Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


ČSOB půjčuje na zelené bydlení

ČSOB přichází s novým řešením pro klienty, kteří chystají ekologické úpravy svého bydlení. Nemusí přitom jít pouze o komplexní rekonstrukce. ČSOB podpoří i dílčí opravy či změny. Díky novým „zeleným“ účelům Půjčky na lepší bydlení budou moci klienti financovat například výměnu oken v bytě, zateplení půdního prostoru rodinného domku, nebo výstavbu vlastní malé solární elektrárny. To vše díky úvěru s nejnižší sazbou, kterou ČSOB nabízí. Úvěr na zelené bydlení přitom lze kombinovat se státní dotací v rámci programu Zelená úsporám.

„Myslíme si, že každá i dílčí změna, která uspoří energii, nebo je šetrná k životnímu prostředí, si zaslouží naší podporu. Domníváme se, že někteří lidé nebudou chtít využít státem vybrané firmy, ale zároveň budou mít zájem o ekologické bydlení. I pro ně jsme hledali vhodné řešení. Je jím speciální úvěr na zelené bydlení. Pokud se někdo rozhodne například vyhloubit si na zahradě studnu, nebo třeba vyměnit okna, může si do ČSOB přijít pro účelový „zelený“ úvěr. Garantujeme mu, že jej získá s nejnižší sazbou, kterou u spotřebitelských úvěrů nabízíme,“ uvedl Martin Eyberger, výkonný manažer segmentu Bydlení, úvěry a platební komfort ČSOB. „Půjčky na zelené bydlení od ČSOB jsou určeny jak pro ty, kteří z jakýchkoliv důvodů nedosáhli na státní dotace, tak i pro ty, kteří chtějí tento výhodný úvěr s dotací kombinovat,“ dodal ještě Martin Eyberger.


K hlavní výhodě ČSOB Půjčky na lepší bydlení patří zvýhodněná sazba na „zelený“ ekologický účel, která není podmíněna výší požadovaného úvěru. Kromě toho mohou klienti získat až 600 000 korun bez ručitele i zajištění. Navíc nemusí mít žádné vlastní prostředky, aby úvěr získali. „Kategorie „zelených“ účelů není pevně uzavřena. Počítáme s tím, že je možné, že klienti budou potřebovat půjčit i na projekty, které zatím nemáme mezi zelené účely zařazeny. Proto budeme každou jejich žádost posuzovat individuálně. Postupně tak budeme zelené účely dle potřeb klientů přidávat,“ připojil k výhodám půjček na zelené bydlení Martin Eyberger.

ČSOB tak nyní umí pod jednou střechou vyřídit sběr žádosti o státní dotaci z programu Zelená úsporám, nabídnout financování ekologické úpravy i zajistit pojištění (úvěru či majetku). K financování projektů, na které klienti žádají i o státní dotaci, je možné využít jakýkoliv úvěr od ČSOB. Klienti si tedy dle svých potřeb mohou vybrat z hypoték ČSOB, zvýhodněné Půjčky na lepší bydlení se zeleným účelem, nebo Půjčky na cokoliv. U všech těchto produktů mohou využít možnosti mimořádné splátky zdarma, a to až do výše získané dotace. Možnost pojištění schopnosti splácet je u všech těchto produktů samozřejmostí.      

ČSOB půjčuje na zelené bydlení >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Státní podpora

Jana Zámečníková | 03.08.2016 00:00 Obchodu s chudobou má zabránit omezení počtu nájemníků v bytě

Vláda schválila návrhy ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera (ČSSD) na zlepšení situace sociálně vyloučených lidí žijících v ghettech a jejich okolí. Návrh by měl zabránit rostoucím dluhům nájemníků, ale počítá také s omezením počtu nájemníků v bytech. Vyřeší restrikce tíživou situaci sociálně vyloučených lidí? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 03.08.2016 17:33
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 29.04.2016 00:00 Mladí na hypotéky nestačí, pomáhají rodiče i stát

Začátky jsou těžké a stejné je to i u hypotečních úvěrů. Pro získání nejvýhodnějších úrokových sazeb je potřeba disponovat alespoň minimální finanční hotovostí, kterou mladí často nemají. Pomoc pak hledají především u rodičů. V pozadí nechce zůstat ani stát, který sice v posledních letech na mladé trochu zanevřel, ale nyní se to snaží napravit. Celá zpráva »

Komentářů: 3 / 3 Poslední komentář: 03.05.2016 07:52

Petr Zámečník | 11.04.2016 00:00 Vlastní bydlení za státní peníze? Mladí mají šanci

Státní fond rozvoje bydlení (SRFB) nabízí nejednu státní podporu. Mladí do 36 let dosáhnou hned na dvě. Mohou si s levným úvěrem od státu vlastní bydlení pořídit, a s dalším ho levně opravit. Za jakých podmínek? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 15.03.2016 00:00 Mladí se dočkají nové podpory bydlení

Mladé rodiny s dětmi dostanou příležitost zlepšit svou bytovou situaci. Vláda schválila návrh ministerstva pro místní rozvoj, který zpřístupní bydlení osobám mladším 36 let pečujících o dítě do šesti let. Za jakých podmínek mohou mladí nízkoúročený úvěr do výše až 600 tisc korun získat? Nejsou tyto půjčky v době nízkých úrokových sazeb zbytečné? Komu mohou pomoci nejvíce? Celá zpráva »

Komentářů: 2 / 2 Poslední komentář: 15.03.2016 09:58

Jana Zámečníková | 18.02.2016 00:00 Pražským bytovkám se otvírají nové možnosti

Pražské bytové domy se dočkaly kontinuální výzvy nejen na zateplení a výměnu kotle. Vlastníci bytovek v Praze budou mít možnost od 15. března 2016 až do konce roku 2021 zažádat o dotace v programu Nová zelená úsporám (NZÚ). Dveře se bytovým domům otevřou s 250 miliony korun, další prostředky pak budou přibývat s prodejem emisních povolenek. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Státní podpora

19.10.2016 14:24 Stát začne od listopadu přispívat na stěhování za prací

Od 1. listopadu začnou úřady práce vyplácet příspěvek na stěhování za prací. Nová paušální dávka ve výši 50 tisíc korun bude poskytována lidem, kteří se přestěhují za prací alespoň o padesát kilometrů od původního bydliště. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

29.03.2016 14:07 NKÚ: Dotované byty jsou pronajímány i lidem bez znevýhodnění

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil devět náhodně vybraných projektů státem dotovaných bytů. Zjistil, že byly pronajímány i lidem bez zdravotního nebo sociálního znevýhodnění. Ministerstvo pro místní rozvoj uživatele bytů nekontroluje. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.03.2016 14:17 Mladé rodiny budou moci žádat o půjčku na bydlení až do 600 tisíc korun

Vláda dnes schválila možnost čerpání půjček na bydlení pro lidi do 36 let pečující o dítě do 6 let. Půjčky bude poskytovat Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) a program pro čerpání bude vyhlášen nařízením vlády. Celkové výdaje budou pro tento rok přibližně 100 milionů korun.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

03.12.2015 13:43 Obnovitelné zdroje budou příští rok bez podpory

Energetický regulační úřad (ERÚ) před dvěma týdny rozhodl, že většině obnovitelných zdrojů v ČR nebude pro příští rok vyplacena podpora. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

24.11.2015 13:24 MMR dá na obnovu památek tři miliardy korun

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) vyhlásilo dotace na obnovu památek. Do dotačního programu, ve kterém jsou připraveny tři miliardy korun, se mohou zájemci přihlásit od 30. listopadu do 31. března. Peníze půjdou na památky zapsané v seznamu světového dědictví UNESCO nebo na seznam nominované . Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (359)
 
Spíše ano. (50)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (58)
 Celkem hlasovalo 514 čtenářů