Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Detektivové Allianz pojišťovny vloni odhalili pojistné podvody za více než 85 milionů korun. Byl mezi nimi i profesionálně padající důchodce

Autor: | 10.01.2011 15:53 | Kategorie: Pojištění | Komentáře zakázány komentářů

Počty těch, kteří se snaží neoprávněně vydělat na pojistných událostech, jsou stále obrovské. Allianz pojišťovna odhalila v loňském roce pojistné podvody za více než 85 milionů korun. Každoročně detektivové Allianz pojišťovny rozkryjí zhruba tisícovku podvodů.

Nejvíce podvodů odhalili naši detektivové v souvislosti s havarijním pojištěním a povinným ručením, a to za více než 42 milionů korun,“ vysvětluje vedoucí oddělení auditu a kontroly Allianz pojišťovny Maya Mašková. „Motoristům však vloni zdatně sekundovali také podvodníci v majetkovém a odpovědnostním pojištění s fingovanými škodami za více než 34 milionů korun. Zbylá část 8 milionů korun patřila především do oblasti cestovního a životního pojištění,“ dodává Mašková.

Zatímco po krupobití se podvádět nedá, protože karoserie poškozených vozidel jsou jednoznačně rozpoznatelné, někteří lidé se vloni domnívali, že velké záplavy už jim vytvoří větší manévrovací prostor, a tak se snažili vydělat na neštěstí jiných. Majitelka jednoho domu v Moravskoslezském kraji například oznámila škodu po loňské jarní záplavě. Vše vypadalo velmi věrohodně, až na maličkost – její dům byl na kopci a kolem něho netekla žádná řeka, ani potok. Při rozplétání tohoto případu pomohli také svědecké výpovědi několika ukrajinských dělníků, kteří tuto nemovitost opravovali.

Jako v napínavém filmu si mohl připadat specialista Allianz pojišťovny, který se zabýval pojistnou událostí po úrazu. Podle lékařských zpráv se totiž zdraví zraněného muže stále nelepšilo, takže měl být omezen v jakýchkoliv fyzických aktivitách. Detektiv, který strávil několik dnů v důmyslné skrýši před jeho domem, se však nestačil divit. Chvíli ho sledoval, jak seká trávu, poté štípe dříví a nakonec zjistil, že také na černo provozuje autoservis. Doklady, které předkládal pojišťovně, byly padělané.

Podobně si počínal senior z jižních Čech, který měl velkou zálibu v cestování a padání. Předtím se však pokaždé pojistil nejméně u pěti pojišťoven a po návratu z cesty u všech deklaroval pády na chodníku. Nejčastěji padal v Bratislavě, ve Varšavě, v Berlíně, v Budapešti a ve Vídni. Za rok oznámil třeba pět podobných pojistných událostí. Jak zjistili detektivové Allianz pojišťovny, jeho dokumenty však byly falešné, neboť si je vyráběl doma na barevné kopírce.

Především při motoristických pojistných podvodech pomáhá specialistům Allianz pojišťovny špičková moderní technika, včetně animačního programu Virtual Crash. Dokáže tak analyzovat průběh podezřelé havárie a odmítnout, nebo také naopak potvrdit klientovu verzi. Prostřednictvím stále se zdokonalujících softwarů odhalí detektivové souvislosti i mezi případy, které spolu na první pohled nemají nic společného.

Pojistný podvod je trestný čin a hrozí za něj odnětí svobody, v nejhorším případě dokonce
na 10 let.

A jak vypadala v loňském roce situace v jednotlivých krajích České republiky?

Pojistné podvody 2010

kraj

odhalené v mil. Kč

odhalené případy

Praha

17,4

279

Středočeský

13,7

196

Moravskoslezský

14,8

91

Ústecký

4,7

64

Královéhradecký

5,7

31

Jihočeský

4,5

34

Plzeňský

4,2

30

Liberecký

3,3

49

Karlovarský

2,9

22

Jihomoravský

4,2

71

Olomoucký

2,8

39

Pardubický

2,4

37

Vysočina

2,3

32

Zlínský

2,3

25

Detektivové Allianz pojišťovny vloni odhalili pojistné podvody za více než 85 milionů korun. Byl mezi nimi i profesionálně padající důchodce >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (382)
 
Spíše ano. (54)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (62)
 Celkem hlasovalo 545 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »