Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Celkový účet letošního sněhu dosáhl v Generali 85 miliónů korun

Autor: | 23.03.2010 13:57 | Kategorie: Pojištění | Komentáře zakázány komentářů

Generali zaznamenala v letošním roce cca 3400 škod, které mají přímou spojitost s odcházejícím zimním počasím a především s nebývale velkým množstvím sněhu, jeho tíhou a následným táním. Jejich celková výše se prozatím zastavila na 85 miliónech korun. Výše sněhových škod za necelé první tři měsíce letošního roku tak dosáhla čtyř pětin všech škod způsobených sněhem za celý rok 2009! Ani tento účet není konečný. V některých místech ČR sníh ještě odtává a řada lidí se po zimě teprve chystá zkontrolovat svoje chaty, chalupy a zahrady.

Pro srovnání. V roce 2009 nahlásili klienti Generali necelé 3 tisícovky škod za 109 milionů korun, které měly souvislost se sněhem. Za necelé první tři měsíce letošního roku je počet sněhových škod vyšší o 12% než za celý loňský rok, přičemž výše škod způsobených sněhem od počátku roku dosáhla k dnešnímu dni 78% všech sněhových škod za celý rok 2009!

Letošní zima se nejvíce podepsala v Severomoravském kraji, ze kterého přišlo 16% všech hlášení. S 15% je na druhém místě hlavní město Praha a třetí příčka patří s 10% podílem kraji Středočeskému.

60 % z celkového počtu škod připadá na pojištění majetku a jejich výše činí 35 milionů korun. Letošní zimu nejvíce odnesly rodinné domy, na kterých sníh napáchal škody za 16 miliónů korun. Jednalo se o 1/3 všech škod, které spadají do pojištění majetku.

40% procent z celkového počtu škod můžeme přičíst na vrub pojištění motorových vozidel. Jejich výše činí 50 milionů korun. Ve velké většině případů se jednalo o menší nehody, které nevyžadovaly asistenci policie, protože průměrná výše škody se od začátku roku pohybuje kolem 43 tisíc korun. Každá 17 dopravní nehoda pak přesáhla hranici 100 tisíc korun.

Další škody na motorových vozidle lze očekávat v souvislosti se žalostným stavem českých silnic, na kterých se změnou počasí začínají ukazovat výmoly. Například od února do března loňského roku zaregistrovala Generali škody zapříčiněné špatným technickým stavem vozovky za více než 2,5 milionů korun.

Výraznou letošní zimní kalamitou byla bezesporu Daisy, která páchala škody od 8. do 11. ledna. Výše škod vzniklých v rozmezí těchto 4 dnů činí 11 miliónů korun. Z krajů postihla Daisy nejvíce Severomoravský kraj a hlavní město Praha.

Do srovnání byly zahrnuty všechny škody, které mají souvislost se sněhem. Včetně dopravních nehod, kdy řidiči nedodrželi bezpečnou vzdálenost za vozidlem, a kdy nepřizpůsobili rychlost stavu a povaze vozovky.

Celkový účet letošního sněhu dosáhl v Generali 85 miliónů korun >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (343)
 
Spíše ano. (49)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 495 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »