Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Česká pojišťovna po prvním týdnu kalamity z povodní a záplav zpřesnila odhad počtu škod 12 tisíc a navýšila objem předpokládaného plnění na 570 milionů korun

Autor: | 15.08.2010 22:42 | Kategorie: Pojištění | Komentáře zakázány komentářů

V současné době registruje Česká pojišťovna ze záplav a povodní z uplynulého víkendu téměř 4000 pojistných událostí.

Mezi nejvíce postižené okresy patří Liberec – 1480 škod, Česká Lípa – 660, Děčín – 645, Chrudim – 180, Ústí nad Labem – 120 a Litoměřice – 90. Na třetí příčku se za Liberecký a Ústecký kraj dostal kraj Středočeský, který ze svých okresů nasbíral více než 300 škod. Protože se po prohlídkách přímo u klientů ukazuje, že škody jsou rozsáhlejší, než se původně předpokládalo, došlo k navýšení očekávaného plnění zhruba o 200 milionů korun. I toto číslo se však v průběhu příštího týdne s ohledem na další registrace škod občanů, ale zejména výrobních podniků a zemědělců, může ještě změnit.  

Před mnoha zaměstnanci České pojišťovny je pracovní víkend. V provozu bude linka Klientského servisu ČP, která bude po oba dny přijímat hlášení a poskytovat rady od 7 do 19 hodin. Přednostně budou odbavovány škody z kalamit, klienti, kteří je budou hlásit, mohou využít přímé telefonní brány.

V terénu budou jak místní mobilní technici, tak i kolegové z jiných krajů na prohlídkách již registrovaných škod. Po dobré zkušenosti z května na Moravě se k nim připojí dobrovolníci z jiných úseků a pracovníci obchodní služby. Ti budou obcházet i ostatní klienty, kteří sice mají podle databáze movitý majetek nebo objekty u ČP pojištěny, ale svoji škodu ještě z nejrůznějších důvodů nenahlásili. Dobrovolníci pomohou s registrací a poradí, jak vyplnit formuláře.  Do nejvíce postižených okresů se znovu vydají také pracovnice mobilních přepážek – v týdnu rozvezly formuláře na seznamy poškozených věcí, o víkendu je od klientů vyplněné vyzvednou a předají likvidaci.

Nadace České pojišťovny také zorganizovala povodňovou charitativní sbírku, které se může zúčastnit každý zaměstnanec či obchodní zástupce České pojišťovny a firma sama pak vybranou částku zdvojnásobí, stejně jako tomu bylo při kalamitách i v minulých letech. Zapojili se do ní také  pojišťovací poradci, kteří nakoupili dezinfekční a úklidové prostředky a osobně je distribuují povodněmi postiženým lidem. 

Česká pojišťovna po prvním týdnu kalamity z povodní a záplav zpřesnila odhad počtu škod 12 tisíc a navýšila objem předpokládaného plnění na 570 milionů korun >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (365)
 
Spíše ano. (52)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (59)
 Celkem hlasovalo 523 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »