Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


CENTRAL GROUP zvýšil své prodeje, připravuje svůj vstup na rezidenční trh v Rusku a dohodl se

Autor: CENTRAL GROUP | 02.01.2013 13:06 | Kategorie: Realitní makléř | 0 komentářů
Tagy: 2012

Loňský rok byl pro CENTRAL GROUP prodejně mimořádně úspěšný. Firma dosáhla nejvyšších prodejů od rekordního předkrizového roku 2007 a celkem prodala 1309 nových bytů, domů a parcel. Zásadní roli v prodejních výsledcích tvořil mimořádný úspěch zcela nové lokality Javorová čtvrť v Praze 10 – Horních Měcholupech. Za pouhé tři měsíce v nabídce se zde prodala naprostá většina bytů nabízených v úvodní etapě – přesně 236. Díky tomu se tento projekt stal prodejně vůbec nejúspěšnější bytovou lokalitou v české historii. Dalšími dlouhodobě osvědčenými tahouny nabídky CENTRAL GROUP byly velké bytové lokality v Praze 5 – Zličíně a v Praze 9 – Letňanech. Mezi rodinnými domy byly nejžádanější lokality v Praze 10 – Pitkovicích a v Brandýse u Prahy.

CENTRAL GROUP je největším rezidenčním developerem a investorem v České republice. Ale tuzemský trh začíná být pro tuto společnost již příliš malý, proto se ohlíží po investičních příležitostech v zahraničí, a to zejména na východ od našich hranic. „V současnosti jednáme o několika konkrétních společných projektech s jedním z největších ruských developerů. Ten nás sám kontaktoval, protože ho velmi zaujal náš obchodní model prodeje a výstavby bytů a domů. Naše zkušenosti a dlouhodobě osvědčené procesy by se daly velmi dobře využít nejen v Moskvě, ale zejména v milionových městech v ruských regionech, kde je velký hlad po moderním novém bydlení s puncem evropské kvality. Rusko je velmi složitý trh, ale potenciál tam je obrovský,“ říká šéf CENTRAL GROUP Dušan Kunovský.

Pro své zahraniční aktivity a také pro plánovanou výstavbu nájemních bytů v České republice potřebuje společnost dlouhodobý kapitál. Zároveň však firma nechce čerpat žádné bankovní úvěry, protože nechce být na bankách závislá. Proto se CENTRAL GROUP dohodl na dlouhodobé finanční spolupráci s maltským investičním fondem Rethwall Reality Fund. Díky spolupráci s tímto fondem získává CENTRAL GROUP přístup k dlouhodobému kapitálu zahraničních investorů za velmi příznivých podmínek.

S ohledem na daňové a právní podmínky je Malta, jako člen Evropské unie, jedním z hlavních světových center finančních služeb a zejména pak investičních fondů. Ty zde mají sídla z důvodu velmi příznivých a stabilních právních a daňových podmínek. Maltský státní úřad pro kontrolu finančních služeb (MFSA) stanovuje podrobná pravidla a předpisy, které zajištují ochranu investičního trhu v souladu se směrnicemi EU. Na Maltě je registrováno přes 200 fondů, které spravují majetek v hodnotě přes 30 miliard amerických dolarů. A počet fondů a objem jimi spravovaného majetku zde pravidelně každým rokem roste.

Na základě uzavřené dohody bude CENTRAL GROUP některé své developerské projekty rozvíjet s finanční participací a v úzké spolupráci s maltským investičním fondem Rethwall Reality Fund. Vedle toho bude firma některé vybrané projekty rozvíjet zcela samostatně a bude také vlastnit a spravovat veškerou technickou infrastrukturu holdingu. Veškeré vlastní i společné aktivity budou probíhat pod značkou CENTRAL GROUP a pod vedením jejího zakladatele Dušana Kunovského. Ten stojí již téměř 19 let v čele CENTRAL GROUP. „Bez dlouhodobého stabilního finančního zajištění se v této době není možné pouštět do nových velkých věcí. Většina hráčů na trhu se nyní stáhla. A v tom vidím naši příležitost pro další akvizice a expanzi, kterou je nutno využít,“ dodává k nově dohodnuté spolupráci Kunovský.   

Transakci se zahraničním investičním fondem pro CENTRAL GROUP zprostředkovala a právně a administrativně zajistila společnost BDO. Ta patří mezi pět největších auditorských a poradenských firem na světě s více než 46.000 partnery a zaměstnanci s působností v téměř 120 zemích. 

CENTRAL GROUP připravuje rozšíření svých aktivit do zahraničí, hlavním těžištěm činnosti holdingu však zatím nadále bude Česká republika. Za dobu své působnosti zaplatila skupina CENTRAL GROUP českému státu jen na přímých daních již kolem 1,6 miliardy korun, čímž se řadí mezi velmi významné plátce daní. Z výnosů z tuzemských aktivit bude společnost samozřejmě hradit daně i nadále v České republice.

          

CENTRAL GROUP zvýšil své prodeje, připravuje svůj vstup na rezidenční trh v Rusku a dohodl se >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.10.2016 11:23 Inženýrská firma Centroprojekt má nového majitele

Novým majitelem inžnýrské společnosti Centroprojekt, která provádí projektovou dokumentací k novým stavbám se stal holding Andreje Babiše. Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (355)
 
Spíše ano. (50)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (57)
 Celkem hlasovalo 509 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »