Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Česká pojišťovna už eviduje záplavové škody za více než čtvrt miliardy korun

Autor: | 28.05.2010 13:21 | Kategorie: Pojištění | Komentáře zakázány komentářů

Česká pojišťovna už po moravských záplavách eviduje přes 5500 případů za zhruba 280 milionů korun. Téměř polovina škod už je prohlédnuta, mnohé z nich jsou zcela zlikvidovány. ČP předpokládá, že všechny škody bude mít nahlášené a prohlédnuté do poloviny druhého červnového týdne. Operátoři České pojišťovny budou lidem k dispozici i během nadcházejícího víkendu a také likvidátoři a mobilní technici budou v terénu bez ohledu na volby i počasí. Od začátku ČP poskytuje lidem zálohy. Celkové záplavové skóre odhaduje na 10 tisíc případů a zhruba 350 milionů korun. Nejvíce jich je na Frýdecko-Místecku (1235), Karvinsku (1081) a Přerovsku (922).

Zasaženy povodněmi byly také velké průmyslové podniky na Ostravsku a Frýdecko-Místecku, pojištěné u ČP. Voda neušetřila ani obecní majetek a komunikace pojištěných měst a obcí na Valašsku a Přerovsku. Snad nejhorší situace nastala v městské nemocnici ve Starém Bohumíně. Před povodňovou vlnou muselo být urychleně a ve velmi emočně vypjaté atmosféře evakuováno přes 160 pacientů, z nichž řada byla upoutaná na lůžko a bez cizí pomoci by se ocitla v ohrožení života.

Již druhý den po povodňové vlně začala naše jednání s vedením nemocnice, kterému jsme nabídli okamžitou pomoc sanační společnosti,“ uvedl Jan Pešat, ostravský disponent podnikatelského pojištění České pojišťovny. Firma Mibag hned následující den začala s očišťováním, odstraňováním nánosů sedimentů a nasazením kondenzačních vysoušečů, horkovzdušných turbín a ventilátorů k účinnému vysoušení stavebních konstrukcí. „Některé práce ještě nadále probíhají, ale téměř všechna oddělení již byla zprovozněna a řada pacientů se tak mohla vrátit do svých pokojů,“ dodal Pešat. Díky včasným sanačním zásahům z iniciativy České pojišťovny se tak podařilo zabránit rozsáhlým škodám a zároveň zachránit zařízení i v dalších nemovitostech jejích podnikatelských klientů Moravskoslezském a Olomouckém kraji.

Škody po záplavách už také sčítají zemědělci, kteří České pojišťovně oznámili případy za zhruba 25 milionů korun. Mezi poškozenými je také několik motoristů, kterým voda poškodila automobily.

Celkem za celou Moravu – 5500 pojistných událostí s odhadovaným plněním kolem 280 milionů korun

Moravskoslezský kraj - 3419

Bruntál - 15

Frýdek-Místek - 1584

Karviná - 1081

Nový Jičín - 357

Opava - 117

Ostrava - 265

Olomoucký kraj - 1000

Jeseník - 34

Olomouc - 25

Prostějov - 14

Přerov - 922

Šumperk - 5

Zlínský kraj - 758

Kroměříž - 93

Vsetín - 573

Uherské Hradiště - 47

Zlín - 45

Desítky škod jsou pak registrovány také z krajů Jihomoravského, Královéhradeckého a Vysočiny.

Česká pojišťovna už eviduje záplavové škody za více než čtvrt miliardy korun >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (352)
 
Spíše ano. (50)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 505 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »