Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Developerský projekt energeticky úsporných rodinných domů Na Malé Růži v Drahelčicích zahájil 2. fázi výstavby. Developer bude stavět také mateřskou školku.

04.04.2014 08:01 | Kategorie: Realitní makléř | 0 komentářů
Tagy: developerský projekt

Rodinné bydlení v energeticky úsporných domech

Celkem 50 zděných rodinných domů vybuduje v rámci druhé fáze projektu Na Malé Růži jeho investor, společnost Rudná Development. Tato fáze navazuje na již zkolaudovanou první fázi, v níž vyrostly tři desítky řadových rodinných domů a pět dvojdomů. V letošním roce bude Na Malé Růži zahájena i výstavba mateřské školky. (Tisková zpráva Rudná Developement)

Dokončení 2. fáze výstavby je plánováno na listopad 2014. V současné době mají zájemci o koupi rodinného domu ve druhé fázi možnost zažádat o klientské změny dle svých potřeb a požadavků. V případě zájmu o okamžité nastěhování mohou vybírat z domů z první fáze. Ceny rodinných domů se v závislosti na dispozici a typu domu (řadový dům nebo dvojdům), pohybují v rozmezí od 4.300.000 Kč do 5.900.000 Kč vč. pozemku a DPH a jsou konečné

„Náš projekt není satelitem, navazujeme na stávající zástavbu,“ říká Naděžda Cejnarová, sales & marketing coordinator ze společnosti Rudná Development, která za tímto projektem stojí, a dodává, že architektura projektu ctí prostředí, v němž vyrůstá. Domky jsou jednopatrové, takže nepřevyšují tradiční venkovskou zástavbu. Jejich sedlové střechy jsou pokryté taškami Bramac v klasickém cihlovém odstínu. Zděná výstavba, která dbá na poctivé provedení, využívá to nejlepší z moderních technologií i časem prověřených postupů Jde o energeticky úsporné domy kategorie B, což se samozřejmě odrazí v nižších nákladech na bydlení. O tom, že architektura projektu, pod níž jsou podepsána studia: GWE, s.r.o., Architektonický atelier ABV a LINE Architektura s.r.o., se opravdu povedla, svědčí i dvě ceny, které projekt Na Malé Růži získal v soutěži Realitní projekt roku 2013.

Splátkový kalendář vychází vstříc aktuálním požadavkům na financování bydlení: 3% rezervační smlouva, 10% při podpisu smlouvy o smlouvě budoucí a zbývajících 87% platí klient až po kolaudaci při podpisu kupní smlouvy. Financující partner projektu je Česká spořitelna, a.s.

V areálu jsou nyní k dispozici dva vzorové rodinné domy, které je možné navštívit každou sobotu mezi 10 a 16 hodinou, v jiné dny po telefonické dohodě.

DISPOZICE DOMŮ

Projekt nabízí dvojdomy ve velikostní kategorii 4+kk s garáží řadové rodiné domy 4+1. Obytná plocha řadových domů je 103 m2, respektive 104 m2, dvojdomů pak 125 m2. Dispozice domů jsou navrženy jako ideální bydlení pro rodinu – nad velkým obytným prostorem v přízemí, kde je počítáno i s přípravou pro krb nebo krbová kamna, jsou v patře tři ložnice a dvě koupelny. Architekt myslel i na úložné prostory, kterých je tu skutečně dostatek včetně komory v přízemí, velké šatny v patře domu a také přístupného podkroví, například pro uložení sezónních věcí. Vybavení je ve vyšším standardu a k vytápění domu slouží plynový kotel. „Máme velmi pozitivní ohlasy na detaily zvyšující pohodlí a soukromí každého domu. Hlavní ložnice má například vždy samostatnou koupelnu. Venkovní terasy na zahradě jsme oddělili dřevěnou zástěnou,“ připomíná Naděžda Cejnarová a přidává několik detailů vybavení: „V koupelnách máme sanitární keramiku značky Vitra, v oknech včetně střešního jsou izolační dvojskla a trojskla, stěna otočená do zahrady je celá prosklená, takže v letních měsících lze obytný prostor rozšířit o již zmiňovanou terasu.“

PERSPEKTIVNÍ LOKALITA

Drahelčice leží pět kilometrů jihozápadně od Prahy, nedaleko Rudné. Z obce je po dálnici D5 blízko do Prahy i do Berouna. Do obou měst vede i autobusové spojení či vlak z Rudné. Na pražský Zličín ke stanicí metra trvá cesta autobusem pouhých 16 minut a nákupní zóna je autem dosažitelná do deseti minut. Kdo často létá na služební cesty, ten ocení blízkost a snadnou dostupnost Letiště Václava Havla v Praze-Ruzyni.

Drahelčice a jejich okolí nabízí kromě příjemného rodinného bydlení také potřebné obchody, služby a řadu možností trávení volného času. V obci, která je součástí turistického regionu Karlštejnsko, funguje místní knihovna, sbor dobrovolných hasičů či sportovní klub, je zde nové hřiště pro odbíjenou i dětské hřiště. Drahelčicemi prochází značená cyklotrasa, okolí je ideální pro výlety na kolech, například do nedalekého Karlštejnska, Křivoklátska a Českého krasu. Příznivci golfu ocení nedaleká hřiště Golf Resort na Karlštejně a Golf Resort Albatross ve Vysokém Újezdě. Kdo rád jezdí na koni, může navštívit jezdecký oddíl v Nučicích u Rudné. Právě v sousední Rudné, která je přirozeným kulturním a správním centrem, noví majitelé domů najdou mateřskou i základní školu, zdravotní středisko včetně zubní ordinace, poštu, obchody a restaurace. Mateřskou školu budou mít také v Drahelčicích, vybuduje ji investor projektu Na Malé Růži.

Developerský projekt energeticky úsporných rodinných domů Na Malé Růži v Drahelčicích zahájil 2. fázi výstavby. Developer bude stavět také mateřskou školku. >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Petr Zámečník | 25.10.2016 00:00 Daň z nabytí se mění… pozor na smlouvy o prodeji nemovitosti

S účinností od 1. 11. 2016 dochází k významné změně. Daňovým poplatníkem bude nabyvatel. To s sebou ale může přinést komplikace ve smlouvách o prodeji nemovitostí. Jak se vyhnout problémům? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.10.2016 11:23 Inženýrská firma Centroprojekt má nového majitele

Novým majitelem inžnýrské společnosti Centroprojekt, která provádí projektovou dokumentací k novým stavbám se stal holding Andreje Babiše. Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (366)
 
Spíše ano. (52)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (59)
 Celkem hlasovalo 524 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »