Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Chraňte svůj domov - elektronické zabezpečovací systémy

Autor: | 08.01.2009 11:03 | Kategorie: Stavební spoření | Komentáře zakázány komentářů

Majetkové trestné činy zaujímají v České republice přibližně 70 % celkově zjištěné kriminality. Velkou část z toho tvoří vloupání do domů či bytů. Chránit své obydlí před vetřelci lze mnoha způsoby. Kromě kvalitních bezpečnostních dveří či mechanického zabezpečení oken mezi ty nejúčinnější patří elektronické zabezpečovací systémy.

Podle statistik Policie ČR bylo v období leden až listopad 2008 v České republice spácháno téměř 50000 krádeží vloupáním. Více než 8000 případů se týkalo krádeží vloupáním do bytů a rodinných domků. Policie proto občanům radí, aby své byty a domy kvalitně zabezpečili před nezvanými vetřelci.

Jedním z velmi účinných prostředků, jak zvýšit bezpečí svého obydlí, je pořízení elektronického zabezpečovacího systému. Bezpečnostní elektronické systémy slouží k ochraně nejen domovů, ale také komerčních nebo výrobních prostor. Hlavním účelem elektronického zabezpečovacího systému je včas informovat uživatele objektu o pokusu o neoprávněné vniknutí do zabezpečeného prostoru. Je-li objekt narušen, dojde k vyhlášení akustického či optického poplachu. Hlášení může mít i podobu telefonního hovoru, textové zprávy či rádiového oznámení na pult centralizované ochrany. Poplach má zároveň tu funkci, že často narušitele vyleká a od jeho úmyslu jej odradí. Kromě většího bezpečí a klidnějšího spánku přináší elektronický zabezpečovací systém ještě výhodu splnění podmínky pro nižší sazby pojistného.

Výběr elektrických zabezpečovacích systémů je velmi široký. Lze je rozdělit například na kabelové a bezdrátové. Kabelové systémy sebou nesou nutnost vysekání drážek, kterými kabely povedou. Jejich výhodou je zejména bezúdržbový provoz a obvykle i nižší pořizovací náklady. Velmi důležité je při pořizování systému vhodně zvolit pohybová čidla a jejich nastavení, aby byla citlivost dostatečně vysoká a přitom nedocházelo k vyvolání planého poplachu. Čidla mohou být například mikrovlnná, ultrazvuková či kombinovaná. Dalším důležitým prvkem elektronického zabezpečovacího systému jsou magnetické kontakty, snímače, kterými by měly být opatřeny všechny dveře i všechna okna vedoucí do chráněného prostoru.

Nákup proveďte u kvalitní renomované firmy, která vám dobře poradí a pomůže vám zvolit systém, který bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám a specifikám vašeho obydlí. Náklady na pořízení zabezpečovacího systému jsou velmi variabilní, odvíjí se mimo jiné od požadovaných funkcí, úrovně komfortu a velikosti a situovanosti zabezpečovaného prostoru.

Pořízení bezpečnostního zajištění bytu lze financovat ze stavebního spoření, případně pomocí úvěru. Svým klientům poskytujeme možnost získat úvěr ze stavebního spoření či překlenovací úvěr s výhodnou úrokovou sazbou ,“ říká Ing. Jana Koudelková vedoucí odd. metodiky spoření a úvěrů Raiffeisen stavební spořitelny a.s.

Chraňte svůj domov - elektronické zabezpečovací systémy >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Stavební spoření

Jana Zámečníková | 24.10.2016 00:01 Stavební spořitelny se přetahují o klienty. Novou zbraní je refinancování

Úvěrům se stále nepřestává dařit a vědí to i stavební spořitelny. Proto vytahují nová esa z rukávů, aby získaly další úvěrové klienty. Potenciál vidí nyní v refinancování úvěrů od jiných stavebních spořitelen. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 13.09.2016 00:00 Zastaralý bytový fond nahrává stavebním spořitelnám

Bytový fond v České republice je poměrně zastaralý. Není proto divu, že investice směřují právě převážně do jeho obnovy. Téměř polovina poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření byla vloni použita na modernizace a údržby bytů a domů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.09.2016 00:00 Nové bydlení s půjčkou od stavební spořitelny

Potřebujete půjčit na nové bydlení nebo postavit dům? Se zástavou nemovitosti vám půjčí nejen banky, ale i stavební spořitelny. Jsou úvěry na nové bydlení výhodnější u stavebních spořitelen? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 25.08.2016 00:00 Stavební spořitelny lákají na úvěry bez zajištění

Klienti stavebních spořitelen letos uzavírají více smluv než v loňském roce, na druhou stranu ale zpomaluje tempo úvěrování. Stavební spořitelny proto hledají způsoby, jak klienty na úvěry nalákat, úvěry zlevňují. Neváhají ani hledat další způsoby, jak klientovi nabídnout ještě výhodnější podmínky. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 25.08.2016 13:05

Další články »

Krátké zprávy z Stavební spoření

03.10.2016 13:32 Poradci Stavební spořitelny České spořitelny míří do terénu

Nová služba ČS Plus Stavební spořitelny České spořitelny (SSČS) chce nabídnout klientům finanční i nefinanční produkty spojené s bydlením v terénu. SSČS hodlá do konce roku 2018 spolupracovat s 250 poradci. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.06.2016 11:39 ČMSS nabízí zajištěné meziúvěry od 1,9 %

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) zlevnila meziúvěry zajištěné nemovitostí podle typu a výše meziúvěru až o 0,4 procentního bodu. Úrokové sazby zajištěných úvěrů lze tedy získat již od 1,9 %. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.05.2016 13:55 Stavební spořitelny sníží od léta úroky

Úroky na stavebním spoření mohou klesnout i o více než polovinu. Stavební spořitelny by ke změně mohly přistoupit již od léta. „Budeme to muset udělat. Předpokládáme, že to bude od července," potvrdil Vladimír Staňura, šéf Českomoravské stavební spořitelny. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 11.05.2016 19:21

12.04.2016 15:03 Stavební spoření odstraní diskriminaci registrovaných partnerů

Vláda se shodla na změně zákona o stavebním spoření, který dosud dikriminoval registrované páry. Zákon nově umožní čerpání úvěru ze stavebního spoření i na bytové potřeby registrovaného partnera. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.03.2016 12:43 Dojde ke zjednodušení výpovědi stavebního spoření nezletilých dětí

Senátoři rozhodli, že po ukončení zákonné šestileté vázací doby spoření nebude potřeba souhlas soudu pro výpověď stavebního spoření nezletilých dětí.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (372)
 
Spíše ano. (53)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (60)
 Celkem hlasovalo 532 čtenářů

Nejčtenější články z Stavební spoření za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »