Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Česká pojišťovna: kalamity přicházejí o víkendech

Autor: | 19.08.2010 14:59 | Kategorie: Pojištění | Komentáře zakázány komentářů

Česká pojišťovna analyzovala všechny živelní kalamity, které postihly Českou republiku a její občany od počátku roku 2008 a došla k překvapivému zjištění: v naprosté většině případů ničivé živly pustošily majetek o víkendech. Bez ohledu na to, jestli se jednalo o větrné smrště, povodně, přívalové deště či krupobití. Dohrou všech „svátečních“ živlů jsou znovu víkendy – tentokrát pracovní. Tím bude i ten následující, pro klienty - motoristy bude například mimořádně otevřeno i na prohlídkovém místě v Praze 4 na Chodově.

První kalamitu v roce 2008 přinesla vichřice Emma o víkendu 1. a 2. března. Česká pojišťovna tehdy řešila více než 18 tisíc pojistných událostí svých klientů za půl miliardy korun. Největší škody byly zaznamenány na budovách, lesních porostech a automobilech a nejvíce zasaženými oblastmi v České republice byly jižní Morava, východní, střední a jižní Čechy.

V červnu 2009 a v následujících dvou prázdninových měsících zasáhlo území ČR několik živelných událostí, které způsobily klientům ČP 30 tisíc škod za téměř 2 miliardy korun. Z toho více než 12 tisíc škod bylo způsobeno povodněmi a záplavami, více než 5500 vichřicí, 3200 krupobitím a 2900 bleskem. Kalamitní události šly v těsném sledu za sebou a velká část z nich se kumulovala na dva víkendy – 26. a 27. června a na sobotu 4. července.

O víkendu zaútočily rovněž první letošní povodně v květnu, které přinesly klientům České pojišťovny 12 tisíc škod za 800 milionů korun. Nejvíce zasaženými kraji byly Moravskoslezský – Frýdecko-Místecko, Karvinsko a Přerovsko – a také Olomoucký a Zlínský.

I v srpnu pak řádily živly o víkendech a přesunuly se do Čech. První srpnový víkend postihly povodně a záplavy hlavně oblast severních Čech a klientům ČP způsobily asi 12 tisíc škod v očekávané výši až 570 milionů korun. Poslední kalamitní víkend pak byl ve znamení vichřice a krupobití a tentokrát zasáhly především hlavní město Prahu a blízké okolí. Česká pojišťovna odhaduje, že bude řešit až 10 tisíc škod týkajících se automobilů a dalších až 4 tisíce škod na jiném majetku, především na budovách. Celkový objem škod se podle likvidátorů České pojišťovny může vyšplhat až na 600 milionů korun. K dnešnímu dni bylo z obou srpnových kalamit nahlášeno téměř 13 tisíc škod, krupobitní události z Prahy a okolí dosahují téměř 7500 případů a už v počtu i objemu předčily severočeské záplavy.

Všechny dosavadní kalamity měly a stále mají další víkendové dohry. Do postižených oblastí na severu Čech se i na tento víkend přesouvají další mobilní technici, likvidátoři a další dobrovolníci z ostatních míst republiky. Tuto sobotu i neděli bude od 8 do 16 hodin otevřeno i prohlídkové centrum v Praze 4 v Kaplanově ulici, kde jen během prvních dvou dnů po kalamitě bylo zdokumentováno více než 1000 vozidel. Prodloužena byla i provozní doba ve všední dny od 7 do 19 hodin. Mobilní technici budou také v postižených oblastech Prahy a okresu Praha-západ objíždět klienty, kteří své škody již telefonicky zaregistrovali.

Česká pojišťovna: kalamity přicházejí o víkendech >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (385)
 
Spíše ano. (54)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (63)
 Celkem hlasovalo 549 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »