Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Česká pojišťovna a Komerční banka zahájily strategickou spolupráci a představily pojištění fotovoltaických zdrojů

Autoři: , | 01.10.2009 10:00 | Kategorie: Hypotéky | Komentáře zakázány komentářů

Česká pojišťovna a Komerční banka zahájí od 1. října 2009 spolupráci v oblasti vzájemné distribuce produktů. Na pobočkách Komerční banky mohou nově sjednat klienti majetková pojištění České pojišťovny. Česká pojišťovna naopak umožní ve své distribuční síti sjednat hypoteční úvěry Komerční banky. Jde o letos největší strategickou alianci uzavřenou ve finančním sektoru v ČR.

Spolupráce jedničky na trhu pojištění a jedničky v segmentu bankovních služeb podnikatelům přinese řadu výhod také pro retailové klienty obou společností. Kromě významného zvýšení dostupnosti produktů díky rozšíření distribuční sítě zahrnuje spolupráce rozvoj kvalifikace zaměstnanců obou finančních institucí a spolupráci v oblasti vývoje nových produktů.

Komerční banka nabídne na svých téměř 400 obchodních místech svým klientům např. pojištění majetku, povinné ručení, havarijní pojištění a pojištění odpovědnosti, ale také pojištění finančních a zemědělských rizik poskytovaných Českou pojišťovnou. Česká pojišťovna pak na svých více než 380 obchodních místech a u sítě několika set speciálně proškolených pojišťovacích poradců nabídne svým zákazníkům hypotéky Komerční banky.

„Naše produkty, produkty České pojišťovny a způsob distribuce se vzájemně ideálně doplňují a přináší pro klienty Komerční banky možnost na jednom místě a za výhodných podmínek sjednat nejrůznější kombinace bankovních a pojišťovacích produktů,“ komentoval smlouvu Vladimír Jeřábek, člen představenstva a náměstek generálního ředitele Komerční banky. „Díky naší spolupráci a efektivnímu modelu distribuce produktů získají klienti Komerční banky u některých typů pojištění zvýhodnění až v desítkách procent,“ doplnil Štefan Tillinger, člen představenstva a náměstek generálního ředitele České pojišťovny.

S novou smlouvou o spolupráci představily Komerční banka a Česká pojišťovna také nový společný produkt: pojištění fotovoltaických zdrojů. Solární energetika je oborem, který nabízí nejen atraktivní růstový potenciál, ale také je významně podpojištěn - ať již z důvodu nedostatečné nabídky pojistných produktů na trhu, tak i z důvodu toho, že si drobní provozovatelé fotovoltaických zdrojů neuvědomují, že je jejich majetek ohrožen řadou rizik a měl by být pojištěn.

„Česká pojišťovna a Komerční banka vytvořily produkt, který poskytuje ve srovnání s konkurencí hned v první fázi jednání s klientem dostatečně vysoké pojistné limity, aby pokryly celou hodnotu solárních panelů či velkých fotovoltaických elektráren. Provozovatelé solárních zdrojů tak mohou konečně dostatečně chránit svůj majetek proti širokému spektru rizik v průběhu výstavby i provozu zdroje,“ uvedl Štefan Tillinger, člen představenstva České pojišťovny.

Nové pojištění mohou využít nejen provozovatelé velkých fotovoltaických elektráren, ale také běžní spotřebitelé, kteří se rozhodnou umístit solární panely na svou nemovitost. Pojištění se vztahuje na dobu výstavby i provozu zdroje. Poskytuje pojistnou ochranu proti živelním škodám, provozním škodám, odcizení, vandalismu, proti škodám na okolním majetku, škodám způsobených přepravou po staveništi nebo škodám na skladovaném materiálu na staveništi.

Pro běžné spotřebitele, kteří provozují solární panely na rodinných domech, připravily KB a ČP variantu allriskového poijštění, které v sobě zahrnuje kromě výše uvedených rizik také rizika elektronická (např. škoda vzniklá přepětím či indukcí).

V posledních pěti letech stoupl počet zájemců o instalaci solárních panelů na rodinných domech  zhruba pětkrát. V současnosti uvažuje o instalaci těchto panelů na novostavby rodinných domů většina stavebníků, a to hlavně díky dotacím a široké mediální podpoře.

„Pojištění fotovoltaických zdrojů energie nadále posílí významné postavení Komerční banky v oblasti financování výstavby obnovitelných zdrojů energie v České republice. Fakt, že zájemce o výstavbu fotovoltaického zdroje může na jednom místě řešit nejen zdroje financování, ale také pojistnou ochranu své investice, přispěje k výraznému zjednodušení administrativy financování výstavby i ke zvýšení jistoty návratnosti investice,“ uvedl Vladimír Jeřábek, člen představenstva a náměstek generálního ředitele Komerční banky.

Smlouva o spolupráci mezi Komerční bankou a Českou pojišťovnou je účinná od 21. září 2009. Po desetidenním pilotním provozu zahajují obě společnosti k 1. říjnu 2009 ostrý provoz ve vzájemné distribuci produktů.

Česká pojišťovna a Komerční banka zahájily strategickou spolupráci a představily pojištění fotovoltaických zdrojů >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Hypotéky

Jana Zámečníková | 26.10.2016 00:00 Budoucnost Čechů je ve vlastním bydlení

Příznivá ekonomická situace v kombinaci s nízkými úrokovými sazbami nahrává bydlení ve vlastním. Bydlení v pronájmu Češi navíc většinou nevnímají jako definitivní řešení. Svou budoucnost vidí pod vlastní střechou. Od nákupu bytů Čechy neodrazují ani rostoucí ceny nemovitostí. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

PR článek | 24.10.2016 00:00 Úrokové sazby aktuálně trhají rekordy. Je třeba se v blízké době bát radikálního navýšení?

V nízkých úrocích si libují všichni, kteří žádají o hypotéku či půjčku, ale pro banky, pojišťovny a penzijní fondy nejsou následky zas tolik příznivé. Mnozí finanční analytici proto varují, že je jen otázkou času, kdy začnou úrokové sazby opět stoupat nahoru a spolu s nimi i hypoteční splátky. Díky tomu se mnoho lidí dostane do problémů, dojde k vynuceným výprodejům a nastane krach cen na poli realit. Ale co když se úrokové sazby v následujících letech významněji nezvednou? Vyplatí se vzít si hypotéku nyní, nebo počkat? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Monika Hrušová | 19.10.2016 00:00 Fincentrum Hypoindex září 2016: Objemy za tři čtvrtletí skoro 160 mld. Kč

Objemy i počty uzavřených hypotečních úvěrů v září znovu rostly. Úrokové sazby naopak poklesly, a jak už je letos tradicí, atakovaly dosavadní rekord. Průměrná úroková sazba v září poklesla na 1,82 procenta. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

redakce | 14.10.2016 00:00 Luboš Smrčka: Insolvenční praxe soudů se značně liší

„Zabývali jsme se vědeckým zkoumáním věci a na jeho základě jsme dali řadu doporučení, jak by se věc dala řešit lépe, než je řešena nyní,“ říká v rozhovoru Luboš Smrčka, spoluautor knihy Insolvenční řízení. Výsledky vědeckého zkoumání se ale nebudou líbit všem… Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 12.10.2016 00:00 Pojištění vkladů: O peníze z prodeje nemovitosti nepřijdete

Potíže ruské ERB Bank vedou až k výplatě náhrad vkladů. Nabízí se tak otázka: Co když mi na účet přijde vyšší částka a má banka bude mít obdobné problémy? Pojištění vkladů řeší i to. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Hypotéky

25.10.2016 13:05 Podíl hypoték na investiční byty roste

Poskytnutí hypotéky na investiční byt představuje pro banky větší riziko. Odráží se to i v úroku, který je vyšší než u hypotéky na vlastní bydlení.  Součástí posouzení hypotéky je i započtení budoucích příjmů z pronájmu, které musí majitel zpětně dokládat podepsanou smlouvou s nájemníkem. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

20.10.2016 16:23 Novela zákona o úvěru nebudí u lidí důvěru

Polovina Čechů nedůvěřuje novele zákona o spotřebitelském úvěru. Považují ji za příliš mírnou a nevidí ji jako efektivní. Vyplývá to i z průzkumu vypracovaného pro společnost Fair Credit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

18.10.2016 13:07 Češi mají nejvýhodnější podmínky pro financování nemovitostních obchodů

Levnější úvěry a zároveň delší doba splácení, takové jsou podmínky pro investory do nemovitostí. Podle dvou třetin českých bankéřů by se v příštím roce až roce a půl měl zvyšovat objem realitních úvěrů v jejich portfoliu.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

13.10.2016 13:17 Srbský soud zrušil hypotéku ve švýcarských francích

Srbský vyšší soud v Novém Sadu rozhodl, že hypoteční smlouva uzavřená mezi bankou a klientem ve švýcarských francích je neplatná. Dlužníka zbavil povinnosti zaplatit hypotéku v plné výši 13 milionů srbských dinárů (2,9 milionu korun), doplatit bude muset pouze tři miliony dinárů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.09.2016 15:20 ČNB plánuje legislativně omezit poskytování hypoték

Díky legislativnímu omezení hypoték by získala možnost, určovat bankám nejen částku, kterou budou moci půjčovat klientům ve vztahu k jejich příjmům. Zároveň ale také stanovit maximální výši zástavy.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (368)
 
Spíše ano. (52)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (60)
 Celkem hlasovalo 527 čtenářů

Nejčtenější články z Hypotéky za posledních 14 dní

redakce | 14.10.2016 00:00 Luboš Smrčka: Insolvenční praxe soudů se značně liší

„Zabývali jsme se vědeckým zkoumáním věci a na jeho základě jsme dali řadu doporučení, jak by se věc dala řešit lépe, než je řešena nyní,“ říká v rozhovoru Luboš Smrčka, spoluautor knihy Insolvenční řízení. Výsledky vědeckého zkoumání se ale nebudou líbit všem… Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 12.10.2016 00:00 Pojištění vkladů: O peníze z prodeje nemovitosti nepřijdete

Potíže ruské ERB Bank vedou až k výplatě náhrad vkladů. Nabízí se tak otázka: Co když mi na účet přijde vyšší částka a má banka bude mít obdobné problémy? Pojištění vkladů řeší i to. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Monika Hrušová | 19.10.2016 00:00 Fincentrum Hypoindex září 2016: Objemy za tři čtvrtletí skoro 160 mld. Kč

Objemy i počty uzavřených hypotečních úvěrů v září znovu rostly. Úrokové sazby naopak poklesly, a jak už je letos tradicí, atakovaly dosavadní rekord. Průměrná úroková sazba v září poklesla na 1,82 procenta. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 11.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Dobrá rada nad doporučení

Od prosince začne platit nový zákon o spotřebitelském úvěru. Spotřebitelé se musí připravit na přísun nových informací. Kromě jiných mohou klienti dostávat i radu a doporučení. Jaký je mezi nimi rozdíl? Jaké informace klient obdrží a jak s nimi může naložit? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Další články »