Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Česká pojišťovna očekává ze záplav tři tisíce škod za 75 milionů korun

Autor: | 25.06.2009 15:17 | Kategorie: Pojištění | Komentáře zakázány komentářů

Jenom během čtvrtku ohlásilo škodu ze záplav České pojišťovně devět set lidí. Nejvíce jich je bylo ze severní Moravy, konkrétně z Novojičínska (305 škod s odhadem přes 10 milionů korun) a Přerovska (151 škod s odhadem 5 milionů korun). Česká pojišťovna po této záplavové vlně očekává celkem 3000 škod v objemu 75 milionů korun.

Její mobilní technici, jejichž stavy průběžně posiluje, jsou v terénu od čtvrtečního rána a budou prohlížet poškozené objekty i během celého nadcházejícího víkendu. ČP kvůli povodním už čtyřnásobně posílila týmy operátorů v Klientském centru. Volat by jim však lidé měli až poté, co opadne voda, aby bylo zřejmé, jakou způsobila škodu.

Právě správná komunikace s pojišťovnou usnadní likvidaci škod. Před tím, než lidé zavolají na linku České pojišťovny 841 114 114, měli by si připravit všechny důležité údaje, především číslo pojistné smlouvy. Pokud ji však odnesla voda, stačí nadiktovat jméno a rodné číslo a ČP už vše potřebné dohledá. K základním informacím také patří stručné shrnutí škody, k níž došlo, odhad jejího rozsahu a telefonní číslo na kompetentní osobu, s níž může ČP událost řešit. V případě, že se dům stal kvůli živelné události neobyvatelný, neměl by klient zapomenout uvést adresu, kde bude přechodně k zastižení.

Zničené nebo poškozené věci musí být vyfotografovány jakmile to situace umožní. Čím více fotografií, tím lépe. Navíc aby se předešlo hromadění dalších pojistných událostí, měl by postižený začít ihned poté s úklidem a nezbytnými opravami.

Možnost vyplatit finanční zálohu ještě před likvidací pojistné události existuje, je ale potřeba tuto skutečnost oznámit už při rozhovoru s mobilním technikem. A to ještě dříve, než k postiženým přijede udělat prohlídku. Standardně likvidace probíhá na základě předložených faktur.

Škody na automobilech jsou kryty jakýmkoliv havarijním pojištěním, protože riziko živlů, tedy i záplav nebo povodní je obsaženo ve všech jeho variantách. Likvidátoři České pojišťovny doporučují majtelům postižených vozů zaplavené auto rozhodně nestartovat, naopak kvůli bezpečnosti a eliminaci případných následných škod raději odpojit autobaterii. Škodu pak neprodleně nahlásit Klientskému servisu a pokud by vůz kdekoliv překážel, odtáhnout do bezpečí. Jestliže automobil zaplavila voda na úroveň palubní desky, bude škoda posuzována jako totální.

S likvidací povodňových škod má Česká pojišťovna bohaté zkušenosti už z minulosti. Po záplavách na Moravě v roce 1997 zaplatila klientům přes pět miliard korun, v roce 2002 téměř dvojnásobnou částku. Kromě toho eviduje ČP každoročně z různých částí České republiky i mnoho lokálních záplav.

Česká pojišťovna očekává ze záplav tři tisíce škod za 75 milionů korun >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (365)
 
Spíše ano. (52)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (59)
 Celkem hlasovalo 523 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »