Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Distribuční kanály se i nadále posouvají ze západu na východ do regionu střední a východní Evropy

07.05.2015 09:33 | Kategorie: Realitní makléř | 0 komentářů

Z nejnovější zprávy společnosti Colliers International vyplývá, že změny v modelech obchodu, technologie, infrastruktury a provozu mění logistické prostředí v regionu EMEA (Tisková zpráva: Colliers International)

Existuje stále více důkazů, že evropské logistické prostředí se vyvíjí přesně podle předpokladů dřívějších studií společnosti Colliers International zaměřených na průmyslový a logistický trh v regionu EMEA. Distribuční kanály se i nadále přesouvají ze západu na východ do regionu střední a východní Evropy, což je podporováno zlepšováním infrastruktury, růstem obchodu, poptávkou na trhu a zvýšenou efektivitou dodavatelského řetězce. To, spolu s přemísťováním výroby ze severu na jih, mění evropské logistické prostředí.

Damian Harrington, regionální ředitel výzkumu pro východní Evropu Colliers International, řekl: „Naše nejnovější infografiky ilustrují, jak se evropské logistické prostředí během krátkého období změnilo. Tyto změny jsme předpovídali, když jsme začali vydávat sérii zpráv “Budoucnost evropského logistického trhu. Svou roli v tomto vývoji hrají přesun globálních obchodních tras, nová infrastruktura v Evropě, rychlý rozvoj e-commerce, rostoucí poptávka na trhu střední a východní Evropy a zlepšení efektivity dodavatelského řetězce. A tím to nekončí – vznik a potřeba multimodální nákladní kapacity a energeticky účinných dopravních a dodavatelských řetězců bude pokračovat v transformaci center a modelů, což výrazně ovlivní logistické prostředí a naše města v budoucnosti.“

Přehled hlavních přístavů v Evropě vypracovaný společností Colliers International ukazuje, že od roku 2010 došlo k výrazným změnám v obchodování, a to z hlediska objemu TEU kontejnerů. Přístavy obsluhující severní Polsko a Německo byly na vrcholu pilíře, což pomáhá řídit logistickou poptávku v severním Německu a Polsku a klíčových trzích CEE regionu. Gdaňsk (Trojměstí) zaznamenal od roku 2010 zvýšení objemu obchodu o 133 %, což ho posouvá na stejnou úroveň s francouzským Marseille.

Nejvíce rostoucím přístavem je Piraeus v Athénách, který zaznamenal nárůst obchodu o neuvěřitelných 276 %, čímž se dostal na úroveň přístavu Felixstowe, hlavního přístavu ve Velké Británii. Růst obchodu v Řecku, Turecku, a také v Konstantě, největším přístavu v Rumunsku, posílil posun v obchodování přes Středomoří až po jihovýchodní Evropu, což jde ruku v ruce s významným růstem výroby na jihovýchodě Evropy. Tento růst řídí především nízká cena práce a provozní náklady, vysoce kvalifikovaná pracovní síla a rostoucí panevropské a globální propojení.

Další hlavní přístavy, které rostou od roku 2010, jsou Marseille, Janov a Algecira demonstrují posun v obsluze Evropy ze Středomoří. Tradiční severské námořní přístavy – Le Havre, Antverpy, Zeebrugge a Rotterdam, zaznamenaly ve stejném období stagnaci nebo pokles objemu TEU. Ve Velké Británii zaznamenal největší růst Londýn, zatímco Felixstowe, Southampton a Liverpool vykázaly pokles aktivity.

Tim Davies, ředitel EMEA Industrial, Colliers International, řekl: „Je zajímavé vidět, jak rychle se mohou obchodní modely změnit. Těší nás, že jsme byli v čele mnoha z těchto klíčových změn v celém regionu EMEA. Například ve Velké Británii zajišťujeme jménem společnosti DP World poradenské služby přístavu London Gateway, který je jedním z předních dopravních uzlů v Evropě. Hlavní výhodou tohoto přístavu je vysoká technická způsobilost a místní infrastruktura, včetně multimodální kapacity. Náš průzkum naznačuje, že tímto směrem se do budoucna bude vyvíjet většina velkých moderních evropských přístavů.“

„Stejně jako se mění klíčové faktory, které ovlivňují distribuční centra, jsme svědky vývoje měst z hlediska poptávky po moderních průmyslových prostorách. Ta je tažena sektorem e-commerce, novými formami městské dopravy a technologiemi, které ovlivňují klienty z kanálů byznys-byznys a byznys-zákazník.  To je jedno z nejdynamičtějších a vzrušujících odvětví, do kterých můžeme být zapojeni. Díky práci na inovativním řešení s našimi klienty znovu rozvíjíme maloobchodní sektor,“ řekl Tim Davies.

Distribuční kanály se i nadále posouvají ze západu na východ do regionu střední a východní Evropy >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.10.2016 11:23 Inženýrská firma Centroprojekt má nového majitele

Novým majitelem inžnýrské společnosti Centroprojekt, která provádí projektovou dokumentací k novým stavbám se stal holding Andreje Babiše. Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

11.10.2016 12:13 Čeští boháči si chystají miliardy na podnikové byty ČEZu

Energetická skupina ČEZ se rozhodla prodat více než sedm set podnikových bytů v Praze-Písnici. Tendr vyvolal velký zájem českých miliardářů, protože by byty měla až dvouciferně zhodnotit chystaná výstavba trasy metra D.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (340)
 
Spíše ano. (48)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 491 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 06.10.2016 00:00 Sousedské právo: Přestavek v novém občanském zákoníku

Stavba je postavená tak, že přesahuje na malou část cizího sousedního pozemku? Jakým způsobem zákon řeší takovou situaci a jak se mají vypořádat vlastníci sousedních pozemků? Pomoci nám může právní úprava přestavku, kterou vymezuje nový občanský zákoník. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 05.10.2016 00:00 Dostupnost bydlení v Praze je horší než v Mnichově či Vídni

Dostupnost nového bydlení v Praze se zhoršuje. Rostoucí prodeje v kombinaci s klesající developerskou nabídkou bytů ženou ceny vzhůru. Deset průměrných ročních platů na koupi bytu v Praze již nestačí, v Mnichově, Vídni či Bratislavě stále ještě ano. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 03.10.2016 00:00 Ceny bytů rostou. Blíží se další realitní krize?

Ceny bytů od finanční krize rostou. Pražské byty se již dostaly na dosah historických úrovní z roku 2008. Vyplatí se rychle kupovat, nebo spíš počkat na splasknutí bubliny? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Další články »