Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Čeští dolaroví milionáři doporučují investovat do nemovitostí

Autor: Monika Hrušová | 27.06.2011 00:00 | Kategorie: Realitní makléř | 0 komentářů
Čeští dolaroví milionáři doporučují investovat do nemovitostí

J&T Bank představila exkluzivní průzkum, který proběhl mezi českými dolarovými milionáři. Podle průzkumu by dolaroví milionáři doporučili investovat milion do termínovaných vkladů. Deset milionů by pak vložili do nemovitostí, které také považují za nejbezpečnější přístav pro své finance.

„Běžný“ český dolarový milionář je v podstatě ideální chlap. Podle průzkumu je klasickým prototypem muž ve věku 47 let, realista, záleží mu na tom, co po sobě zanechá, myslí na další generace, podporuje děti i sociálně slabší, je to patriot, má rád Kofolu a Škodu a cítí odpovědnost za celou společnost.

Nejčastěji jsou dolaroví milionáři podnikatelé nebo živnostníci. Jen 14 procent jich je v  zaměstnaneckém poměru.

Milion korun dejte do termínovaných vkladů

Jeden milion korun bych investoval do sebe a svého zdraví. Když se složím já, složí se spousta lidí a věcí kolem mě. Deset milionů korun už bych vložil do nemovitosti, ale pořádně zvážím, která je ta pravá. Na akcie bych příliš nesázel, jsou dost rizikové,“ shodují se milionáři.

Podle průzkumu by 16 procent milionářů investovalo milion do koníčků nebo cestování. Deset procent dotazovaných by milion použili na vzdělání svých dětí a čtyři procenta do zdraví. V případě, že by neinvestovali do sebe a své rodiny, vložili by milion do termínovaných vkladů (22 %), do akcií (15 %), do podílových fondů (3 %) a obligací (2 %).

Nemovitosti jsou jistota

Deset milionů už respondenti považují za vhodnou dlouhodobou investici. Tato částka už není na osobní potřeby, ale měla by přinést další peníze. Kolem dvou třetin milionářů by zvolila investici do nemovitostí, kterou by však podrobili důkladnému zkoumání a detailnímu výběru.

Další možností jsou akcie. Ty by zvolilo 36 procent dolarových milionářů, a to i přes to, že je řadí do rizikových investic.

Neriskujte všechno

Nikdo z dotazovaných milionářů by neriskoval všechny svoje peníze. Respondenti doporučují zhruba 40 procentní podíl rizikových investic z celkového investičního portfolia. Někteří jsou však ještě opatrnější.  Zhruba třetina dotázaných doporučuje podíl rizikových investic pouze do 20 procent, přičemž starší lidé mají ve svém portfoliu vyšší poměr bezpečných investic než mladší.

Pokud si mají milionáři vybrat vhodnou investici, důvěřují hlavně svému šestému smyslu. Důležité pro ně samozřejmě také je sledování tuzemského i zahraničního ekonomického dění.

Inflaci vidí dotázaní spíše negativně. Na začátku roku 2012 dolaroví milionáři očekávají její výši na úrovni, 3,43 procent. Počítají tedy s podstatným zrychlením růstu cenové hladiny oproti ČNB, která prorokuje dvouprocentní inflaci.

Spořicí účty mohou být rizikové

Respondenti mají své finanční prostředky často rozložené. Víc jak polovina milionářů považuje za rizikovou část svých investic hlavně akcie. Osmnáct procent určilo za rizikový vlastní podnikatelský záměr a devět procent označilo za rizikový spořicí účet, kvůli malému výnosu. Momentálně jsou úrokové sazby spíše pod dvěma procenty.

Právě naopak za bezpečně uložené peníze považují ty, které vložili do realit. Nemovitosti považuje za jistotu skoro polovina respondentů. Dále jsou milionáři v klidu, když mají své finance uložené v dluhopisech, termínovaných vkladech a fondech.

Honosných milionářů ubývá

Zda svá konta vystavují milionáři na odiv, či ne, záleží na věku a na tom, kdy své peníze získali. Honosných milionářů je podle průzkumu 55 procent, ale postupně jich ubývá. Jejich zástupcem je 46letý muž, který si chce své peníze pořádně užít a dávat je na odiv ostatním.

Méně viditelní jsou o trochu starší milionáři a mají zde větší zastoupení ženy. Většinou jde o lidi, kteří si své peníze vydřeli. Nedávají tedy o svých penězích vědět a rady analytiků je nechávají chladnými. Často věří jen sami sobě.

Průzkum, který probíhal mezi březnem až květnem 2011, provedla J&T Banka ve spolupráci s výzkumnou agenturou Perfect Crowd. Cílem průzkumu bylo zmapovat investiční chování a životní styl dolarových milionářů, tedy těch, jejichž disponibilní majetek má hodnotu minimálně 18 milionů korun. Do průzkumu se zapojilo celkem 106 respondentů z  řad dolarových milionářů. Data byla sbírána pomocí dotazníku a individuálních hloubkových rozhovorů. Kvalitativní pohled doplnil skupinový rozhovor s privátními bankéři J&T Banky.

Anketa

Jaký způsob financování bydlení upřednostňujete?

Hypotéku. (154)
 
Stavební spoření. (77)
 
Jiný. (41)
 Celkem hlasovalo 272 čtenářů

Čeští dolaroví milionáři doporučují investovat do nemovitostí >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.10.2016 11:23 Inženýrská firma Centroprojekt má nového majitele

Novým majitelem inžnýrské společnosti Centroprojekt, která provádí projektovou dokumentací k novým stavbám se stal holding Andreje Babiše. Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (355)
 
Spíše ano. (50)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (57)
 Celkem hlasovalo 509 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »