Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


CENTRAL GROUP oznamuje další akvizici pro 130 nových bytů. Největší bytový areál Metropole v Praze 5 – Zličíně se ještě rozroste

Největší český rezidenční developer a investor nové bytové výstavby CENTRAL GROUP oznamuje nákup dalších nových pozemků. V letošním roce tak společnost uzavřela již osmou akvizici pozemků nebo projektů pro rezidenční výstavbu.Díky akvizici se ještě rozroste oblíbený rezidenční areál Metropole, který je největším dokončeným bytovým projektem v Praze. Další nejméně tři novéakvizice slibuje CENTRAL GROUP oznámit ještě do konce letošního roku.

Úspěšná lokalita Metropole v Praze 5 – Zličíně se dočká pokračování

Nový pozemek v portfoliu CENTRAL GROUP se nachází v blízkosti stanice metra Zličín podél ulice Sazovická a navazuje tak na velmi úspěšnou lokalitu Metropole. Firma zde v minulých letech vybudovala postupně téměř 1730 bytů. Jde tedy o největší a jeden z nejprodávanějších rezidenčních projektů v celé Praze. Metropole svůj úspěch založila na moderní architektuře a poloze blízko stanice metra a velkého obchodně-zábavního centra.

„Právě obrovský zájem o byty v projektu Metropole nás vedl ke snaze najít další možnosti pro rozvoj této atraktivní lokality,“ řekl šéf společnosti CENTRAL GROUP Dušan Kunovský. „CENTRAL GROUP v lokalitě Metropole vybudoval nejen architektonicky zdařilé bytové domy, ale v podstatě postavil novou čtvrť s vlastním náměstím s komerčními prostory v parteru, veřejnou zelení ase šesti dětskými hřišti,“ dodal.

Díky tomu, že se firmě podařilo dokoupit již schválený projekt s vydaným stavebním povolením od soukromého investora, je možné stavbu zahájit v podstatě okamžitě. Byty na Zličíně tak půjdou do prodeje již na jaře příštího roku.

Celkem plánuje CENTRAL GROUP na Zličíně postavit dalších pět bytových domů se zhruba 130 byty. Noví majitelé budou moci těžit především z blízkosti stanice metra Zličín, která je v docházkové vzdálenosti. Oblast nabízí veškerou občanskou vybavenost. Nedaleko je nejen velké nákupní a zábavní centrum stejného jména, ale také škola a mateřská škola, hřiště či sportovní hala. Pozemky směrem k ulici Na Radosti jsou navíc určeny ke komerční zástavbě, a proto se dá očekávat ještě další rozšířeníslužeb a obchodů v oblasti. K relaxaci může sloužit také blízký park Na Prameništi.

Rozvoj Zličína bude pokračovat také na brownfieldu po továrně Praga

Aktivita společnosti CENTRAL GROUP u metra Zličín ale ani pokračováním lokality Metropole neskončí. Firma totiž vlastní brownfield po bývalé továrně Praga, který se nachází přímo v ulici U Metra a je od vstupu do podzemní dráhy vzdálen jen 200 metrů. Na brownfieldu bývalé továrny Praga na Zličíně by společnost chtěla vybudovatkomplexní městský blok s převažující bytovou funkcí, komerčními prostory v přízemí, dostatkem zeleně a dalšími prvky občanské vybavenosti.

Další akvizice oznámí CENTRAL GROUP ještě letos

CENTRAL GROUP v letošním roce již nakoupil celkem osm pozemků, projektů a brownfieldů. Tři pozemky ve Vysočanech, dva ve Stodůlkách a po jednom v Horních Měcholupech a Libni. Nyní tedy do portfolia přidává další zavedenou lokalitu. Hodnotu akvizice CENTRAL GROUP po dohodě s prodávajícím nezveřejnil.

 

„V důsledku legislativního chaosu, který nyní vládne v Praze a v podstatě znemožňuje povolování nových projektů, se silní hráči snaží nakupovat nejen pozemky, ale také již schválené projekty. CENTRAL GROUP je největší hráč na trhu a kapitálově nejsilnější český rezidenční developer, a také proto je při akvizicích velmi úspěšný,“ uvedl Kunovský. Na nákup pozemků pro své projekty má jeho firma v letošním roce vyčleněnu částku 1,5 miliardy korun a již nyní předesílá, že ještě do konce letošního roku oznámí nejméně tři další akvizice.

Komplexní rozvoj území v nových lokalitách

Především u nově připravovaných velkých lokalit a brownfieldů se CENTRAL GROUP snaží zajišťovat komplexnídevelopment, který rozvíjí území jako celek a k převažující bytové funkci přidává i kvalitní veřejný prostor – místo pro setkávání obyvatel, služby, restaurace a hodnotnou veřejnou zeleň s dětskými hřišti. Zákazníci společnosti CENTRAL GROUP díky tomu mohou těžit nejen z dobré dostupnosti lokalit do centra, bohaté občanské vybavenosti v místě, ale také z nabídky doplňkových služeb a vhodně volených komerčních prostor.

Zdroj: Tisková zpráva CENTRAL GROUP

CENTRAL GROUP oznamuje další akvizici pro 130 nových bytů. Největší bytový areál Metropole v Praze 5 – Zličíně se ještě rozroste >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.10.2016 11:23 Inženýrská firma Centroprojekt má nového majitele

Novým majitelem inžnýrské společnosti Centroprojekt, která provádí projektovou dokumentací k novým stavbám se stal holding Andreje Babiše. Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (352)
 
Spíše ano. (50)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 505 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Zbyněk Drobiš | 06.10.2016 00:00 Sousedské právo: Přestavek v novém občanském zákoníku

Stavba je postavená tak, že přesahuje na malou část cizího sousedního pozemku? Jakým způsobem zákon řeší takovou situaci a jak se mají vypořádat vlastníci sousedních pozemků? Pomoci nám může právní úprava přestavku, kterou vymezuje nový občanský zákoník. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 05.10.2016 00:00 Dostupnost bydlení v Praze je horší než v Mnichově či Vídni

Dostupnost nového bydlení v Praze se zhoršuje. Rostoucí prodeje v kombinaci s klesající developerskou nabídkou bytů ženou ceny vzhůru. Deset průměrných ročních platů na koupi bytu v Praze již nestačí, v Mnichově, Vídni či Bratislavě stále ještě ano. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 03.10.2016 00:00 Ceny bytů rostou. Blíží se další realitní krize?

Ceny bytů od finanční krize rostou. Pražské byty se již dostaly na dosah historických úrovní z roku 2008. Vyplatí se rychle kupovat, nebo spíš počkat na splasknutí bubliny? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Další články »