Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Česká pojišťovna má po víkendu hlášeno již více než 2500 pojistných události z povodní s odhadovaným pojistným plněním 200 milionů korun

Autor: | 29.06.2009 09:42 | Kategorie: Pojištění | Komentáře zakázány komentářů

Kromě Novojičínska zastihly přívalové srážky s následnými povodněmi také Jesenicko a jih Čech – Českobudějovicko, Českokrumlovsko a Strakonicko. Během víkendu přijali operátoři Klientského servisu ČP přes 500 hlášení nových škod. Další nápor telefonátů se očekává v příštích dnech, jak voda postupně začne opadávat. Současný odhad počtu událostí je zhruba 7000 s pojistným plněním ve výši 200 milionů korun.

Do čerstvě postižených oblastí se přesunují další mobilní technici České pojišťovny, kteří přijíždějí ze suchých regionů nebo ruší své dovolené, v terénu jsou i o víkendu do pozdních večerních hodin. Někde je situace komplikovaná, například na Jesenicku, kde se do některých obcí nedá kvůli strženým komunikacím vůbec dojet. Kritická situace je stále na Novojičínsku, kde úklidové práce poškozených i prohlídky pracovníků České pojišťovny ztěžují další vytrvalé deště.


Novojičínsko

Počet škod z tohoto regionu již překročil tisícovku – aktuálně jich je hlášeno 1200. Škody na nemovitostech i majetku v domácnostech jsou rozsáhlé, mnohdy totální, prohlídka a jejich dokumentace trvá i několik hodin. Klienti mohou urychlit prohlídku vyplněním seznamu poškozených a zničených věcí, pokud je to alespoň trochu možné a pořízením fotodokumentace.

Kromě klasických škod na nemovitostech a majetku eviduje ČP velké množství uhynulých zvířat - psů, koček, králíků a slepic, to byli například pštrosi, kteří byli silným proudem uneseni z pštrosí farmy.

Klienti hlásí nejen majetkové škody, ale i úrazy. Jedním z více než stovky nahlášených je úraz muže, kterého zastihla přívalová vlna v autě za jízdy, když zjistil, že je vozidlo neovladatelné, rychle z něj vystoupil. Při snaze zachránit si holý život byl zasažen plovoucím kmenem stromu a utrpěl otevřenou zlomeninu nohy.

Nejvíce postižených klientů má ČP v obcích Hodslavice, Veřovice, Mořkov, Lichnov, Nový Jičín, Kunín, Žilina, Šenov, Jeseník nad Odrou, Hranice a okolí.  

Jesenicko

I tady jsou mobilní technici v terénu, zatím odhadují počet škod na 1000-1500. Přesný počet se zatím nedá lépe zmapovat, protože mnoho obcí má poškozené komunikace a není do nich přístup. Podle předběžných odhadů bude velké množství totálních škod, nejpostiženějšími oblastmi jsou Mikulovice, Bernartice, Tomíkovice, Vlčice a Stará červená voda. Voda částečně opadla a likvidátoři již mají domluvené první schůzky. Zatím je z Jesenicka hlášeno 128 škod jez za víkend, z Přerovska 390.

Jihočeský kraj                                                                                                                  

Zatím nejčerstvější přívalové deště spadly na území Strakonicka, Českobudějovicka a Českokrumlovska. Voda částečně opadává a zatím v této oblasti je situace co do počtu i závažnosti událostí nejpříznivější.  Dosud v žádném z okresů nepřekročil počet škod stovku, největší počet škod bude ze zaplavených sklepů a zahrad.

Česká pojišťovna má po víkendu hlášeno již více než 2500 pojistných události z povodní s odhadovaným pojistným plněním 200 milionů korun >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (360)
 
Spíše ano. (51)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (58)
 Celkem hlasovalo 516 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »