Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Čtyři z deseti Čechů nemají dostatečně zabezpečenou domácnost

Autor: | 13.04.2010 14:46 | Kategorie: Pojištění | Komentáře zakázány komentářů

Z výsledků průzkumu DIRECT Pojišťovny vyplývá, že 40 % Čechů nepoužívá pro ochranu své domácnosti žádná bezpečnostní opatření. Jen 6 % obyvatel ČR má nainstalovaný alarm a 18 % chrání svou domácnost bezpečnostními dveřmi. Počet používaných bezpečnostních prvků závisí na velikosti bydliště a hodnotě vybavení domácnosti. Nejhůře jsou na tom obyvatelé nejmenších obcí, kde mají zabezpečenou domácnost jen čtyři lidé z deseti.

„Lidé se přirozeně snaží dokonaleji zabezpečit svůj majetek, pokud má vyšší hodnotu. Podle našeho průzkumu například čtyři z deseti lidí, kteří uvedli, že hodnota vybavení jejich domácnosti přesahuje 1 milion korun, využívají tři až pět bezpečnostních prvků. Naopak téměř 60 % Čechů s vybavením bytu do 100 tisíc korun nepoužívá zabezpečení vůbec žádné,“ říká tiskový mluvčí DIRECT Pojišťovny Tomáš Zavoral.

Z průzkumu DIRECT Pojišťovny rovněž vyplynulo, že polovina Čechů používá pro zabezpečení svého domu nebo bytu klasický bezpečnostní zámek a jen dva lidé z deseti bezpečnostní dveře. Ostatní způsoby zabezpečení už jsou méně rozšířené, například bezpečnostní mříže používají jen 2 % respondentů, kamerový systém pouhé 1 % Čechů. Počet používaných bezpečnostních prvků závisí také na velikosti bydliště. V Praze a ostatních městech s počtem obyvatel nad 100 tisíc se minimálně dvěma způsoby zabezpečuje čtvrtina lidí.

„Hodnota vybavení domácnosti se u téměř poloviny populace pohybuje do 250 tisíc korun, u 25 % českého obyvatelstva pak v rozmezí od 250 do 500 tisíc korun. Lidé by proto neměli podceňovat instalaci vhodných zabezpečovacích prvků a zároveň zvážit možnost uzavření pojištění majetku, které kryje riziko odcizení i vandalismu,“ dodává Tomáš Zavoral.

DIRECT Pojišťovna nabízí klientům komplexní pojistné balíčky, které kombinují různé varianty ochrany majetku proti vandalismu, odcizení, živelním událostem či vodovodním škodám. Úplnou novinkou je pak možnost pojištění rizika přepětí a zkratu. Specialitou DIRECTu je pojištění zahrady, terasy a balkónu, které klienti dostávají k pojištění majetku jako bonus. Toto pojištění kryje např. poškození porostů, přenosného zahradního nábytku, dekorativních předmětů či grilu. Nabízíme také širokou škálu připojištění – např. pojištění odpovědnosti, okenních skel, dveřních výplní, solárních panelů nebo třeba tepelných čerpadel.

Stejně jako u produktů pro motoristy poskytuje DIRECT Pojišťovna u pojištění majetku bonus za bezeškodní průběh. Za každý rok trvání pojištění bez pojistné události získá klient 5% slevu na pojistném. Všichni noví klienti navíc od DIRECT Pojišťovny získávají 20% vstupní bonus.

Průzkum pro DIRECT Pojišťovnu provedla společnost Gfk Czech v únoru 2010 na reprezentativním vzorku 1 000 respondentů.

Čtyři z deseti Čechů nemají dostatečně zabezpečenou domácnost >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (340)
 
Spíše ano. (48)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 491 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »