Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Elektronické dražby mírní emoce a zjednodušují strategii přihazování - komentář společnosti Eurodražby.cz

11.04.2016 11:55 | Kategorie: Hypotéky | 0 komentářů
Tagy: Hypotéka dražba nemovitost

Koupě nemovitosti je vždy proces, který budí silné emoce, takže udělat špatné rozhodnutí, je velmi snadné. Speciálně pokud se jedná o koupi rodinného domu nebo bytu, je potřeba to vnímat jako investici do budoucnosti. Pokud kupujete nemovitost v dražbě, je důležité si na začátku udělat vlastní průzkum a také přemýšlet o přihazovací strategii a jakou skutečnou hodnotu pro vás nemovitost má. 

Hezké podlahy, stylový nábytek, vinařský sklípek nebo moderní kuchyň sice mohou oslnit, zaujmout a získat si pozornost, ale často se jedná o snahu odvést pozornost a zvýšit cenu. Mějte proto vždy na paměti, že skutečná hodnota nemovitosti záleží na celkové stavbě a kvalitě základních věcí. Je potřeba se vždy podívat hlouběji na důležité věci, které nejsou vidět na první pohled, na historii, na půdorys a podrobně si projít všechny podklady.

Ale nejhorší, co lze při koupi nového domova udělat, je podlehnout emocím a nechat rozhodovat srdce, ne rozum. Dříve byla situace ještě vypjatější, protože cestovat na dražbu, strávit na ní celý den a pak ještě sledovat, jak vítězí někdo jiný, mohlo být frustrující.

Elektronické dražby přinesly větší komfort a odbouraly právě tu nejvíce stresující část, kterou je pro mnohé osobní účast na dražbě. Eliminovala se tak i jedna z fází, kde kupující mohli v důsledku emocí nejčastěji udělat nerozvážné rozhodnutí, ať už jde o nepřihození nebo naopak o zbytečné přihození. Neuvážená rozhodnutí nejčastěji dělají kupci, pro které se jedná o první nemovitost,“ říká Radim Hasman, člen představenstva společnosti Eurodražby.cz, prvního dražebníka elektronických dražeb v České republice a lídra v oblasti nedobrovolných dražeb.

Koupě nemovitosti je zkrátka emocionální zážitek, protože je to asi největší investice, kterou většina lidí ve svém životě udělá. Ale emoce jsou nedílnou součástí velkého nákupu a lze jejich dopad minimalizovat tím, že si člověk uvědomí jejich vliv. Ale stejně je těžké udržet chladnou hlavu, když cítíte, že vysněnou nemovitost můžete ztratit. Základem je proto dobře si stanovit svou hranici a mít přehled o základních strategiích a principech v oblasti přihazování. Když začnou zájemci přihazovat už jen menší částky, může to být znamení, že se blíží ke hranici svého rozpočtu. Takže pokračovat ve větších příhozech je může definitivně odradit.

Pokud jde o přihazování, obecně lze definovat 4 základní archetypy osobností:

  • Soutěžící: Nezáleží na tom, zda dům opravdu chce nebo ne, prostě nechce, abyste ho vyhráli vy. Je to pro něj otázka hrdosti a ega, protože nabízíte proti němu.
  • Snílek: Jakmile vejde do domu, ihned si představí budoucnost a svůj imaginární svět, často se jedná především o ženy. Snílek si zamiluje životní styl a nechá se zlákat výzdobou a krásou.
  • Puberťák: Chce vše hned a teď. Nepřemýšlí dopředu, nezvažuje možná úskalí a dlouhodobé dopady, jen chce nemovitost rychle koupit. Nemá také realistickou představu o ceně nebo stavu nemovitosti.
  • Narcista: Považuje se za nejdůležitějšího člověka v dražbě, který by měl získat dům za lepší cenu než kdokoli jiný, protože je podle něj pro dům zkrátka ten pravý.

Elektronické dražby mírní všechny tyto psychologické hry, abyste například nevzdali své šance, když na dražbu uvidíte někoho přijet v luxusním voze. A mějte také na paměti, že každý může zkoušet taktizovat, měnit svou strategii a snažit se zmást ostatní zájemce. I pokud máte dojem, že někdo reaguje a přihazuje bez přemýšlení, tak se nenechte zmást, zpomalte a zkuste si představit, jaký může mít záměr. Je to taktická bitva. Dobře se připravte, zmapujte si okolí a nemovitost a vyhodnoťte si, jakou reálnou cenu pro vás nemovitost má, protože skutečně vyhrajete jen tehdy, když nemovitost získáte za rozumnou cenu,“ dodává Hasman.

Tisková zpráva: Eurodražby.cz

Elektronické dražby mírní emoce a zjednodušují strategii přihazování - komentář společnosti Eurodražby.cz >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Hypotéky

Jana Zámečníková | 26.10.2016 00:00 Budoucnost Čechů je ve vlastním bydlení

Příznivá ekonomická situace v kombinaci s nízkými úrokovými sazbami nahrává bydlení ve vlastním. Bydlení v pronájmu Češi navíc většinou nevnímají jako definitivní řešení. Svou budoucnost vidí pod vlastní střechou. Od nákupu bytů Čechy neodrazují ani rostoucí ceny nemovitostí. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

PR článek | 24.10.2016 00:00 Úrokové sazby aktuálně trhají rekordy. Je třeba se v blízké době bát radikálního navýšení?

V nízkých úrocích si libují všichni, kteří žádají o hypotéku či půjčku, ale pro banky, pojišťovny a penzijní fondy nejsou následky zas tolik příznivé. Mnozí finanční analytici proto varují, že je jen otázkou času, kdy začnou úrokové sazby opět stoupat nahoru a spolu s nimi i hypoteční splátky. Díky tomu se mnoho lidí dostane do problémů, dojde k vynuceným výprodejům a nastane krach cen na poli realit. Ale co když se úrokové sazby v následujících letech významněji nezvednou? Vyplatí se vzít si hypotéku nyní, nebo počkat? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Monika Hrušová | 19.10.2016 00:00 Fincentrum Hypoindex září 2016: Objemy za tři čtvrtletí skoro 160 mld. Kč

Objemy i počty uzavřených hypotečních úvěrů v září znovu rostly. Úrokové sazby naopak poklesly, a jak už je letos tradicí, atakovaly dosavadní rekord. Průměrná úroková sazba v září poklesla na 1,82 procenta. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

redakce | 14.10.2016 00:00 Luboš Smrčka: Insolvenční praxe soudů se značně liší

„Zabývali jsme se vědeckým zkoumáním věci a na jeho základě jsme dali řadu doporučení, jak by se věc dala řešit lépe, než je řešena nyní,“ říká v rozhovoru Luboš Smrčka, spoluautor knihy Insolvenční řízení. Výsledky vědeckého zkoumání se ale nebudou líbit všem… Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 12.10.2016 00:00 Pojištění vkladů: O peníze z prodeje nemovitosti nepřijdete

Potíže ruské ERB Bank vedou až k výplatě náhrad vkladů. Nabízí se tak otázka: Co když mi na účet přijde vyšší částka a má banka bude mít obdobné problémy? Pojištění vkladů řeší i to. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Hypotéky

27.10.2016 16:01 U Václavského náměstí vyroste nový developerský projekt

Pražský magistrát stanovil podmínky, podle kterých se budou muset řídit úřady v průběhu stavebního řízení. Mezi těmito podmínkami je i předpoklad šetrného začlenění projektu mezi okolní historické budovy. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

25.10.2016 13:05 Podíl hypoték na investiční byty roste

Poskytnutí hypotéky na investiční byt představuje pro banky větší riziko. Odráží se to i v úroku, který je vyšší než u hypotéky na vlastní bydlení.  Součástí posouzení hypotéky je i započtení budoucích příjmů z pronájmu, které musí majitel zpětně dokládat podepsanou smlouvou s nájemníkem. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

20.10.2016 16:23 Novela zákona o úvěru nebudí u lidí důvěru

Polovina Čechů nedůvěřuje novele zákona o spotřebitelském úvěru. Považují ji za příliš mírnou a nevidí ji jako efektivní. Vyplývá to i z průzkumu vypracovaného pro společnost Fair Credit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

18.10.2016 13:07 Češi mají nejvýhodnější podmínky pro financování nemovitostních obchodů

Levnější úvěry a zároveň delší doba splácení, takové jsou podmínky pro investory do nemovitostí. Podle dvou třetin českých bankéřů by se v příštím roce až roce a půl měl zvyšovat objem realitních úvěrů v jejich portfoliu.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

13.10.2016 13:17 Srbský soud zrušil hypotéku ve švýcarských francích

Srbský vyšší soud v Novém Sadu rozhodl, že hypoteční smlouva uzavřená mezi bankou a klientem ve švýcarských francích je neplatná. Dlužníka zbavil povinnosti zaplatit hypotéku v plné výši 13 milionů srbských dinárů (2,9 milionu korun), doplatit bude muset pouze tři miliony dinárů. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (377)
 
Spíše ano. (54)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (62)
 Celkem hlasovalo 540 čtenářů

Nejčtenější články z Hypotéky za posledních 14 dní

redakce | 14.10.2016 00:00 Luboš Smrčka: Insolvenční praxe soudů se značně liší

„Zabývali jsme se vědeckým zkoumáním věci a na jeho základě jsme dali řadu doporučení, jak by se věc dala řešit lépe, než je řešena nyní,“ říká v rozhovoru Luboš Smrčka, spoluautor knihy Insolvenční řízení. Výsledky vědeckého zkoumání se ale nebudou líbit všem… Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Petr Zámečník | 12.10.2016 00:00 Pojištění vkladů: O peníze z prodeje nemovitosti nepřijdete

Potíže ruské ERB Bank vedou až k výplatě náhrad vkladů. Nabízí se tak otázka: Co když mi na účet přijde vyšší částka a má banka bude mít obdobné problémy? Pojištění vkladů řeší i to. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Monika Hrušová | 19.10.2016 00:00 Fincentrum Hypoindex září 2016: Objemy za tři čtvrtletí skoro 160 mld. Kč

Objemy i počty uzavřených hypotečních úvěrů v září znovu rostly. Úrokové sazby naopak poklesly, a jak už je letos tradicí, atakovaly dosavadní rekord. Průměrná úroková sazba v září poklesla na 1,82 procenta. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 11.10.2016 00:00 Nový zákon o úvěru: Dobrá rada nad doporučení

Od prosince začne platit nový zákon o spotřebitelském úvěru. Spotřebitelé se musí připravit na přísun nových informací. Kromě jiných mohou klienti dostávat i radu a doporučení. Jaký je mezi nimi rozdíl? Jaké informace klient obdrží a jak s nimi může naložit? Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Další články »