Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Česká pojišťovna při likvidaci škod po požáru využívá speciální sanační technologii

Autor: | 25.01.2011 13:50 | Kategorie: Pojištění | Komentáře zakázány komentářů

Znáte české přísloví, že je lepší vyhořet, než se stěhovat? Omyl – kdo viděl dům nebo byt po požáru, rozhodně by se raději stěhoval. Třeba i několikrát. Očouzené stěny, seškvařené plasty, nepříjemný štiplavý zápach a všudypřítomná černá špína. Průměrná rekonstrukce bytu po požáru trvá týdny a mnohdy i měsíce. Jen obyčejná oprava omítek, které často vezmou za své, prodlouží rekonstrukční a úklidové práce minimálně o týden. Česká pojišťovna dnes díky novým technologiím dokáže svým klientům opravy urychlit.

Ve spisech České pojišťovny skončí každoročně tisíce požárů se škodami za desítky až stovky milionů korun. Loňský prosinec a zejména pak silvestrovské veselí opět přinesly zvýšený počet požárů - likvidátoři jich řešili přes 240 s celkovou vzniklou škodou kolem 39 milionů korun. Jen na Štědrý den nahlásili klienti České pojišťovně 26 požárů za 350 tisíc korun, na Silvestra a Nový rok to pak bylo 25 případů, jejichž dopad byl vyčíslen na více než čtyři miliony korun.

Zkušenosti pracovníků České pojišťovny, kteří pomáhají klientům řešit jejich pojistné události, potvrdily, že zvlášť v tuhých zimách lidé své domovy vytápějí různými palivy nedostatečné kvality, nevěnují pozornost přímotopům nebo používají nevhodná topná zařízení. Rovněž požáry „od elektroniky“ se ve statistikách objevují stále častěji - příkladem může být požár vzniklý od zakrytého set-top boxu, který jeho majitel přes zimní dovolenou neodpojil ze sítě a zřejmě ještě přikryl i okrasnou dečkou.

Jedním z těch posledních byl požár bytu v činžovním domě, který vznikl zcela nenápadně – zkratem v televizi. V jedné místnosti shořelo kompletně celé vybavení, ostatní zařízení pokojů se podařilo alespoň zčásti zachránit, ale v celém třípokojovém bytě zcela zmizely pastelové malby pod nánosem černého prachu a sazí. Znečištěné stěny se tak staly místem prvního pokusu, jak malby zachránit a místo náročné opravy je raději zkusit sanovat novým postupem.

„Speciální technologie nástřiku stěn je zcela unikátní novinkou v oblasti sanací po požáru, kterou jako první pojistitel v ČR ve spolupráci se společností Belfor využíváme,“ uvádí Petr Pokorný, vrchní disponent TOP likvidace pojistných událostí ČP.

V případě zmíněné pojistné události byl použit nástřik SRF. Jde o speciální film, jenž se nanáší na omítku nástřikem. Jedna místnost se takto ošetřuje zhruba hodinu, dalších 8 až 12 hodin film zraje. Po této době lze vzniklý film ze zdi jednoduše sloupnout a pod ním se ukáže malba v původním stavu. Mastné saze zůstanou zachyceny ve filmu. Výhodou této techniky je, že se do zdí nedostává žádná voda a následné vymalování může proběhnout okamžitě. Další výhodou je minimální množství likvidovaného odpadu, což je velmi šetrné k životnímu prostředí. „Navíc následnou ionizací nebo ozonizací je odstraněn nepříjemný zbytkový zápach po požáru,“ říká Petr Hettner ze společnosti Belfor.

„Vždy analyzujeme konkrétní situaci a vybereme a navrhneme klientům České pojišťovny takový postup a metodu sanace, která je v konkrétním případě nejvhodnější. Používáme přitom nejpokrokovější sanační metody, které dále rozvíjíme ve vlastním vývojovém centru a laboratořích,“ doplňuje Petr Hettner.

Speciální nástřik je nejen časově rychlejší, ale i komfortnější pro klienta. „Poškození vzniklá požárem doprovázejí také další škody - např. vzniklé v důsledku hasičského zásahu. Klienti se při představě čistění a likvidace následků požáru vodou obávají dalších poškození a hlavně zdržení rekonstrukčních prací. Samozřejmě čím dříve se o postupu likvidace rozhodne, tím lépe,“ doplňuje zkušenosti z praxe likvidátorka ČP Lenka Přibylová. 

„V současné době se již tato metoda nástřiku osvědčila například u škody znečištěním zplodinami z požáru, kdy byla takto sanována štuková imitace leštěného betonu, jehož oprava jinak není možná a dříve u takto poškozených štuků muselo dojít k otlučení a jejich znovuvytvoření,“ doplňuje Petr Pokorný.

Česká pojišťovna při likvidaci škod po požáru využívá speciální sanační technologii >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (373)
 
Spíše ano. (54)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (61)
 Celkem hlasovalo 535 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »