Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Experti: Družina hobita způsobila škodu za 320 milionů eur

Autor: Monika Hrušová | 24.12.2013 00:01 | Kategorie: Pojištění | 0 komentářů
Tagy: Hobit pojištění bydlení
Experti: Družina hobita způsobila škodu za 320 milionů eur

Jsou Vánoce a do kin nedávno přišel druhý díl filmového trháku s názvem Hobit. O svátcích se lidé snaží nemyslet na nepříjemnosti a užívají si Vánoce s rodinou. Ale experti z pojišťovny Allianz si nedávno dali tu práci a spočítali, jakou škodu by způsobil hobit a jeho družina svým cestováním. Malého hobita Bilba a jeho kumpány by pojistil jen blázen.

 Do kin přišel teprve druhý díl trilogie Hobit a už má na kontě sta milionové škody, tedy samozřejmě v případě, že by se příběh opravdu udál. Jen v první části putování hobita Bilba odborníci pojišťovny Allianz vyčíslili škody na více než 320 milionů eur.

Například v případě, že by měli trpaslíci či Gandalf uzavřené pojištění odpovědnosti za škodu, pojistné plnění by jim nemuselo být vyplaceny. Všechny škody totiž způsobily úmyslně. Problém je, že nikdo z pracovníků pojišťovny by se nejspíš nechtěl hádat s tlupou s bandou ozbrojených trpaslíků nebo s jedním z nejmocnějších čarodějů Středozemě.

Bolestné pro orky

Usekané končetiny, trolové proměněni na skály, zraněná či úplně zneškodněna stovka orky nebo 25 obrovských vlků, kteří by po setkání s trpaslíky a Gandalfem našly své uplatnění už jen v kožešnickém průmyslu, to vše má na svědomí družina hobita Bilba, která se s nikým nepáře. Kdybyste tuhle partu potkali, raději se jich ani neptejte kolik je hodin. Třeba jen některého z orků bolí zuby a oni mu ještě useknou končetiny.   

Největší škodu podle odborníků představuje zranění či zabití 25 Wargame, tedy obrovských divokých vlků, kteří patří k ohroženým druhům na pokraji vyhynutí.

Hodnota jednoho Wargame je vyčíslena na 100 tisíc eur, zneškodnění smečky by tak stálo 2,5 milionu eur. „Pokud by měla pojišťovna Allianz vyplatit i odškodnění za bolest ve výši 5 tisíc eur pro každého zraněného orka , náklady na léčení či pohřeb by představovaly 1000 eur a náhrada příjmu 100 eur, vyšplhala by se celková částka za škody z pojištění odpovědnosti na 3 108 700 eur,“ uvedla Lucia Muthová, z tiskového oddělení Allianz SK.

Nemálo stojí i škody na majteku. Trpaslíci a Gandalf za sebou zanechaly hotovou spoušť. Zničili například katedrálu a celou, obrovskou pevnost orků . Jen likvidace 300 tisíc tun kamene a sutě by stála 57 milionů eur (v přepočtu zhruba 190 eur za tunu). Nesmíme zapomínat na náklady na práci 30 000 dělníků, kteří by škodu museli uklidit. Ty by představovaly více než 65 milionů eur. Následná rekonstrukce pevnosti by na výsledný účet přidala dalších 197 milionů eur.


Odborníci z pojišťovny k tomu ještě připočetli náklady na opravu 30 mostů uvnitř pevnosti, výsadbu zničených stromů a záchranu 2000 m3 zlatého pokladu zpod trosek zničené pevnosti. Výsledná částka by tedy narostla na neuvěřitelných 323 082 250 eur. A to nás ještě čeká třetí díl putování malého hobita Bilba.

 

Experti: Družina hobita způsobila škodu za 320 milionů eur >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (365)
 
Spíše ano. (52)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (59)
 Celkem hlasovalo 523 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »