Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Česká pojišťovna má další produkt na krytí rizika ztráty zaměstnání

Autor: | 03.12.2009 15:42 | Kategorie: Pojištění | Komentáře zakázány komentářů

Česká pojišťovna ve spolupráci s dceřinou společností ČP ZDRAVÍ připravila další produkt, kterým kryje současně riziko nezaměstnanosti i ztráty příjmu v době pracovní neschopnosti způsobené nemocí nebo úrazem. Pojištění stálých plateb se širokým spektrem typů výdajů – od nájmu až po splátku hypotéky nabízí ČP od začátku prosince v rámci majetkového pojištění v KOSTCE. Tímto krokem opouští ryzí pojištění majetku a poprvé jako dosud jediná na trhu zajišťuje i finanční rizika, která jsou právě s vlastnictvím domů, bytů a dalších nemovitých, ale i movitých věcí, spojena.

„Pojištění v KOSTCE bylo původně koncipováno jako pojištění staveb, bytů, chat nebo chalup a jejich zařízení, doplněné odpovědností z běžného občanského života a vlastnictví nemovitosti,“ vysvětluje ředitel odboru pojištění majetku ČP Jan Šepek. „Letos na jaře jsme jí dali nový rozměr a unikátně doplnili o pojištění úrazu, díky kterému může klient hned po zranění zacelit propad ve svém domácím rozpočtu při pracovní neschopnosti. A nyní jdeme v krytí finančních rizik ještě dál, navíc za příznivou cenu, kterou snižují slevy za propojištěnost ve stavebnicovém typu pojištění,“ dodává Šepek.

Pojištění stálých plateb poskytuje ochranu při ztrátě zaměstnání nebo pracovní neschopnosti hned dvěma dospělým osobám – živitelům rodiny, které se v určitém poměru o stálé výdaje rodiny dělí. Mezi náklady, které jsou pojištěním chráněny, patří například nájem, odběr elektřiny, tepla, plynu, vodné
a stočné, poplatek za telefon, internet, televizi nebo rozhlas, nájem parkovacího stání, školné, ale
i splátky hypotéky, stavebního spoření, spotřebitelských úvěrů nebo finančního leasingu a další úhrady.

Podle výše nákladů na měsíční platby si klienti ve věku od 18 do 60 let mohou zvolit limit od 5 do 20 tisíc korun a v případě splácení hypotéky nebo jiného úvěru jej navýšit až na 40 tisíc korun. Individuálně je možné sjednat i limit vyšší, pokud tomu odpovídají závazky pojištěného. Stejně tak si klienti vybírají dobu, po kterou bude v případě pojistné události pojišťovna tyto závazky hradit, a to z variant 3, 6 nebo 12 měsíců. Od těchto parametrů se odvíjí i výše měsíčního pojistného, která zohledňuje také místo výkonu povolání a regionální míru nezaměstnanosti, naopak nejsou uplatňovány přirážky ani výluky kvůli zdravotnímu stavu.

 „Pojištění stálých plateb dává lidem jistotu, že i v době ztráty zaměstnání nebo nemoci budou schopni platit své závazky řádně a včas,“ říká obchodní ředitel ČP ZDRAVÍ Petr Jícha. „Pojištění lze pořídit již za cca 100 korun měsíčně a plnění bude vypláceno bez ohledu na výši odstupného od bývalého zaměstnavatele. Důvodem pojistné události může být kromě nemoci či úrazu také zánik pracovního místa z organizačních důvodů nebo pro nadbytečnost, což jsou nejčastější příčiny ztráty zaměstnání. Pojistku ale využijí i ti, kteří ze zdravotních důvodů nebo kvůli insolvenci ukončili samostatnou výdělečnou činnost,“ zdůrazňuje Jícha.

Podle jedné z posledních studií Centra pro výzkum veřejného mínění Sociologického ústavu Akademie věd ČR se lidé nejvíce obávají právě nezaměstnanosti (32%) a nemoci (23%). Pro 61% českých domácností je však i bez těchto komplikací složité vyjít se současnou výší příjmů. Vyšší míru nezaměstnanosti než je republikový průměr (8,5%) letos v říjnu vykázalo 46 okresů. Nejvyšší byla tradičně v okresech Most (16,1%), Karviná (14,1%), Bruntál (14%), Děčín (13,9%), Hodonín (13,7%), Šumperk (13,6%) a Česká Lípa, Teplice, Ústí nad Labem (shodně 12,8%).  Lidé nejen v těchto okresech, ale i jinde, se domnívají, že je možné v současnosti práci sehnat, ale je obtížné získat vhodnou práci a zároveň se obávají vývoje nezaměstnanosti i v nadcházejících dvou letech.

Česká pojišťovna má další produkt na krytí rizika ztráty zaměstnání >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (372)
 
Spíše ano. (53)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (60)
 Celkem hlasovalo 532 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »