Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Česká spořitelna přijímá od pondělí žádosti o dotace z programu Zelená úsporám

Autor: | 12.06.2009 11:43 | Kategorie: Státní podpora | Komentáře zakázány komentářů

Žádosti o dotace z programu Zelená úsporám je možné již od pondělí 15. června podávat ve všech více než 650 pobočkách České spořitelny. Rolí České spořitelny je přijímat a zpracovávat žádosti a následně proplácet prostředky z dotace Státního fondu životního prostředí (SFŽP), na účty žadatelů. Česká spořitelna zajistila dostupnost programu v nejkratším možném termínu a je první bankou, která začala žádosti o dotace z programu Zelená úsporám přijímat.

Ekologickými projekty se zabýváme přes sedm let, zapojení do programu Zelená úsporám přirozeně navazuje na naši dosavadní strategii. Dosud byly ekologické projekty doménou firem. Fakt, že dotační program SFŽP motivuje k ekologickým úpravám i drobné klienty, je skvělá zpráva,“ uvedl Ladislav Dvořák, manažer strategických projektů České spořitelny.

Dotace jsou vždy vypláceny až po realizaci projektu a pokrývají maximálně 60 % investice. Česká spořitelna a Stavební spořitelna České spořitelny (SSČS) žadatelům nabízejí financování jejich projektů. K dispozici je široká nabídka produktů České spořitelny a SSČS, konečný výběr způsobu financování vždy vychází z konkrétních potřeb klienta.

Žadatel o dotaci může, vedle úvěru ze stavebního spoření, využít také překlenovací úvěry TREND a HYPO TREND. Pro získání překlenovacích úvěrů žadatel nepotřebuje žádné vlastní prostředky a může je splatit kdykoli bez jakýchkoli sankcí, což platí samozřejmě i  v případě dotace  získané z programu Zelená úsporám. Do konce letošního července je navíc uzavření smlouvy o úvěru TREND zdarma,“ uvedl Vladimír Vyčítal, ředitel úseku obchodní politiky SSČS.

Žádost o dotaci může klient podat před realizací projektu nebo až po jeho dokončení. Součástí žádosti jsou i další dokumenty, jako např. krycí list technických parametrů (popisuje vlastnosti domu a zvolené technologie), list vlastnictví nebo projektová dokumentace. Formuláře žádosti se liší podle typu stavební úpravy (úspory energie na vytápění, podpora výstavby ekologických domů, atd.) a také podle žadatele (občan, firma). Banky přijímají pouze žádosti od občanů (fyzických osob), firemní klienti žádosti podávají v pracovištích SFŽP. Formuláře žádostí jsou k dispozici v pobočkách České spořitelny nebo ke stažení na www stránkách banky či SFŽP (www.zelenausporam.cz, www.csas.cz).

Po té, co Česká spořitelna přijme od klienta žádost o dotaci spolu s navazujícími dokumenty, během pár dní ověří správnost vyplnění žádosti, zadá informace do systému a odešle k dalšímu zpracování do SFŽP. Nejpozději do 60 dnů  klient obdrží od SFŽP vyrozumění o tom, zda splnil předpoklady pro přiznání dotace. Po ukončení projektu klient předloží v pobočce České spořitelny doklady a faktury spojené s realizací projektu a podepíše smlouvu o poskytnutí dotace. Česká spořitelna doklady postoupí SFŽP a ten dá bance rozhodující pokyn k ne/proplacení dotace. 

Klienti, kteří uvažují o stavbě ekologického (pasivního) domu nebo chtějí provést zateplení stávající nemovitosti, mohou jako doprovodné financování zvolit např. Ideální hypotéku České spořitelny. Hypotéka je bez poplatku za vyřízení a klient si k ní sjedná služby podle svého výběru. V nabídce je i možnost kdykoli vložit mimořádnou splátku, což mohou využít právě žadatelé, kteří v průběhu splácení hypotéky získají prostředky z dotace. Financovat ekologický projekt lze také hotovostním či spotřebitelským úvěrem, který se vyznačuje rychlým vyřízením a minimálním množství administrativy.

Česká spořitelna přijímá od pondělí žádosti o dotace z programu Zelená úsporám >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Státní podpora

Jana Zámečníková | 03.08.2016 00:00 Obchodu s chudobou má zabránit omezení počtu nájemníků v bytě

Vláda schválila návrhy ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera (ČSSD) na zlepšení situace sociálně vyloučených lidí žijících v ghettech a jejich okolí. Návrh by měl zabránit rostoucím dluhům nájemníků, ale počítá také s omezením počtu nájemníků v bytech. Vyřeší restrikce tíživou situaci sociálně vyloučených lidí? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 03.08.2016 17:33
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 29.04.2016 00:00 Mladí na hypotéky nestačí, pomáhají rodiče i stát

Začátky jsou těžké a stejné je to i u hypotečních úvěrů. Pro získání nejvýhodnějších úrokových sazeb je potřeba disponovat alespoň minimální finanční hotovostí, kterou mladí často nemají. Pomoc pak hledají především u rodičů. V pozadí nechce zůstat ani stát, který sice v posledních letech na mladé trochu zanevřel, ale nyní se to snaží napravit. Celá zpráva »

Komentářů: 3 / 3 Poslední komentář: 03.05.2016 07:52

Petr Zámečník | 11.04.2016 00:00 Vlastní bydlení za státní peníze? Mladí mají šanci

Státní fond rozvoje bydlení (SRFB) nabízí nejednu státní podporu. Mladí do 36 let dosáhnou hned na dvě. Mohou si s levným úvěrem od státu vlastní bydlení pořídit, a s dalším ho levně opravit. Za jakých podmínek? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 15.03.2016 00:00 Mladí se dočkají nové podpory bydlení

Mladé rodiny s dětmi dostanou příležitost zlepšit svou bytovou situaci. Vláda schválila návrh ministerstva pro místní rozvoj, který zpřístupní bydlení osobám mladším 36 let pečujících o dítě do šesti let. Za jakých podmínek mohou mladí nízkoúročený úvěr do výše až 600 tisc korun získat? Nejsou tyto půjčky v době nízkých úrokových sazeb zbytečné? Komu mohou pomoci nejvíce? Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 15.03.2016 09:58

Jana Zámečníková | 18.02.2016 00:00 Pražským bytovkám se otvírají nové možnosti

Pražské bytové domy se dočkaly kontinuální výzvy nejen na zateplení a výměnu kotle. Vlastníci bytovek v Praze budou mít možnost od 15. března 2016 až do konce roku 2021 zažádat o dotace v programu Nová zelená úsporám (NZÚ). Dveře se bytovým domům otevřou s 250 miliony korun, další prostředky pak budou přibývat s prodejem emisních povolenek. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Státní podpora

19.10.2016 14:24 Stát začne od listopadu přispívat na stěhování za prací

Od 1. listopadu začnou úřady práce vyplácet příspěvek na stěhování za prací. Nová paušální dávka ve výši 50 tisíc korun bude poskytována lidem, kteří se přestěhují za prací alespoň o padesát kilometrů od původního bydliště. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

29.03.2016 14:07 NKÚ: Dotované byty jsou pronajímány i lidem bez znevýhodnění

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil devět náhodně vybraných projektů státem dotovaných bytů. Zjistil, že byly pronajímány i lidem bez zdravotního nebo sociálního znevýhodnění. Ministerstvo pro místní rozvoj uživatele bytů nekontroluje. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.03.2016 14:17 Mladé rodiny budou moci žádat o půjčku na bydlení až do 600 tisíc korun

Vláda dnes schválila možnost čerpání půjček na bydlení pro lidi do 36 let pečující o dítě do 6 let. Půjčky bude poskytovat Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) a program pro čerpání bude vyhlášen nařízením vlády. Celkové výdaje budou pro tento rok přibližně 100 milionů korun.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

03.12.2015 13:43 Obnovitelné zdroje budou příští rok bez podpory

Energetický regulační úřad (ERÚ) před dvěma týdny rozhodl, že většině obnovitelných zdrojů v ČR nebude pro příští rok vyplacena podpora. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

24.11.2015 13:24 MMR dá na obnovu památek tři miliardy korun

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) vyhlásilo dotace na obnovu památek. Do dotačního programu, ve kterém jsou připraveny tři miliardy korun, se mohou zájemci přihlásit od 30. listopadu do 31. března. Peníze půjdou na památky zapsané v seznamu světového dědictví UNESCO nebo na seznam nominované . Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (368)
 
Spíše ano. (52)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (60)
 Celkem hlasovalo 527 čtenářů