Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


ČMSS dosáhla v roce 2009 rekordních tržních podílů

Autor: | 21.01.2010 14:09 | Kategorie: Stavební spoření | Komentáře zakázány komentářů

Výsledkem obchodních činností Českomoravské stavební spořitelny za rok 2009 jsou rekordní tržní podíly. Rok 2009 se historicky řadí k jejím nejúspěšnějším rokům. Vynikajících výsledků dosáhla ve všech obchodních polích a upevnila své vedoucí postavení na trhu.

Klienti se na ČMSS obracejí nejen jako na nejvýkonnější stavební spořitelnu, ale ve stále větší míře jako na velkou finanční instituci a poskytovatele finančních služeb. „Podíly na trhu jsme dokázali obdobně jako v posledních letech i letos znovu zvýšit.“ uvedl místopředseda představenstva ČMSS Manfred Koller. 

V roce 2009 ČMSS potvrdila vedoucí pozici na trhu

V období od ledna do prosince 2009 uzavřela ČMSS celkem 304 673 nových smluv o stavebním spoření včetně zvýšení cílové částky. Celková cílová částka těchto smluv dosáhla hodnoty 131 miliard korun. Průměrná cílová částka vzrostla o 10,2 procenta na konečných 429,6 tisíce koruny. „V složitých podmínkách přetrvávající hospodářské krize si ČMSS připsala dokonce třetí nejlepší výsledek ve své historii. Přitom tržní podíl v celkové cílové částce uzavřených smluv dokázala dokonce zvýšit o 2,4 procenta na rekordních  48,2 procenta,“ zdůraznil Manfred Koller.

V úvěrech na bydlení docílila ČMSS za rok 2009 druhého nejlepšího výsledku ve své historii

Celkový objem poskytnutých úvěrů opětovně překročil třicetimiliardovou hranici. Během dvanácti měsíců roku 2009 poskytla ČMSS svým klientům na bytové potřeby 59 974 překlenovacích úvěrů a úvěrů ze stavebního spoření v celkovém objemu 31,5 miliardy korun. Výrazně tak překročila své roční plány a zároveň upevnila své vedoucí postavení na trhu. Podle kvalifikovaných odhadů se její tržní podíl v objemu poskytnutých úvěrů zvýšil na 47,5 procenta (meziročně + 2,1 procenta).

„Vysokým úvěrovým výkonem potvrdila v tomto roce Liška svou vedoucí pozici na trhu, a to ve srovnání s konkurenčními stavebními spořitelnami i hypotečními bankami,“ poznamenal k úspěšným úvěrovým výsledkům Manfred Koller.

Ve financování bydlení je ČMSS nejvýznamnějším hráčem na českém trhu. Objem úvěrů na bydlení, které poskytla od vstupu na český trh, je vyšší než 217 miliard korun.

Tempo růstu úvěrového salda bylo vyšší než tempo růstu naspořené částky, a tak hodnota ukazatele poměru úvěrů a vkladů k 31. 12. 2009 dosáhla 79,6 procenta, což je vysoko nad průměrem oboru stavebního spoření.

Rekordní výsledky si ČMSS připsala i v produktech, které její nabídku stavebního spoření a úvěrů na bydlení efektivně doplňují

V součtu počet uzavřených smluv, zahrnujících podílové fondy, penzijní připojištění, rizikové životní pojištění, hypotéku, spotřebitelské úvěry a základní bankovní produkty, překročil          150 tisíc.

Možnosti klientů řešit další záměry jdoucí nad rámec účelovosti stavebního spoření umožnilo v roce 2009 rozšíření nabídky o Hypotéku od Lišky a o spotřebitelské úvěry. „ČMSS tak pokrývá všechny základní potřeby klientů ve financování bydlení, přičemž zahrnuje všechny typy finančních nástrojů v této oblasti dostupné na českém trhu,“ konstatoval Manfred Koller.

Základem úspěchů ČMSS je výkonná a široce dostupná obchodní síť

ČMSS má největší odbytovou síť. Její nejvýkonnější složkou jsou finanční poradci. A právě jejich profesionalita má zásadní podíl na vysoké obchodní výkonnosti spořitelny. Klientům poskytují poradenské služby ve čtyřech oblastech: financování bytových potřeb, zhodnocování úspor, zajištění na stáří a základní bankovní produkty.

„Zvlášť v složitých tržních podmínkách je důležité, že za odbytovým výkonem stojí  vedle atraktivní produktové nabídky a komplexního servisu vysoká kvalita a dostupnost finančního poradenství naší spořitelny,“ zdůraznil místopředseda představenstva ČMSS Manfred Koller.

Počet finančních poradců dokázala ČMSS od roku 2002 každoročně zvyšovat. Na sklonku roku 2009 tak zabezpečovalo klientské potřeby 2920 renomovaných finančních poradců ČMSS.

ČMSS dosáhla v roce 2009 rekordních tržních podílů >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Stavební spoření

Jana Zámečníková | 24.10.2016 00:01 Stavební spořitelny se přetahují o klienty. Novou zbraní je refinancování

Úvěrům se stále nepřestává dařit a vědí to i stavební spořitelny. Proto vytahují nová esa z rukávů, aby získaly další úvěrové klienty. Potenciál vidí nyní v refinancování úvěrů od jiných stavebních spořitelen. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 13.09.2016 00:00 Zastaralý bytový fond nahrává stavebním spořitelnám

Bytový fond v České republice je poměrně zastaralý. Není proto divu, že investice směřují právě převážně do jeho obnovy. Téměř polovina poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření byla vloni použita na modernizace a údržby bytů a domů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.09.2016 00:00 Nové bydlení s půjčkou od stavební spořitelny

Potřebujete půjčit na nové bydlení nebo postavit dům? Se zástavou nemovitosti vám půjčí nejen banky, ale i stavební spořitelny. Jsou úvěry na nové bydlení výhodnější u stavebních spořitelen? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 25.08.2016 00:00 Stavební spořitelny lákají na úvěry bez zajištění

Klienti stavebních spořitelen letos uzavírají více smluv než v loňském roce, na druhou stranu ale zpomaluje tempo úvěrování. Stavební spořitelny proto hledají způsoby, jak klienty na úvěry nalákat, úvěry zlevňují. Neváhají ani hledat další způsoby, jak klientovi nabídnout ještě výhodnější podmínky. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 25.08.2016 13:05

Další články »

Krátké zprávy z Stavební spoření

03.10.2016 13:32 Poradci Stavební spořitelny České spořitelny míří do terénu

Nová služba ČS Plus Stavební spořitelny České spořitelny (SSČS) chce nabídnout klientům finanční i nefinanční produkty spojené s bydlením v terénu. SSČS hodlá do konce roku 2018 spolupracovat s 250 poradci. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.06.2016 11:39 ČMSS nabízí zajištěné meziúvěry od 1,9 %

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) zlevnila meziúvěry zajištěné nemovitostí podle typu a výše meziúvěru až o 0,4 procentního bodu. Úrokové sazby zajištěných úvěrů lze tedy získat již od 1,9 %. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.05.2016 13:55 Stavební spořitelny sníží od léta úroky

Úroky na stavebním spoření mohou klesnout i o více než polovinu. Stavební spořitelny by ke změně mohly přistoupit již od léta. „Budeme to muset udělat. Předpokládáme, že to bude od července," potvrdil Vladimír Staňura, šéf Českomoravské stavební spořitelny. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 11.05.2016 19:21

12.04.2016 15:03 Stavební spoření odstraní diskriminaci registrovaných partnerů

Vláda se shodla na změně zákona o stavebním spoření, který dosud dikriminoval registrované páry. Zákon nově umožní čerpání úvěru ze stavebního spoření i na bytové potřeby registrovaného partnera. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.03.2016 12:43 Dojde ke zjednodušení výpovědi stavebního spoření nezletilých dětí

Senátoři rozhodli, že po ukončení zákonné šestileté vázací doby spoření nebude potřeba souhlas soudu pro výpověď stavebního spoření nezletilých dětí.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (361)
 
Spíše ano. (51)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (58)
 Celkem hlasovalo 517 čtenářů

Nejčtenější články z Stavební spoření za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »