Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


ČMSS dosáhla v roce 2010 rekordního tržního podílu v celkové cílové částce uzavřených smluv

Autor: | 20.01.2011 14:21 | Kategorie: Stavební spoření | Komentáře zakázány komentářů

Výsledkem obchodních činností Českomoravské stavební spořitelny za rok 2010 jsou rekordní tržní podíly. Rok 2010 se tak historicky řadí k jejím nejúspěšnějším rokům. ČMSS dosáhla vynikajících výsledků ve všech obchodních polích a upevnila své vedoucí postavení na trhu. V důsledku připravovaných změn podmínek stavebního spoření a návazných mediálních diskusí o budoucnosti tohoto produktu byla přitom situace na trhu v druhé polovině roku poměrně rozkolísaná.

„Přesto uzavření téměř dvou pětin nových smluv spadá do posledních dvou měsíců v roce. Je to nejlepší výsledek od roku 2004. To mimo jiné dokumentuje, že lidé i nadále stavebnímu spoření věří a pokládají jej za výhodné a perspektivní řešení pro rodinné finance,“ uvedl místopředseda představenstva ČMSS Manfred Koller. 

V roce 2010 ČMSS opětovně potvrdila vedoucí pozici na trhu

V období od ledna do prosince 2010 uzavřela ČMSS celkem 364 277 nových smluv o stavebním spoření včetně zvýšení cílové částky (meziročně + 19,6 procenta). Celková cílová částka těchto smluv dosáhla hodnoty 136,4 miliardy korun (meziročně + 4,2 procenta). „V atmosféře stavebnímu spoření spíše nenakloněné si ČMSS připsala třetí nejlepší výsledek ve své historii. A tržní podíl v celkové cílové částce uzavřených smluv dokázala dokonce meziročně zvýšit o 3,8 procentního bodu na rekordních 52 procent,“ zdůraznil Manfred Koller.

V úvěrech na bydlení docílila ČMSS za rok 2010 čtvrtého nejlepšího výsledku ve své sedmnáctileté historii

Během dvanácti měsíců roku 2010 poskytla ČMSS svým klientům na bytové potřeby 53 513 překlenovacích úvěrů a úvěrů ze stavebního spoření v celkovém objemu 27,2 miliardy korun. Upevnila tak své vedoucí postavení na trhu. Podle kvalifikovaných odhadů její tržní podíl v objemu poskytnutých úvěrů dosáhl 46,5 procenta. Ve financování bydlení je ČMSS nejvýznamnějším hráčem na českém trhu. Objem úvěrů na bydlení, které poskytla od vstupu na český trh, dosáhl 268 miliard korun.  „V příštím roce a dalších letech počítáme s velkým zájmem o úvěry, a to zvláště v oblasti modernizace bytového fondu, kde je role stavebního spoření nezastupitelná,“ poznamenal k úspěšným úvěrovým výsledkům Manfred Koller.

Rovněž v produktech, které nabídku stavebního spoření a úvěrů na bydlení efektivně doplňují, si ČMSS připsala velmi dobré výsledky

V součtu počet uzavřených smluv, zahrnujících podílové fondy, penzijní připojištění, rizikové životní pojištění, hypotéku, spotřebitelské úvěry a základní bankovní produkty, překročil 127 tisíc.

S velkým zájmem se i v loňském roce setkávalo rizikové životní pojištění. Ve velké míře jej využívali klienti jako pojištění nesplacené části úvěru. Se zavedením měsíčních plateb pojistného vzrostl také zájem o pojištění spořicí fáze stavebního spoření. „Pojištění spořicí fáze nabízí v České republice pouze ČMSS a jedná se o zcela transparentní řešení. Ve spojení s výhodami stavebního spoření jde o zajímavou alternativu kapitálového životního pojištění,“ uvedl Manfred Koller.

Úspěchy ČMSS se opírají o výkonnou a široce dostupnou obchodní síť

Nabídku produktů a služeb ČMSS zprostředkovává největší odbytová síť. Její nejvýkonnější složku představují finanční poradci. Klientům poskytují poradenské služby ve čtyřech oblastech: financování bytových potřeb, zhodnocování úspor, zajištění na stáří a základní bankovní produkty. Právě jejich profesionalita a blízké vztahy s klienty a důvěra, které se u nich těší, mají zásadní podíl na vysoké obchodní výkonnosti spořitelny. Na sklonku roku 2010 zabezpečovalo potřeby více než 1,8 milionu klientů 2900 renomovaných finančních poradců ČMSS.

ČMSS dosáhla v roce 2010 rekordního tržního podílu v celkové cílové částce uzavřených smluv >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Stavební spoření

Jana Zámečníková | 24.10.2016 00:01 Stavební spořitelny se přetahují o klienty. Novou zbraní je refinancování

Úvěrům se stále nepřestává dařit a vědí to i stavební spořitelny. Proto vytahují nová esa z rukávů, aby získaly další úvěrové klienty. Potenciál vidí nyní v refinancování úvěrů od jiných stavebních spořitelen. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 13.09.2016 00:00 Zastaralý bytový fond nahrává stavebním spořitelnám

Bytový fond v České republice je poměrně zastaralý. Není proto divu, že investice směřují právě převážně do jeho obnovy. Téměř polovina poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření byla vloni použita na modernizace a údržby bytů a domů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.09.2016 00:00 Nové bydlení s půjčkou od stavební spořitelny

Potřebujete půjčit na nové bydlení nebo postavit dům? Se zástavou nemovitosti vám půjčí nejen banky, ale i stavební spořitelny. Jsou úvěry na nové bydlení výhodnější u stavebních spořitelen? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 25.08.2016 00:00 Stavební spořitelny lákají na úvěry bez zajištění

Klienti stavebních spořitelen letos uzavírají více smluv než v loňském roce, na druhou stranu ale zpomaluje tempo úvěrování. Stavební spořitelny proto hledají způsoby, jak klienty na úvěry nalákat, úvěry zlevňují. Neváhají ani hledat další způsoby, jak klientovi nabídnout ještě výhodnější podmínky. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 25.08.2016 13:05

Další články »

Krátké zprávy z Stavební spoření

03.10.2016 13:32 Poradci Stavební spořitelny České spořitelny míří do terénu

Nová služba ČS Plus Stavební spořitelny České spořitelny (SSČS) chce nabídnout klientům finanční i nefinanční produkty spojené s bydlením v terénu. SSČS hodlá do konce roku 2018 spolupracovat s 250 poradci. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.06.2016 11:39 ČMSS nabízí zajištěné meziúvěry od 1,9 %

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) zlevnila meziúvěry zajištěné nemovitostí podle typu a výše meziúvěru až o 0,4 procentního bodu. Úrokové sazby zajištěných úvěrů lze tedy získat již od 1,9 %. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.05.2016 13:55 Stavební spořitelny sníží od léta úroky

Úroky na stavebním spoření mohou klesnout i o více než polovinu. Stavební spořitelny by ke změně mohly přistoupit již od léta. „Budeme to muset udělat. Předpokládáme, že to bude od července," potvrdil Vladimír Staňura, šéf Českomoravské stavební spořitelny. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 11.05.2016 19:21

12.04.2016 15:03 Stavební spoření odstraní diskriminaci registrovaných partnerů

Vláda se shodla na změně zákona o stavebním spoření, který dosud dikriminoval registrované páry. Zákon nově umožní čerpání úvěru ze stavebního spoření i na bytové potřeby registrovaného partnera. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.03.2016 12:43 Dojde ke zjednodušení výpovědi stavebního spoření nezletilých dětí

Senátoři rozhodli, že po ukončení zákonné šestileté vázací doby spoření nebude potřeba souhlas soudu pro výpověď stavebního spoření nezletilých dětí.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (382)
 
Spíše ano. (54)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (62)
 Celkem hlasovalo 545 čtenářů

Nejčtenější články z Stavební spoření za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »