Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


ČESKÁ POJIŠŤOVNA NAVÝŠILA ODHAD ŠKOD NA DVOJNÁSOBEK, POSKYTLA HUMANITÁRNÍ POMOC I PŘÍSPĚVEK RODINÁM OBĚTÍ ZÁPLAV

Autor: | 26.06.2009 19:58 | Kategorie: Pojištění | Komentáře zakázány komentářů

Česká pojišťovna dnes zdvojnásobila odhad výše škod a zároveň poslala do oblastí postižených záplavami nejen další likvidátory a mobilní techniky, kteří budou prohlížet škody i o víkendu, ale také humanitární pomoc.

Ve spolupráci s mezinárodní humanitární organizací ADRA, místními koordinátory pomoci a starosty se do obcí na Novojičínsku doručí celkem 5 tun materiálu potřebného k likvidaci následků škod.  Kromě toho se rozhodla rodinám obětí povodní z tohoto regionu věnovat 30 000 Kč na úhradu nutných nákladů buď v souvislosti s kalamitou nebo tíživou rodinnou situací.

„Do obcí rozvážíme hlavně desinfekční prostředky a úklidové pomůcky, ale také čerpadla, vysokotlaké čističe, toaletní potřeby nebo deky. Snad touto rychlou pomocí dokážeme alespoň trochu zmírnit dopady kalamitních událostí nejen na naše klienty, ale všechny postižené obyvatele,“ pevně doufá Pavel Řehák, náměstek
pro služby klientům České pojišťovny.

V současné době Klientský servis České pojišťovny přijal již více než 1800 hlášení z celé republiky. Nejvíce postiženým regionem je Moravskoslezský kraj s více než tisícovkou škod, z toho 900 jich je jen z okresu Nový Jičín, dále Olomoucký kraj - 350 škod hlásí klienti z Přerovska a Zlínský kraj se 180 škodami ze Vsetínska. Kalamity jsou patrné v obcích Životice, Mořkov, Kunín, Jeseník a Bernatice, kde došlo k zaplavení soukromých domů a dalších budov, okolních pozemků, stejně jako k částečným sesuvům půdy, poškozením komunikací, mostů a rozvodných zařízení. Hlášeny jsou také škody ze zemědělského pojištění na plodinách i uhynulých hospodářských zvířatech. Také občané hlásí definitivní ztráty domácích zvířat, nejčastěji jsou to psi, slepice, králíci, husy, kozy a prasata. Tyto újmy mohou jejich majitelé uplatnit z pojištění domácnosti.

Téměř stovku hlášení registruje Česká pojišťovna také z Jihočeského kraje, nejvíce z Českobudějovicka –
32 a Českokrumlovska 26. Odhadovaný počet škod za celou republiku vzrostl již na 5000 s pojistným plněním ve výši 150 milionů korun.

Již dnes pracují v terénu desítky likvidátorů a mobilních techniků ČP a stejně tak tomu bude i víkendu. Od pondělka pak bude jejich kapacita ještě o 50 % navýšena o kolegy z nepostižených regionů. V sobotu i v neděli  bude od 7 do 19 hodin v provozu také linka Klientského servisu České pojišťovny 841 114 114, na kterou mohou klienti hlásit své škody, nebo získat radu, jak mají dále postupovat, aby likvidace jejich škody proběhla rychle a bez zbytečných komplikací. Tyto rady, stejně jako formulář na seznam poškozených nebo zničených věcí je k dispozici také na internetových stránkách www.ceskapojistovna.cz

ČESKÁ POJIŠŤOVNA NAVÝŠILA ODHAD ŠKOD NA DVOJNÁSOBEK, POSKYTLA HUMANITÁRNÍ POMOC I PŘÍSPĚVEK RODINÁM OBĚTÍ ZÁPLAV >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (378)
 
Spíše ano. (54)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (62)
 Celkem hlasovalo 541 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »