Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


EKOSPOL dlouhodobě podporuje občanské sdružení Společnost pro zvířata

Autor: | 29.11.2010 15:16 | Kategorie: Realitní makléř | Komentáře zakázány komentářů

Všechny byty v době dokončení vyprodány, veškerá výstavba financována výhradně z vlastních zdrojů. Velmi náročná selekce zaměstnanců, průměrný plat přesahující 53 000 Kč, minimální outsourcing činností. Přední česká developerská společnost EKOSPOL a.s. postupuje takřka ve všech aspektech svého podnikání naprosto jinak, než většina jejích konkurentů. Výjimkou není ani její vztah k životnímu prostředí.

EKOSPOL již déle než 3 roky pravidelně podporuje aktivity občanského sdružení Společnost pro zvířata. Jeho cílem je přispět k ochraně zvířat před důsledky lidských činů prostřednictvím pomoci zvířatům v nouzi a preventivnímu zabránění jejich strádání. Aktivity sdružení se orientují na osvětovou a výchovnou činnost a informování veřejnosti o mnohdy otřesných podmínkách, za jakých je v 21. století ve vyspělé zemi střední Evropy se zvířaty zacházeno. Ke stěžejním aktivitám sdružení patří např. dlouhodobá kampaň „Slepice z klece ven!“ zaměřená na zlepšení způsobu chovu nosnic. V současné době totiž převážně strádají v obrovských počtech v miniaturních klecích (v EU to jsou to dvě třetiny všech nosnic, v ČR je to 97 % nosnic v zemědělském výrobním sektoru).

Aktivity sdružení Společnost pro zvířata podporují kromě EKOSPOL a.s. také přední osobnosti českého showbyznysu, např. oblíbený moderátor Marek Eben, herci a zpěváci Marta Kubišová, Květa Fialová, manželé Václav Vydra a Jana Boušková, Josef Dvořák, Anna K. a další.

Podle Evžena Korce, generálního ředitele a majitele EKOSPOL a.s., je vedení lidské společnosti směrem k citlivějšímu přístupu ke zvířatům obecným základem pro budování úcty k životu jako takovému – včetně života lidského. Proto také EKOSPOL své aktivity v oblasti společenské odpovědnosti (CSR) soustředí primárně na mediálně opomíjenou oblast ochrany zvířat a životního prostředí. „Jsem si plně vědom toho, že sponzorování Společnosti pro zvířata nám nikdy nepřinese takovou publicitu, jakou bychom mohli mít participováním na mediálně atraktivních projektech, jakými jsou nejrůznější soutěže krásy nebo sbírky na tak či onak postižené spoluobčany, vysílané v televizním prime-timu. O to více se ale naše pomoc zvířatům v nouzi stává spíše posláním než pečlivě propočítaným marketingem,“ říká Evžen Korec.

Generální ředitel ve volném čase vykrmuje ježky

Velmi kladný vztah generálního ředitele EKOSPOL a.s. ke zvířatům a životnímu prostředí je obecně známý. Na své dvouhektarové zahradě poskytuje útočiště kromě psů také o poznání exotičtějším živočišným druhům, počínaje pávy a bažanty, pokračuje přes papopušky, a stovkami karásků či okrasnými koi kapry konče. Na svou „domácí ZOO“ si i přes nabitý program dokáže udělat čas vždy.

A jaké mimopracovní problémy řeší generální ředitel jedné z největších developerských společností v aktuálním předvánočním období? „Teď jsou to například ježci. Většina lidí si třeba vůbec neuvědomuje, že když občas spatří v noci na chodníku malého roztomilého ježka, tak zdaleka není jisté, že ten ježek přežije zimu. Každý ježek musí ještě před zimou dosáhnout váhy alespoň 700 g, a to je ve městě docela problém. Takže když náhodou uvidím podvyživeného ježka, vezmu ho s sebou a přes zimu se o ně doma staráme. Na jaře je pak zase vypustím,“ říká Evžen Korec.

Minimalizace dopadů činnosti firmy na životní prostředí

Stejně tak se EKOSPOL a.s. snaží minimalizovat dopady své stavební a developerské činností na okolní prostředí. Již v roce 2002, na základě vzorného přístupu k životnímu prostředí a minimalizaci dopadů na životní prostředí při své činnosti, získal EKOSPOL a.s. certifikát environmentálního managementu dle standardů ISO 14001.

Více informací o činnosti Společnosti pro zvířata naleznete na www.ekospol.cz/o-firme/sponzorske-aktivity a především pak na www.spolecnostprozvirata.cz

EKOSPOL dlouhodobě podporuje občanské sdružení Společnost pro zvířata >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.10.2016 11:23 Inženýrská firma Centroprojekt má nového majitele

Novým majitelem inžnýrské společnosti Centroprojekt, která provádí projektovou dokumentací k novým stavbám se stal holding Andreje Babiše. Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (346)
 
Spíše ano. (49)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (56)
 Celkem hlasovalo 498 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 06.10.2016 00:00 Sousedské právo: Přestavek v novém občanském zákoníku

Stavba je postavená tak, že přesahuje na malou část cizího sousedního pozemku? Jakým způsobem zákon řeší takovou situaci a jak se mají vypořádat vlastníci sousedních pozemků? Pomoci nám může právní úprava přestavku, kterou vymezuje nový občanský zákoník. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 05.10.2016 00:00 Dostupnost bydlení v Praze je horší než v Mnichově či Vídni

Dostupnost nového bydlení v Praze se zhoršuje. Rostoucí prodeje v kombinaci s klesající developerskou nabídkou bytů ženou ceny vzhůru. Deset průměrných ročních platů na koupi bytu v Praze již nestačí, v Mnichově, Vídni či Bratislavě stále ještě ano. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 03.10.2016 00:00 Ceny bytů rostou. Blíží se další realitní krize?

Ceny bytů od finanční krize rostou. Pražské byty se již dostaly na dosah historických úrovní z roku 2008. Vyplatí se rychle kupovat, nebo spíš počkat na splasknutí bubliny? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Další články »