Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

logo fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


ČMSS uvádí na trh nové tarify stavebního spoření

  • Spořící klient může dosáhnout bez započítání státní podpory ročního zhodnocení až 3,15 %
  • Úvěrový klient má k dispozici úvěr ze stavebního spoření s roční úrokovou sazbou jen 2,95 % 

Českomoravská stavební spořitelna uvádí s platností od 1. června t.r. na trh nové tarify stavebního spoření Variant a Garant. Spořící klienti mohou dosáhnout bez započítání státní podpory ročního zhodnocení až 3,15 %, naopak úvěroví klienti dosáhnou na úvěr ze stavebního spoření s roční úrokovou sazbou pouze 2,95 %. Nová nabídka ČMSS tak posiluje výhodnost stavebního spoření jak pro klienty, kteří chtějí pouze spořit, tak pro klienty, kteří chtějí čerpat úvěr na bydlení.

Nová nabídka dokáže reagovat na různé potřeby klientů. Řešení má jak pro mladé klienty, tak pro ty v seniorském věku, pro klienty s různými finančními možnostmi i pro klienty s požadavkem na různé doby trvání smluvního vztahu. Poskytuje širokou škálu úvěrů, a to jak z hlediska ceny, tak z pohledu doby splatnosti a tím i výše měsíčního zatížení rodinného rozpočtu.

Tarif Variant: Když chcete jen výhodně spořit

V tarifu Variant mohou klienti využít spořicích programů a prémií ke zhodnocování svých vkladů.

  • Program Pravidelné spoření

S využitím programu Pravidelné spoření může klient dosáhnout vůbec nejvyššího ročního výnosu z vkladů na trhu stavebního spoření ve výši až 3,15 %, a to bez započtení státní podpory. Se započtením státní podpory činí průměrné roční zhodnocení až 5,86 %. V rámci programu jsou definované tři úrokové bonusy, které jsou závislé na době pravidelného měsíčního spoření.

Při minimální době pravidelného spoření 4 roky činí bonus 1/3 připsaných úroků (tzn. se započtením bonusu roční výnos cca 2 %).

Při 6 letech spoření činí bonus 2/3 připsaných úroků (tzn. se započtením bonusu roční výnos cca 2,5 %).

Při 9 letech spoření činí bonus 110 % připsaných úroků (tzn. se započtením bonusu roční výnos cca 3,15 %).

  • Program pro flexibilní spoření

Tento program je určen pro klienty, kteří nebudou pravidelně měsíčně spořit, tzn. nezvolí si program Pravidelné spoření. Pokud bude klient nepravidelně spořit 6 let a naspoří alespoň  40 000 korun, získá úrokový bonus. S jeho započtením bude roční výnos z vkladů i bez státní podpory činit 2 %.

  • Prémie za vysoké vklady

Na tuto doplňkovou prémii dosáhnou ti klienti, kteří ročně naspoří více než 20 000 korun. Získat tak mohou speciální prémii ve výši 5 % z vkladů nad uvedenou hranici 20 000 korun. Maximální výše prémie za jeden rok činí 1000 korun a připsat si tuto prémii může klient každý rok v prvních pěti letech spoření, to znamená až 5×1000 korun. Předpokladem připsání prémie je smlouva buď v tarifu Variant, nebo Garant a klient bude spořit minimálně 6 let. Smlouvy v programu Bonusový vklad od Lišky tuto prémii nezískávají.

  • Bonusový vklad od Lišky

Tato speciální nabídka ČMSS je určena těm klientům, kteří chtějí zhodnotit jednorázový vyšší vklad na stavebním spoření, a odpovídá dvouletému termínovanému vkladu.

K základní roční úrokové sazbě 1,5 % může klient při vkladu od 50 000 do 99 999 korun získat bonus 2 % z vložené částky. Při vkladu 100 000 korun a více může klient k základní roční úrokové sazbě 1,5 % získat bonus 2,1 % z vložené částky.

Klient bude mít po dva roky vedení účtu zdarma. Podmínkou získání výhod je trvání smlouvy alespoň dva roky od data uzavření smlouvy a minimální vklad 50 000 Kč.

Tarif Variant: Když počítáte s překlenovacím úvěrem

Smlouva o stavebním spoření uzavřená v tarifu Variant poskytuje široké možnosti financování bydlení. Klient si může vybrat z několika tarifních variant, tzn. zvolit takovou, které nejlépe odpovídá jeho představám o měsíčním zatížení a době splatnosti úvěrového případu.

Klient má na výběr čtyři tarifní varianty umožňující uzavřít úvěrový případ (zahrnuje fázi překlenovacího úvěru a fázi úvěru ze stavebního spoření) do 15 let, do 20 let, do 25 let a do 30 let.

Klienti, kteří dovedou smlouvu o stavebním spoření v tarifu Variant do překlenovacího úvěru nebo úvěru ze stavebního spoření, mohou ve spořicí fázi získat prémii za vysoké vklady.

Tarif Garant: Když počítáte s využitím úvěru

Tento úvěrový tarif je vhodný zejména pro klienty, kteří nepotřebují bezprostředně financovat své záměry v bydlení, ale chtějí si připravit co nejvýhodnější podmínky pro budoucí čerpání úvěru ze stavebního spoření.

Nízkou neměnnou úrokovou sazbu úvěru ze stavebního spoření 2,95 % p.a. ocení zejména vlastníci bytů a rodinných domů. Opravy, úpravy, modernizace a rekonstrukce jsou totiž po určité době samozřejmým požadavkem většiny nemovitostí.

Klienti, kteří dovedou smlouvu o stavebním spoření v tarifu Garant do překlenovacího úvěru nebo úvěru ze stavebního spoření, mohou ve spořicí fázi získat prémii za vysoké vklady.

Smlouvu o stavebním spoření od Lišky mohou zájemci uzavřít na všech místech obchodní sítě ČMSS. Jejím základem a nosným pilířem je 2700 zkušených finančních poradců ČMSS, kteří jsou připraveni poskytnout poradenský servis v místě a termínu dle přání a možností každého klienta.

___________________________________________________________

Základní parametry tarifu Variant

 

Tarifní varianta VARIANT 15

Tarifní varianta VARIANT 20

Tarifní varianta VARIANT 25

Tarifní varianta VARIANT 30

Minimální cílová částka (CČ)

50 000 Kč

Úroková sazba vkladů

1,5 % p.a.

Úroková sazba úvěru ze stavebního spoření

4,3 % p.a.

Měsíční vklady

0,5 % z CČ

Minimální dospořování ve fázi PÚ

0,45 % z CČ

0,3 % z CČ

0,2 % z CČ

0,15 % z CČ

Měsíční splátka úvěru ze stavebního spoření

0,8 % z CČ

0,68 % z CČ

0,6 % z CČ

0,56 % z CČ

Minimální naspoření cílové částky

40 %

Hodnotící číslo

64

Maximální doba splatnosti úvěru ze stavebního spoření

7 let

9 let

11 let

12 let

Maximální doba splatnosti překlenovacího úvěru + úvěru ze stavebního spoření

15 let

20 let

25 let

30 let

Poznámka: Pokud chce klient pouze výhodně spořit, může využít možnosti zvyšující zhodnocení vkladů: program Pravidelné spoření, program Flexibilní spoření, Bonusový vklad od Lišky, Prémie za vysoké vklady. Pokud klient dovede smlouvu do překlenovacího úvěru nebo úvěru ze stavebního spoření, může ve spořicí fázi získat Prémii za vysoké vklady.

Základní parametry tarifu Garant

Minimální cílová částka (CČ)

50 000 Kč

Úroková sazba vkladů

1 % p.a.

Úroková sazba úvěru ze stavebního spoření

2,95 % p.a.

Měsíční vklady

0,5 % z CČ

Minimální dospořování ve fázi PÚ

0,45 % z CČ

Měsíční splátka úvěru ze stavebního spoření

0,8 % z CČ

Minimální naspoření cílové částky

45 %

Hodnotící číslo

64

Maximální doba splatnosti úvěru ze stavebního spoření

7 let

Maximální doba splatnosti překlenovacího úvěru + úvěru ze stavebního spoření

15 let

Poznámka: Klient může ve spořicí fázi získat Prémii za vysoké vklady.

ČMSS uvádí na trh nové tarify stavebního spoření >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Stavební spoření

Jana Zámečníková | 27.07.2016 00:00 Stavební spoření: Zájem roste i přes klesající úroky

První polovina letošního roku byla pro stavební spořitelny úspěšná. Výsledky všech pěti tuzemských spořitelen ukazují, že zájem o nové smlouvy ani o poskytnuté úvěry nepolevil. Největší stavební spořitelna snížila úroky spořících produktů, další spořitelny ji budou zřejmě následovat. Podepíše se to na zájmu o stavební spoření?  Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 27.07.2016 16:23
Reklama
hypostroj

Jana Zámečníková | 28.06.2016 00:00 Stavební spoření: Nová doba si žádá nové tarify

Úrokové sazby hypotečních úvěrů padají jako listí na podzim. V pozadí nezůstávají ani stavební spořitelny, které jsou vzhledem k současné situaci velmi nízkých úrokových sazeb nuceny snižovat úroky z vkladů, a tudíž i úroky z úvěrů ze stavebního spoření.  Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 01.07.2016 09:55

PR článek | 22.06.2016 00:00 Letní Půjčka ProBydlení je zdarma

Potřebujete opravit byt nebo se konečně pustit do plánované rekonstrukce? V takových situacích je klíčové, zda máte potřebné finanční prostředky. Když ne, nezbývá než si půjčit. Zajímavé podmínky nabízí Půjčka ProBydlení od Wüstenrotu. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jakub Mokroš | 14.06.2016 00:00 Vyplatí se spořit na stavebku? Raději ne

Stavební spoření je i po změnách a poklesech úroků nejpopulárnější spořící produkt. V Česku je uzavřeno přibližně 4 miliony smluv a domácnosti v nich mají uloženo zhruba 400 miliard korun. Ale dobrá historie produktu neznamená, že bychom zde měli spořit i nyní. Celá zpráva »

Komentářů: 3 / 3 Poslední komentář: 15.06.2016 07:31

Jana Zámečníková | 25.05.2016 00:00 Stavební spoření udrží nad vodou už jen státní příspěvek

Propad úrokových sazeb začíná pronikat už i na pole stavebního spoření. Některé stavební spořitelny hodlají od léta snížit úrokové sazby spořících produktů. Jiné vyčkávají na kroky svých konkurentů. Klientům mohou přinést nižší sazby i určité výhody. Proč zatím některé spořitelny nechtějí sazby měnit? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 25.05.2016 17:25

Další články »

Krátké zprávy z Stavební spoření

27.06.2016 11:39 ČMSS nabízí zajištěné meziúvěry od 1,9 %

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) zlevnila meziúvěry zajištěné nemovitostí podle typu a výše meziúvěru až o 0,4 procentního bodu. Úrokové sazby zajištěných úvěrů lze tedy získat již od 1,9 %. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.05.2016 13:55 Stavební spořitelny sníží od léta úroky

Úroky na stavebním spoření mohou klesnout i o více než polovinu. Stavební spořitelny by ke změně mohly přistoupit již od léta. „Budeme to muset udělat. Předpokládáme, že to bude od července," potvrdil Vladimír Staňura, šéf Českomoravské stavební spořitelny. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 11.05.2016 19:21

12.04.2016 15:03 Stavební spoření odstraní diskriminaci registrovaných partnerů

Vláda se shodla na změně zákona o stavebním spoření, který dosud dikriminoval registrované páry. Zákon nově umožní čerpání úvěru ze stavebního spoření i na bytové potřeby registrovaného partnera. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.03.2016 12:43 Dojde ke zjednodušení výpovědi stavebního spoření nezletilých dětí

Senátoři rozhodli, že po ukončení zákonné šestileté vázací doby spoření nebude potřeba souhlas soudu pro výpověď stavebního spoření nezletilých dětí.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.03.2016 13:21 Klienti si nenechávají líbit rušení stavebních spoření

Nízké úrokové sazby nejsou výhodné pro stavební spořitelny, jelikož prodražují služby, které jsou výhodné především pro klienty. Proto smlouvy jednostranně ruší. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Ubytovali byste u sebe doma uprchlíky?

Ano. (1238)
 
Ne. (1504)
 
Nevím. (53)
 Celkem hlasovalo 2795 čtenářů