Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


ČESKÁ POJIŠŤOVNA ZA PRVNÍ TÝDEN PO POVODNÍCH ZAREGISTROVALA VÍCE NEŽ 2650 ŠKOD ZA TÉMĚŘ 80 MILIONŮ KORUN

Autor: | 21.05.2010 12:13 | Kategorie: Pojištění | Komentáře zakázány komentářů

Jak voda postupně opadává, přibývá hlášení, nejčastěji se na linku 841 114 114 Klientského servisu ČP dovolávají lidé z Frýdecko-Místecka (820), Karvinska (567), Přerovska (420), Vsetínska (290), Novojičínska (190) a Ostravska (152). Česká pojišťovna bude mít posílené týmy operátorů v Call Centru také během následujícího víkendu. V sobotu i v neděli budou pracovat v terénu rovněž likvidátoři a mobilní technici ČP. Během kalamity se chystá Česká pojišťovna otestovat nový systém likvidace pojistných událostí Standard Plus.

„Již nyní lze říct, že kalamitní voda je letos naštěstí pomalejší než při loňských záplavách,“ uvádí své první postřehy z osobní návštěvy na severní Moravě výkonný ředitel ČP Pavel Řehák. "Znamená to, že se nejčastěji setkáváme se zatopenými domy a sklepy a zatím neevidujeme tolik stržených a pobořených staveb. To samozřejmě nic nemění na závažnosti situace postižených,“ dodává Řehák.

Česká pojišťovna už také eviduje průmyslové škody z velkých podniků v Moravskoslezském a Zlínském kraji, z nichž některé museli nuceně přerušit svůj provoz, ale i ze zdravotnických zařízení. Své újmy postupně sčítají i zemědělci, zatím se jich ozvalo 22, kterým voda vzala úrodu na více než 3 tisících hektarech. Zemědělští likvidátoři předpokládají, že se jejich počet ještě zdvojnásobí a poškozená plocha zemědělských plodin bude na 8 -10 tisících hektarech. Odhady zemědělských škod jsou v desítkách miliónů korun a mezi nejvíce zasažené plodiny patří obilniny, olejniny a hlavně zelenina.

Další vlnu registrací občanů očekává Česká pojišťovna o víkendu, proto Klientský servis bude posílen
o několik desítek operátorů, kteří budou přijímat hlášení i ve dnech volna od 7 do 20 hodin. V terénu jsou posíleny týmy likvidátorů a mobilních techniků z povodněmi nezasažených částí republiky. Postupně prohlížejí nemovitosti v místech, kde už voda opadla, například během víkendu to bude v nejznámější „povodňové“ obci Troubky, která poprvé podlehla velké vodě v roce 1997. „Nyní se vracíme po letech na stejné adresy, protože více než polovina obyvatel Troubek je našimi klienty. Naštěstí škody nejsou tak katastrofální, jako před 13 lety, kdy si většina obyvatel s přispěním pojistného plnění České pojišťovny postavila domy nové, které vodě tentokrát odolaly,“ říká Jan Červinka, šéf mobilních techniků České pojišťovny v Olomouckém kraji.

Česká pojišťovna nastartovala nový systém likvidace pojistných událostí Standard Plus již měsíc před povodněmi, nyní otestuje svoji novinku i v rámci kalamit. „Do několika obcí, například do Hranic na Moravě a dalších míst posíláme své registrátory, kteří budou aktivně oslovovat klienty, prvotně mapovat a evidovat jejich škody a také poskytovat důležité rady a pokyny. Na závěr své návštěvy předají klientovi informaci, kdy jej navštíví mobilní technik a jeho dům viditelně označí cedulkou Pojištěno u ČP. Tato činnost registrátorů jednoznačně zlepší orientaci našich techniků v obci a umožní jim prohlédnout mnohem více škod než při standardním postupu,“ vysvětluje vrchní ředitel likvidace ČP Marek Orawski.

Česká pojišťovna již začala s aktivní výplatou záloh, první desítky škod již byly vyplaceny definitivně. Zřídila také bezplatnou „horkou linku“ pro starosty zhruba 120 postižených obcí, kteří se ne ni mohou obrátit s jakýmkoliv povodňovým problémem obce i jejích občanů.

ČESKÁ POJIŠŤOVNA ZA PRVNÍ TÝDEN PO POVODNÍCH ZAREGISTROVALA VÍCE NEŽ 2650 ŠKOD ZA TÉMĚŘ 80 MILIONŮ KORUN >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (366)
 
Spíše ano. (52)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (60)
 Celkem hlasovalo 525 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »