Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Česká pojišťovna inovovala pojištění bytových domů

Autor: Česká pojišťovna | 04.03.2014 08:46 | Kategorie: Pojištění | 0 komentářů
Tagy: pojištění bytových domů

Bytová družstva, společenství vlastníků jednotek či developeři se bez kvalitního pojištění bytového domu neobejdou. Toto pojištění chrání majitele bytových domů (a členy statutárních orgánů družstev či společenství vlastníků jednotek) před celou škálou rizik, které z vlastnictví či užívání bytového domu vyplývají. Každodenní praxe ukazuje, že nejde o rizika nijak výjimečná. Ročně tak Česká pojišťovna pomáhá řešit kolem dvou tisíc pojistných událostí týkajících se právě bytových domů.

Česká pojišťovna (ČP) inovovala pojištění bytových domů, které na českém trhu začala jako první nabízet v ucelené podobě již v roce 2008. Kromě dílčích změn charakterizovaných např. automatickým pojištěním příslušenství domu na jeho pozemku či proplacením účtů za vodné a stočné v případě vodovodní havárie mohou nyní pojištěné subjekty i obyvatelé domu využít užitečné asistenční služby.

Rozdílné domy, různá rizika

Pojištění s názvem „Společný domov“ přináší komplexní řešení situací, které mohou v případě bytových domů nastat. „Je zcela mylné
se domnívat, že pojištění bytových domů si vystačí se složkou, která chrání pouze samotnou stavbu. Zvlášť hledisko pojištění odpovědnosti nabývá s novelou občanského zákoníku na významu,“
vysvětluje Petr Čechura, produktový manažer České pojišťovny. Pojištění bytových domů proto ČP poskytuje v systému tzv. čtyř zón, které pojištění pro klienty zjednodušují
a zároveň jim přinášejí adekvátní rozsah ochrany.

  • 1. zóna ošetřuje základní živelní rizika (např. požár, úder blesku, vichřice, povodeň, pád stromů, tíha sněhu, zamrzání vody apod.).
  • 2. zóna řeší rizika spojená s užíváním domu (např. ochrana skel, náraz vozidla, odcizení, vandalizmus, poničení fasády, škody z přepětí či indukce, pojištění ušlého nájemného, poruchy výtahů atd.).
  • 3. zóna se týká pojištění odpovědnosti vlastníků a členů orgánů (např. škody na zdraví a majetku třetích osob, vzájemné škody mezi vlastníky bytů, regresní náhrady pojišťoven atd.).
  • 4. zóna představuje užitečnou asistenci pro bytové domy (technická asistence řemeslníků, právní asistence).

„Česká pojišťovna poskytuje majitelům nebo spolumajitelům bytových domů komplexní služby, kdy lze pojistnou ochranu nastavit podle jejich specifických potřeb. Zatímco domy s nízkým počtem pater pojištění pro případ poruchy výtahu nevyužijí, pro jiné představuje vysoce cennou službu. Užitečnou pomocí pro všechny je pak odpovědnostní pojištění v souvislosti s vlastnictvím komunikace, pozemku nebo třeba dětského hřiště,“ dodává Petr Čechura.

Asistenční služby – pomoc a výhody i pro obyvatele domů

Asistenční služby se stávají automatickou součástí pojištění „Společný domov“. Služby jsou dostupné:

- Pro případ nouze v podobě zajištění okamžité pomoci odborníka. Asistenční služba přijímá hlášení
v případech, kdy je vyžadována pomoc řemeslníka při havárii nebo zablokování dveří ve společných prostorách bytového domu (např. instalatér, topenář, plynař, elektrikář, sklenář, pokrývač, zámečník).
Z pojištění se hradí doprava řemeslníka, materiál na opravu a až dvě hodiny jeho práce.

- Pro zajištění odborníka na běžné opravy a údržbu bytového domu. Pro potřeby majitelů domu nebo členů výboru sdružení vlastníků jednotek asistenční služba vyhledá a předá kontakty na dodavatele potřebných služeb.

- Pro „právní pomoc“, kdy mají představitelé bytového domu díky asistenci přístup k obecným právním informacím, včetně právního poradenství týkajícího se problematiky bydlení, správy SVJ apod.

Asistenční služba pro bytové domy je dostupná nepřetržitě 24 hodin denně, 7 dní v týdnu na telefonním čísle 841 114 114.

Škody na bytových domech nejsou v České republice rozhodně minoritní záležitostí. Z dlouhodobých statistik ČP vyplynulo, že mezi nejčastější události patří vodovodní škody, dále škody způsobené tíhou sněhu či námrazy a pomyslnou TOP 5 uzavírají škody způsobené krádeží vloupáním, vichřicí a záplavou.

Případ z praxe

Česká pojišťovna řešila pojistnou událost, při níž na 35letou ženu spadl ze střechy bytového domu zmrzlý sníh. Následkem toho utrpěla zranění hlavy s těžkým otřesem mozku, podvrtnutí krční páteře a zlomeninu klíční kosti. Sníh poškodil i zaparkované vozidlo. Jen za bolestné, ztížení společenského uplatnění, ztrátu na výdělku, nemocenskou a regresní náhrady zdravotní pojišťovny vyplatila z pojištění bytového domu Česká pojišťovna téměř 400 tisíc korun. Škoda na vozidle ve výši 45 tisíc korun pak v tomto případě představovala zdaleka nejnižší položku. 

Česká pojišťovna inovovala pojištění bytových domů >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (386)
 
Spíše ano. (54)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (63)
 Celkem hlasovalo 550 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »