Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


CENTRAL GROUP opět nakupuje. Již pátou akvizicí letošního roku je pozemek pro 400 bytů ve Stodůlkách

Největší český rezidenční developer a investor nové bytové výstavby CENTRAL GROUP oznamuje další akvizici. V uplynulých dnech přidal do svého portfolia pozemek pro výstavbu zhruba 400 bytů v Praze 5 – Stodůlkách. Jen v letošním roce se tak jedná již o pátou akvizici a firma brzy plánuje ohlásit další. 

Nový pozemek lichoběžníkového tvaru se nachází jižně od ulice Jeremiášova, v sousedství obchodních center Billa, Mountfield a Makro a v docházkové vzdálenost stanice metra B Stodůlky. Na ploše o rozloze téměř 45.500 m2 by v budoucnu mělo vyrůst celkem 10 pětipodlažních bytových viladomů s celkovým počtem 390 jednotek. Projekt má již vydáno pravomocné územní rozhodnutí. Projekt koupil CENTRAL GROUP od stavební a developerské skupiny MOTA-ENGIL, hodnota transakce není veřejná.

„CENTRAL GROUP je nejen největším českým rezidenčním developerem podle počtu prodaných, reálně stavěných i celkově nabízených bytů, ale také nejaktivnějším investorem do nových pozemků. Naším letošním cílem je překonat v akvizicích zatím rekordní loňský rok, kdy jsme získali celkem 12 nových lokalit za více než 1,5 miliardy korun,“ zdůrazňuje Dušan Kunovský, předseda představenstva CENTRAL GROUP.

Komplexní development nabývá na významu

Stodůlky jsou pátou akvizicí, kterou společnost CENTRAL GROUP jen v letošním roce učinila. Již dříve oznámila nákupy menších pozemků pro řádově 50–130 bytů v katastrálních územích Vysočan, Horních Měcholup a právě Stodůlek. Zároveň CENTRAL GROUP završuje koupi velkého brownfieldu na místě bývalé továrny na barvy a laky Tebas ve Vysočanech, kde by mělo vzniknout zhruba 700 bytů a komerční prostory. Právě revitalizace pražských brownfieldů by měly být do budoucna stěžejní aktivitou CENTRAL GROUP, a to včetně doplňkových funkcí a ploch pro veřejnou vybavenost. 

„Rozvoj urbanisticky významných území by neměl být monofunkční a definován jen výstavbou čistě obytných budov. Komerční prostory pro zřízení obchodů, restaurací, kaváren a různých nerušících služeb, kvalitní veřejný prostor se zelení a místy pro setkávání rezidentů jsou prostředky, jak nové rezidenční projekty zlidštit a vdechnout jim skutečný život. Po mnoha letech by se již čeští developeři mohli postupně vracet k původním tradičním hodnotám architektury a rozvoje městských celků. Právě brownfieldy, které jsou otevřenou jizvou na tváři Prahy, k tomu poskytují ideální příležitost,“ myslí si Dušan Kunovský.

To, že se CENTRAL GROUP do budoucna chce věnovat právě rozvoji velkých území, dokládají i další nedávné akvizice společnosti. Již v minulých letech společnost koupila například areál bývalé továrny Praga v Praze 5 – Zličíně, velký průmyslový pozemek v sousedství České televize na Kavčích Horách v Praze 4 nebo rozsáhlý skladový areál Westpoint na pomezí Ruzyně a Liboce v Praze 6.

Architekti CENTRAL GROUP však počítají se smíšenou funkcí projektů včetně komerčních prostor nejen u rozvoje velkých brownfieldů, ale i v menších projektech, které jsou aktuálně v prodeji nebo zamíří na trh ještě v letošním roce. Dobrým příkladem může být třeba obchodní parter směrem do ulice Olšanská v Residenci Garden Towers na Žižkově nebo v projektu Park Zahradní Město v Záběhlicích. Z připravovaných lokalit pak můžeme jmenovat například komornější projekty na Břevnově, v Holešovicích či v Letňanech.

Další velké nákupy na spadnutí

I když CENTRAL GROUP zatím v letošním roce s přehledem překonává své loňské rekordní akviziční tempo a nakupuje v průměru jednu novou lokalitu měsíčně, lze již v nejbližších dnech očekávat uzavření dalších transakcí. Na nákup nových pozemků má firma letos opět vyčleněno nejméně 1,5 miliardy korun a v případě potřeby je připravena tuto částku dále navýšit.

„V současnosti jednáme o několika dalších lokalitách, přičemž minimálně u dvou z nich jsme již velmi blízko podpisu smlouvy. Jako největší rezidenční developer v zemi chceme jít v rozvoji velkých území příkladem,“ uzavírá Dušan Kunovský.

CENTRAL GROUP opět nakupuje. Již pátou akvizicí letošního roku je pozemek pro 400 bytů ve Stodůlkách >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 27.10.2016 00:00 Zájem o nové byty ochabuje, ceny strmě stoupají. Blíží se zlom?

Zájem o nové bydlení v Praze ve třetím čtvrtletí 2016 polevil. Ceny však i nadále pokračují ve spanilé jízdě směrem vzhůru. Průměrná cena za metr čtvereční prodaného bytu se přiblížila hranici 70 tisíc korun. Dostává se trh s novými byty do zlomu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 26.10.2016 00:00 Budoucnost Čechů je ve vlastním bydlení

Příznivá ekonomická situace v kombinaci s nízkými úrokovými sazbami nahrává bydlení ve vlastním. Bydlení v pronájmu Češi navíc většinou nevnímají jako definitivní řešení. Svou budoucnost vidí pod vlastní střechou. Od nákupu bytů Čechy neodrazují ani rostoucí ceny nemovitostí. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 25.10.2016 00:00 Daň z nabytí se mění… pozor na smlouvy o prodeji nemovitosti

S účinností od 1. 11. 2016 dochází k významné změně. Daňovým poplatníkem bude nabyvatel. To s sebou ale může přinést komplikace ve smlouvách o prodeji nemovitostí. Jak se vyhnout problémům? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

27.10.2016 16:01 U Václavského náměstí vyroste nový developerský projekt

Pražský magistrát stanovil podmínky, podle kterých se budou muset řídit úřady v průběhu stavebního řízení. Mezi těmito podmínkami je i předpoklad šetrného začlenění projektu mezi okolní historické budovy. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

26.10.2016 14:45 Praha hledá kompromis s majiteli pozemků pro stavbu metra D

Hlavní město Praha hledá dohodu s majiteli pozemků, které je potřeba získat pro stavbu metra D. Zvažované vyvlastňování již není na pořadu dne. Místo toho chce město najít kompromis.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (378)
 
Spíše ano. (54)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (62)
 Celkem hlasovalo 541 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »