Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


ČAP a Intermap Technologies zveřejňují povodňové mapy

13.01.2009 11:51 | Kategorie: Pojištění | Komentáře zakázány komentářů

Praha, 13. ledna 2009 – Česká asociace pojišťoven (ČAP) ve spolupráci se společností Intermap Technologies zpřístupnila na svém webu www.cap.cz systém, který vyhodnocuje nebezpečí výskytu povodní na celém území ČR.

Členské pojišťovny ČAP využívají systém při vyhodnocování pojistných nebezpečí a kalkulaci cen pojistného u majetkového pojištění.


ČAP se stala odborným garantem mapového portálu, jehož provozovatelem je společnost Intermap Technologies, s.r.o. Prostřednictvím webových stránek zpřístupnila asociace elektronický systém povodňových map veřejnosti. Rizikové zóny záplav použité v aplikaci byly vytvořeny za použití různých metodik, přičemž významnou roli sehrál i Geomorfologický regresní model poskytnutý renomovanou světovou zajišťovnou SwissRe.

„Asociace se rozhodla zpřístupnit veřejnosti systém, s nímž doposud pracovali při posuzování rizika povodní a kalkulaci cen pojistného u majetkového pojištění výhradně členské pojišťovny ČAP. Lidé tak dostávají do rukou identický nástroj a mohou si například při koupi nemovitosti na celém území České republiky zjistit nebo ověřit, v jaké lokalitě se objekt nachází a jak jej bude možné pojistit,“ vysvětluje výkonný ředitel České asociace pojišťoven Tomáš Síkora.

Největším přínosem systému je informovanost občanů o možném nebezpečí vzniku povodně v dané lokalitě a jeho dopadu na pojištění majetku. V určitých rizikových zónách nutno počítat s navýšením ceny pojistného. Stejně jako kdekoliv jinde existují i v České republice lokality, které jsou z hlediska neúnosného rizika výskytu povodní nepojistitelné.

Společnost Intermap Technologies je potěšena, že může, ve spolupráci s ČAP, veřejnosti poskytnout nástroj, který občanům přiblíží pohled pojišťoven na riziko povodní při pojištění nemovitostí v České republice“, řekl Dr. Manfred Krischke, viceprezident pro Evropu společnosti Intermap Technologies. „Naše společnost si velmi silně uvědomuje, jak je pro občany důležité, znát všechny své možnosti, při tak zásadním kroku, jakým je pojištění nemovitosti.“

Systém povodňových rizikových zón pokrývá celé území České republiky, respektive veškeré vodní toky, které jsou významné vzhledem k možnosti vzniku škody na majetku v důsledku zaplavení. Mapové podklady použité v aplikaci pokrývají beze zbytku celé území ČR, přičemž 210 největších měst je zmapováno velmi podrobně v podobě plánů měst a to v měřítku 1:10 000. Výsledná informace o pojistném nebezpečí na uživatelem zvolené  adrese je poskytnuta formou „Rizikové zprávy“, která je systémem vygenerována a zpřístupněna ke stažení ve formátu PDF.

Jedinečný program rizikových povodňových zón vznikal pro potřeby členských pojišťoven ČAP v etapách od roku 2001.

„Naším cílem je poskytnout veřejnosti informace o fyzikální podstatě nahlížení pojišťoven na pojistné nebezpečí záplav v České republice a zajistit aktuálnost těchto informací a mapových podkladů. Jsme rozhodnuti aplikaci průběžně doplňovat o nové mapové podklady a datové údaje tak, aby byl systém stále v souladu s informacemi používanými členskými pojišťovnami ČAP. Z  uživatelského hlediska je systém velice jednoduchý a vstřícný a podařilo se nám aplikaci efektivně integrovat přímo do portálu ČAP.“ doplňuje Ivo Bánovský, ředitel Risk Management skupiny Intermap Technologies.

ČAP a Intermap Technologies zveřejňují povodňové mapy >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (362)
 
Spíše ano. (51)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (58)
 Celkem hlasovalo 518 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »