Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


CENTRAL GROUP vstupuje do segmentu luxusního bydlení a zahajuje výstavbu exkluzivního bytového domu na pražských Vinohradech

04.09.2013 12:53 | Kategorie: Realitní makléř | 0 komentářů
Tagy: Vinohrady bytový dům výstavba

CENTRAL GROUP, největší rezidenční developer a investor v České republice, se doposud svou produkcí zaměřoval především na střední a vyšší střední segment nového bydlení. Za 19 let svého působení již úspěšně dokončil 124 rezidenčních lokalit a prodal více než 10.000 nových bytů, domů a parcel. Na pražském trhu nového bydlení má dlouhodobě více než třetinový podíl a tento podíl dále zvyšuje.

V současnosti CENTRAL GROUP nabízí své nemovitosti ve 12 lokalitách v Praze a okolí. Největší a prodejně nejžádanější z nich jsou nyní velké projekty ve třech hlavních spádových částech Prahy. Na západ od centra je to dlouhodobě nejprodávanější Zličín. Na severovýchod od centra je to velmi úspěšná a zavedená lokalita Letňany a na jihovýchodě jsou to moderně pojaté Horní Měcholupy, kde jsou díky vysoce konkurenčnímu prostředí na tomto lokálním trhu vůbec ty nejnižší ceny nových bytů v Praze. Prodeje v tomto pomyslném trojúhelníku pražských lokalit tvoří v poslední době více než tři čtvrtiny všech firemních prodejů.

Tato orientace CENTRAL GROUP na větší lokality středního segmentu se však v příštím roce změní. „Nadále se samozřejmě chceme věnovat střednímu segmentu bydlení. V rámci této klientely jsme se postupně vypracovali až na největšího rezidenčního developera a investora v České republice. Ale zároveň se nyní chceme rozkročit do výrazně nadstandardního a luxusního segmentu. Zkušenosti už máme například z nadstandardně pojatých lokalit v pražských Radlicích, dále na Kavalírce, na Břevnově a ve Stodůlkách,“ potvrzuje šéf CENTRAL GROUP Dušan Kunovský. Intenzivně se však firma výrazně nadstandardnímu a luxusnímu bydlení doposud nevěnovala.

To se však nyní mění. CENTRAL GROUP teď zahájil výstavbu velmi exkluzivního projektu v samém centru Prahy. A to v Římské ulici na Vinohradech, jen asi 150 metrů

od budovy Národního muzea. Projekt má název „Rezidence U Muzea“ a bude mít celkem 42 bytů ve špičkovém provedení. Prodej bytů v této lokalitě zahájí CENTRAL GROUP až ve druhé polovině příštího roku. Byty se zde budou prodávat plně dokončené, připravené ihned k nastěhování.

Samozřejmostí je zde řada velmi moderních designových prvků patřících k nejvyššímu segmentu nového bydlení – například obklad kamenem, hliníková okna, skleněná zábradlí a velmi luxusní řešení společných prostor domu. V každém bytě bude samozřejmostí klimatizace, dále podlahové vytápění, dřevěné podlahy, předokenní žaluzie na elektrické ovládání, designově řešené exkluzivní koupelny, masivní dřevo na podlahách teras a další luxusní prvky. Navíc, všechny byty budou mít zabezpečovací systém s dotykovou klávesnicí.

Tento nový projekt je specifický velmi náročným zakládáním stavby, logistikou i vlastní realizací, a to s ohledem na umístění stavby v samém centru města, v proluce stávajících budov a tudíž s minimální plochou pro zařízení staveniště. Výstavbu hradí společnost z vlastních zdrojů, bez potřeby bankovního úvěru. Realizaci zajistí jako generální dodavatel pro CENTRAL GROUP firma Průmstav, která byla vybrána na základě náročného čtyřkolového výběrového řízení. Tento dodavatel již pro CENTRAL GROUP úspěšně realizoval několik velkých bytových staveb.

V příštích dvou letech chystá CENTRAL GROUP do nabídky další luxusní projekty. Už na jaře příštího roku plánuje zahájit prodej několika stovek vysoce nadstandardních bytů v lokalitě Rezidence Central Plaza v Praze 3. Menší luxusní projekty připravuje nyní CENTRAL GROUP na Břevnově, v Košířích a ve dvou prestižních lokalitách Smíchova – na Nikolajce a na Zatlance. Velký luxusní projekt s unikátní architekturou pak firma chystá na Kavčích horách v Praze 4, hned vedle Centrálního parku a v návaznosti na areál České televize, s krásným výhledem na panorama Prahy. Pozemek na tento mimořádný projekt odkoupila společnost CENTRAL GROUP v minulém roce od německé firmy Hochtief.     

CENTRAL GROUP vstupuje do segmentu luxusního bydlení a zahajuje výstavbu exkluzivního bytového domu na pražských Vinohradech >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.10.2016 11:23 Inženýrská firma Centroprojekt má nového majitele

Novým majitelem inžnýrské společnosti Centroprojekt, která provádí projektovou dokumentací k novým stavbám se stal holding Andreje Babiše. Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

11.10.2016 12:13 Čeští boháči si chystají miliardy na podnikové byty ČEZu

Energetická skupina ČEZ se rozhodla prodat více než sedm set podnikových bytů v Praze-Písnici. Tendr vyvolal velký zájem českých miliardářů, protože by byty měla až dvouciferně zhodnotit chystaná výstavba trasy metra D.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (340)
 
Spíše ano. (48)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 491 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 06.10.2016 00:00 Sousedské právo: Přestavek v novém občanském zákoníku

Stavba je postavená tak, že přesahuje na malou část cizího sousedního pozemku? Jakým způsobem zákon řeší takovou situaci a jak se mají vypořádat vlastníci sousedních pozemků? Pomoci nám může právní úprava přestavku, kterou vymezuje nový občanský zákoník. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 05.10.2016 00:00 Dostupnost bydlení v Praze je horší než v Mnichově či Vídni

Dostupnost nového bydlení v Praze se zhoršuje. Rostoucí prodeje v kombinaci s klesající developerskou nabídkou bytů ženou ceny vzhůru. Deset průměrných ročních platů na koupi bytu v Praze již nestačí, v Mnichově, Vídni či Bratislavě stále ještě ano. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 03.10.2016 00:00 Ceny bytů rostou. Blíží se další realitní krize?

Ceny bytů od finanční krize rostou. Pražské byty se již dostaly na dosah historických úrovní z roku 2008. Vyplatí se rychle kupovat, nebo spíš počkat na splasknutí bubliny? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Další články »