Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Česká pojišťovna vyplácí svým klientům zálohy na pojistná plnění

29.06.2009 14:48 | Kategorie: Pojištění | Komentáře zakázány komentářů

Česká pojišťovna chce vyjít vstříc klientům, kteří při záplavách přišli o valnou část svého majetku a od víkendu vyplácí klientům zálohy na pojistná plnění. Důležité je, aby postižení tuto svoji žádost o zálohu oznámili mobilnímu technikovi při prohlídce jejich škody. V tomto týdnu začne Česká pojišťovna poskytovat i 30 tisíc korun v hotovosti jako pomoc rodinám obětí záplav na Moravě, bez ohledu na to, zda jsou klienty České pojišťovny, či nikoliv, na úhradu nutných nákladů ať už v souvislosti s kalamitou nebo tíživou rodinnou situací. Celkový odhad škod klientů České pojišťovny zůstává na počtu 7000, odhadované pojistné plnění by však mohlo dosáhnout až 400 milionů korun.

 

Během včerejšího odpoledne a dnešního dopoledne narostl počet škod o více než tisícovku, aktuálně je v Klientskému servisu ČP nahlášeno více než 3670 pojistných událostí, téměř 1500 jich je z okresu Nový Jičín.  Druhým nejpostiženějším okresem je Přerov s více než 450 škodami, Jeseník – 380 a Vsetín 240 pojistných událostí. Celkový počet záplavových událostí za celou republiku zůstává na počtu 7000, ale pojistné plnění díky novým velkým zemědělským a průmyslovým škodám může dosáhnout zhruba 400 milionů korun.

K dnešnímu poledni je aktuálně z Jihočeského kraje hlášeno 400 událostí – České Budějovice – 120, Prachatice – 87, Strakonice – 75, Český Krumlov – 37.  Nejvíce zasaženy jsou lokality na Písecku – obytné domy v Heřmani a Protivínu a chatové oblasti v okolí Putimi. Na Strakonicku zasáhla voda nejvíce obec s příznačným názvem Vodňany a její chatovou oblast, dále Strunkovice nad Blanicí, celkem se předpovídá kolem 150 škod. Na Prachaticku  jsou nejvíce zasaženy Předslavice a Husinec, Česká pojišťovna má v této oblasti odhadem zhruba 300 postižených klientů. Na Českobudějovicku a Českokrumlovsku zasáhly povodně hlavně chatové oblasti na březích řek a sklepy obytných domů v celkovém úhrnu asi 400 událostí.

Záplavy na jihu Čech se nejvíce podobají klasickým, kdy došlo dlouho trvajícími a intenzivními srážkami k vzedmutí vodních toků, naopak na Moravě měly povodně zvláštní průběh a byly způsobeny přívalovými dešti. Zatopeny tak byly i objekty, které nemají v blízkosti žádný vodní tok. I proto se naši pracovníci v terénu setkávají s mnoha případy špatně pojištěných nebo vůbec nepojištěných majitelů nemovitostí, kteří riziko záplav podcenili a po roce 1997, kdy je zasáhla stoletá voda, se domnívali, že další povodňová kalamita přijde za dalších 50 nebo dokonce 100 let.

Z ostatních regionů voda zasáhla část Plzeňského kraje - konkrétně na Klatovsku se po lokální průtrži mračen rozvodnila a vylila ze svého koryta řeka Úhlava, počet zdejších škod se odhaduje na 300 kusů. V současné době hladina Úhlavy v postižené oblasti klesá, pokud nedojde ke změně počasí, neočekává se větší nárůst škod. Zatím jich je nahlášeno 120, nejvíce – 70 právě z Klatovska. V ostatních částech republiky jsou újmy klientů naštěstí málo četné a ne tolik závažné.

Česká pojišťovna vyplácí svým klientům zálohy na pojistná plnění >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (336)
 
Spíše ano. (48)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 487 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »