Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


ČMSS v první pololetí 2010 upevnila své vedoucí postavení na trhu

Autor: | 26.07.2010 11:46 | Kategorie: Stavební spoření | Komentáře zakázány komentářů

Pololetní bilance Českomoravské stavební spořitelny bezprostředně navazuje na obchodní úspěchy předchozích let. Vynikajících výsledků dosáhla ČMSS ve všech obchodních polích a upevnila své vedoucí postavení na trhu. Z její nabídky klienti i nadále preferují stavební spoření a výhodné úvěry na bydlení, ale ve stále větší míře se na ČMSS a její finanční poradce obracejí i jako na významného poskytovatele dalších finančních služeb.

Ve stavebním spoření potvrdila ČMSS v prvním pololetí 2010 vedoucí pozici na trhu

V období od ledna do června 2010 uzavřela ČMSS celkem 150 726 nových smluv o stavebním spoření včetně zvýšení cílové částky. Celková cílová částka těchto smluv dosáhla hodnoty    66,7 miliardy korun (meziročně + 7,6 procenta). Průměrná cílová částka vzrostla o 8,5 procenta na konečných 442,5 tisíce koruny. Nejbližší konkurent v tomto ukazateli za ČMSS zaostává o 116,5 tisíce korun. „Po finanční krizi je stavební spoření i nadále atraktivním produktem, jehož prostřednictvím si lidé zajišťují do budoucna výhodné podmínky pro realizaci svých bytových potřeb,“ zdůraznil Manfred Koller.

Ve financování bydlení je ČMSS i nadále jednoznačným lídrem na českém trhu

Celkový objem úvěrů poskytnutých v prvním pololetí 2010 se blíží patnáctimiliardové hranici. Za šest měsíců tohoto roku poskytla ČMSS svým klientům na bytové potřeby 28 328 překlenovacích úvěrů a úvěrů ze stavebního spoření v celkovém objemu 14,5 miliardy korun. Výrazně tak překračuje své stanovené cíle a dále upevňuje své vedoucí postavení na trhu. Její tržní podíl v objemu poskytnutých úvěrů dosahuje hodnoty 46,8 procenta.

„Od roku 1993, kdy stavební spoření vstoupilo na český trh, si lidé přišli do Lišky za řešením svých záměrů v bydlení pro téměř 810 tisíc úvěrů v celkovém výši přesahující 230 miliard korun,“ poznamenal k úspěšným úvěrovým výsledkům Manfred Koller. Ve srovnání s konkurenčními stavebními spořitelnami i hypotečními bankami je ČMSS v České republice dlouhodobě největším poskytovatelem úvěrů na bydlení.

Bilanci úvěrů na bydlení, jejímž základem jsou překlenovací úvěry a úvěry ze stavebního spoření, navíc efektivně doplňují zprostředkované hypotéky a účelové spotřebitelské úvěry na bydlení.

Výborné výsledky si ČMSS připsala i v produktech doplňujících nabídku stavebního spoření a úvěrů na bydlení

Počet uzavřených smluv v tomto segmentu, zahrnující podílové fondy, penzijní připojištění, rizikové životní pojištění, hypotéku, spotřebitelské úvěry a základní bankovní produkty, překročil 61 tisíc. Klienti projevují v tomto roce zvlášť velký zájem o pojištění nesplacené části úvěru a ve stále větší míře i o pojištění spoření. „Velké úspěchy slavilo rizikové životní pojištění u našich klientů již v loňském roce, letos přitom evidujeme nárůst o 18,8 procenta,“ uvedl Manfred Koller. Oproti stejnému období loňského roku se podstatným způsobem zvedl zájem také o podílové fondy, jejichž prodej ČMSS zprostředkovává. Největší zájem byl o investice do zajištěných fondů, dluhopisového fondu a smíšených fondů. Objem těchto zprostředkovaných podílových fondů meziročně vzrostl o 276 procent.

Úspěch ČMSS se opírá o důsledné osobní finanční poradenství

Za odbytovým výkonem ČMSS stojí vedle atraktivní produktové nabídky a komplexního servisu vysoká kvalita a dostupnost finančního poradenství. Nejvýkonnější složkou odbytové sítě ČMSS tvoří jejích 2850 finančních poradců. Klientům poskytují poradenské služby ve čtyřech oblastech: financování bytových potřeb, zhodnocování úspor, zajištění na stáří a základní bankovní produkty.

ČMSS v první pololetí 2010 upevnila své vedoucí postavení na trhu >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Stavební spoření

Jana Zámečníková | 17.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Změny se dotknou i stavebních spořitelen

S příchodem prosince začne platit nový zákon o úvěru pro spotřebitele. Všechny úvěry poskytované stavebními spořitelnami budou nově v tomto zákoně sjednoceny. Stavební spořitelny čeká ale i celá řada dalších změn. Přípravy stavebních spořitelen jsou v plném proudu. Modrá pyramida je ale v předstihu a úvěry podle nových pravidel začne poskytovat dokonce dříve. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 13.09.2016 00:00 Zastaralý bytový fond nahrává stavebním spořitelnám

Bytový fond v České republice je poměrně zastaralý. Není proto divu, že investice směřují právě převážně do jeho obnovy. Téměř polovina poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření byla vloni použita na modernizace a údržby bytů a domů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.09.2016 00:00 Nové bydlení s půjčkou od stavební spořitelny

Potřebujete půjčit na nové bydlení nebo postavit dům? Se zástavou nemovitosti vám půjčí nejen banky, ale i stavební spořitelny. Jsou úvěry na nové bydlení výhodnější u stavebních spořitelen? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 25.08.2016 00:00 Stavební spořitelny lákají na úvěry bez zajištění

Klienti stavebních spořitelen letos uzavírají více smluv než v loňském roce, na druhou stranu ale zpomaluje tempo úvěrování. Stavební spořitelny proto hledají způsoby, jak klienty na úvěry nalákat, úvěry zlevňují. Neváhají ani hledat další způsoby, jak klientovi nabídnout ještě výhodnější podmínky. (Aktualizováno) Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 25.08.2016 13:05

Jana Zámečníková | 19.08.2016 00:00 Rekonstrukce ze svého, nebo s půjčkou?

Většina Čechů nemá změny příliš v lásce, ani do rekonstrukce se nevrhají po hlavě. Zásadnější přestavbu řeší až ve chvíli, kdy je to opravdu nutné. Rozhodnutí o rekonstrukci je ale pouze prvním krokem, důležité je také vyřešit vhodné financování. Kde berou Češi peníze na vylepšení svého bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 19.08.2016 18:09

Další články »

Krátké zprávy z Stavební spoření

03.10.2016 13:32 Poradci Stavební spořitelny České spořitelny míří do terénu

Nová služba ČS Plus Stavební spořitelny České spořitelny (SSČS) chce nabídnout klientům finanční i nefinanční produkty spojené s bydlením v terénu. SSČS hodlá do konce roku 2018 spolupracovat s 250 poradci. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

27.06.2016 11:39 ČMSS nabízí zajištěné meziúvěry od 1,9 %

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) zlevnila meziúvěry zajištěné nemovitostí podle typu a výše meziúvěru až o 0,4 procentního bodu. Úrokové sazby zajištěných úvěrů lze tedy získat již od 1,9 %. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.05.2016 13:55 Stavební spořitelny sníží od léta úroky

Úroky na stavebním spoření mohou klesnout i o více než polovinu. Stavební spořitelny by ke změně mohly přistoupit již od léta. „Budeme to muset udělat. Předpokládáme, že to bude od července," potvrdil Vladimír Staňura, šéf Českomoravské stavební spořitelny. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 11.05.2016 19:21

12.04.2016 15:03 Stavební spoření odstraní diskriminaci registrovaných partnerů

Vláda se shodla na změně zákona o stavebním spoření, který dosud dikriminoval registrované páry. Zákon nově umožní čerpání úvěru ze stavebního spoření i na bytové potřeby registrovaného partnera. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.03.2016 12:43 Dojde ke zjednodušení výpovědi stavebního spoření nezletilých dětí

Senátoři rozhodli, že po ukončení zákonné šestileté vázací doby spoření nebude potřeba souhlas soudu pro výpověď stavebního spoření nezletilých dětí.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (352)
 
Spíše ano. (50)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 505 čtenářů