinést komplikace ve smlouvách o prodeji nemovitostí. Jak se vyhnout problémům? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

26.10.2016 14:45 Praha hledá kompromis s majiteli pozemků pro stavbu metra D

Hlavní město Praha hledá dohodu s majiteli pozemků, které je potřeba získat pro stavbu metra D. Zvažované vyvlastňování již není na pořadu dne. Místo toho chce město najít kompromis.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (371)
 
Spíše ano. (53)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (60)
 Celkem hlasovalo 531 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »