EUR 25.235

USD 23.713

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.235

USD 23.713

Bytařům začaly žně. Chraňte svůj domov před zloději

 


 

Vaše nepřítomnost v bytě je lákavou pozvánkou pro zloděje. „Délka třeba jen týdenního dovolenkového pobytu naprosto stačí na vytipování obydlí, přípravu i realizaci vloupání.  Pro lupiče je lákavá stará bytová zástavba bez jakýchkoli bezpečnostních prvků. Bytaři se samozřejmě spoléhají také na naprostou nevšímavost lidí a řadu více či méně nesmyslných zabezpečovacích opatření, která v praxi moc nefungují,“ upozorňuje Ivan Pavlíček, z firmy NEXT, odborník na zabezpečení domů a bytů.

Jenže drzost zlodějů stoupá. Množí se případy, kdy zloději vykrádají byty, i když jsou jeho obyvatelé doma. Některé hluk vzbudí a zloděje vyruší, jiní se ale ráno vzbudí a najdou jen otevřené dveře a prázdnou kabelku.

Proti zlodějům pomůže kvalitní zabezpečení. Nemusíte do něj ale investovat sta tisíce. Stačí například světla na časový spínač, nebo i falešné kamery. Důležité ale je neusnadňovat zlodějům jejich práci. Nejlepší je začít u pořádných dveří. Jsou hlavním vstupním místem většiny zlodějů.

V případě, že lupič vnikne oknem, zabráníte mu vynášet lup pohodlně a nenápadně dveřmi. „Řada lidí však řeší zajištění vstupních dveří pomocí dílčích opatření. Například si pořídí několik dodatečných zámků nebo závoru. Bohužel si však neuvědomují, že při montáži je obvykle potřeba provrtat obvodové latě dveří. Tímto krokem zeslabí jediný pevnější prvek běžných dveří a práci zlodějům spíše usnadňují,“ varuje Pavlíček.

Lidé si často zadělávají na problémy sami. Hlavně tím, že sdílí časy a cíle svých cest na sociálních sítích. V dnešní době se kde kdo chlubí exotickou dovolenou. I když máte svůj profil na Facebooku otevřený jen pro přátele, nikdy nevíte, kdo opravdu na váš profil vidí.

REKLAMA

Někteří lidé na Facebooku a Twitteru na sebe prozradí nejen plno soukromých věcí, ale také zveřejňují mnoho fotek svých bytů. Na takové zdánlivě neškodné fotografie čekají zloději. Dávejte pozor hlavně na fotografie, které sdílíte. Za vašimi přáteli může byt vidět například elektronika nebo drahý telefon.

Pozor na žaluzie

Zatažené závěsy nebo žaluzie mohou být pro zloděje signálem, že jste pryč. „Zloději snadno vstupují do obydlí také oknem. Stačí nadzvednout okenní křídlo, odemknout šroubovákem obvodové kování, nebo prostě vybít prosklenou tabuli a otočit kličkou. Pozor si dejte na zatažené závěsy, žaluzie a rolety, zbytečně tak přitahujete pozornost. Pro zloděje je to jasný signál toho, že nejste doma a může nerušeně loupit,“ dodává Pavlíček.

Nezapomínejte také na kvalitní pojištění domácnosti a svou pojistku také čas od času aktualizujte. „Obecně platí pravidlo, že čím vyšší stupeň zabezpečení, tím vyšší limity pojistného plnění. Nejnižší pojistné limity dostávají domácnosti s běžnými uzamykatelnými dveřmi, u certifikovaných dveří s bezpečnostním zámkem je to však až 800 tisíc korun. U domů či bytů s vysokým stupněm zabezpečení a napojením na alarm či pult centrální ochrany může klient dosáhnout na pojistný limit do výše 1,2 milionu korun, v individuálních případech i vyšší,“ uzavírá Lucie Ponertová, produktová ředitelka Slavia pojišťovny.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.57 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%
Historie vývoje


Související články

Pokles cen nemovitostí podpojištění majetku v Česku nevyřešil

Podpojištění je vlastnost pojištění, která může lidi snadno připravit o peníze z plnění. V případě pojistné události může totiž pojišťovna, je-li majetek podpojištěn, krátit vyplacené pojistné plnění ve stejném poměru, o kolik je hodnota pojištěné věci vyšší než pojistná částka. Jak podpojištění vzniká, jak mu předcházet?

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

03. 10. 2023

Průzkum: Více než polovina nemovitostí nemá dostatečné pojištění

V průzkumu společnosti FinGO, který reprezentoval více než 3000 klientů z celé České republiky, se ukázalo, že více než polovina (53,5 %) smluv na pojištění nemovitosti, které klienti v minulosti uzavřeli, je v současné době podpojištěna. K tomu dochází nejen u hlavních budov, ale také u vedlejších staveb, jako jsou pergoly, garáže nebo zahradní domky.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

25. 07. 2023

Kvůli vysoké inflaci se rozmáhá takový nešvar – podpojištěni

Dopady inflace se promítají rovněž do majetkového pojištění. Rostoucí ceny totiž vyžadují navýšení pojistných částek. Tím sice zdražuje pojištění, odborníci přesto doporučují pojistné smlouvy pravidelně aktualizovat. V opačném případě hrozí podpojištění, což při potenciální pojistné události znamená krácení náhrady vzniklých škod a ztrátu klidně ve výši statisíců korun. Jak nastavit správnou pojistnou částku u pojištění […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

05. 06. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *