Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Falešný exekutor řádí v Česku. Radíme, jak poznat podvodníka

Autor: Monika Hrušová | 19.08.2011 00:00 | Kategorie: Realitní makléř | 0 komentářů
Falešný exekutor řádí v Česku. Radíme, jak poznat podvodníka

V České republice se objevil falešný exekutor JUDr. Marek Holeček z fiktivního exekutivního úřadu. Nepravé rozhodnutí o falešném exekučním řízení se dostalo do rukou stovkám lidem. Před podvodníky varuje i policie a exekutorská komora.

Podle Exekutorské komory JUDr. Marek Holeček využívá falešných stránek exekutorského úřadu na adrese: rychlyexekutor.cz a dále falešných stránek Exekutorské unie na stránkách exekutorskaunie.cz. Exekutorská unie přitom v České republice neexistuje.

Uvedená osoba není soudním exekutorem a není oprávněna činit úkony v exekučním řízení. Uvedený úřad neexistuje. Osloveným účastníkům exekučních řízení důrazně doporučujeme neplatit uvedenému subjektu žádné finanční prostředky,“ varuje na svých internetových stránkách Exekutorská komora.

Exekuce vyděsila mnoho lidí

Zhruba tisíc lidí dostalo v těchto dnech poštou nepravý exekutorský výměr. Soudní rozhodnutí vypadá jako pravé a je na něm napsáno, že se jedná o poslední výzvu před fyzickou exekucí a exekucí bankovních účtů. Dopis vypadá velice věrohodně a je opatřen i kulatým razítkem.

Obeslaní většinou žádné dluhy nemají, proto je dopis vyděsil a mnozí kontaktovali policii. Problém je, že pokud se dopis dostal do rukou dlužníků, mohou ho považovat za pravý a požadovanou částku zaplatit. Většinou exekutor požaduje sumu kolem deseti tisíc zaslat na účet, jehož číslo v dopise uvádí. Jeslti se vám tento dopis dostane do rukou, tak rozhodně nic neplaťte. Nejprve si ověřte pravost rozhodnutí.

Máte-li pochybnosti, zda vás ať písemně či osobně kontaktoval skutečný exekutorský úřad, pak můžete na webu Exekutorské komory www.exekutorskakomora.cz v seznamu soudních exekutorů nebo po telefonu u Komory ověřit, zda takový exekutor skutečně existuje,“ vysvětluje Lukáš Jícha z exekutorského úřadu Přerov JUDr. Tomáše Vrány.

V případě pochybností můžete kontaktovat i policii, stejně jako to udělali někteří lidé v těchto případech. Evidenci vykonavatelů jednotlivých exekutorů také vede Exekutorská komora.

Kdo může být exekutorem

Soudním exekutorem je jen osoba, kterou stát pověřil exekutorským úřadem a je členem Exekutorské komory České republiky. Exekuci proti povinnému (dlužníkovi) může provádět jen na základě pověření dle usnesení o nařízení exekuce, které vydal exekuční soud. Při provádění exekuce může exekutor pověřit jednotlivými úkony své zaměstnance. Exekutor nebo vykonavatel exekuce se musí prokázat exekutorským průkazem, usnesením o nařízení exekuce a občanským průkazem.

Pokud si nejste jisti, zda opravdu nějaké peníze nedlužíte, můžete požádat o výpis z bankovního nebo nebankovního registru dlužníků. Případně si pak můžete zaplatit přístup do Centrální evidence exekucí České republiky, kde je možné nahlédnout do evidence pravomocně nařízených exekucí.

Kulaté razítko na usnesení může chybět

Je-li vám doručeno usnesení o nařízení exekuce spolu s výzvou exekutora, pak nebuďte překvapeni, že na usnesení o nařízení exekuce chybí kulaté razítko soudu, protože soudy dnes exekutory pověřují elektronicky a usnesení o nařízení exekuce jim doručují do datové schránky. Exekutor vám pak doručuje usnesení o nařízení exekuce ve vytištěné podobě doplněné o doložku o konverzi (převodu) z podoby elektronické do podoby listinné, přičemž tento listinný výstup má stejnou váhu jako elektronický originál,“ upozorňuje Jícha. Potřebné údaje si můžete také ověřit na infolince okresního soudu, který usnesení o nařízení exekuce vydal.

Výzva Exekutorské komory

Exekutorská komora zároveň žádá adresáty těchto výzev, kteří požadovanou částku dosud neuhradili, aby na e-mailovou adresu komora@ekcr.cz, popř. faxem na číslo 545 212 305, zaslali naskenovanou výzvu, kterou od falešného exekutora obdrželi; bude neprodleně postoupena příslušnému policejnímu orgánu. V případě, že již adresát požadovanou částku uhradil, doporučujeme, kromě výše uvedeného, bezodkladné podání trestního oznámení policejnímu orgánu či státnímu zastupitelství.

Anketa

Kolik v současnosti splácíte úvěrů či půjček?

0 (54)
 
1 (59)
 
2 (35)
 
3 (16)
 
4 (5)
 
5 a více (9)
 Celkem hlasovalo 178 čtenářů

Falešný exekutor řádí v Česku. Radíme, jak poznat podvodníka >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Komentáře


K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář. Buďte první a okomentujte tento článek.

Přidejte komentář

* Pokud je obrázek nečitelný, nový načtete kliknutím na obrázek.
Pro přihlášené se kontrolní obrázek nezobrazuje. Přihlašte se či se zaregistrujte pokud ještě nemáte účet.
Opište text z obrázku: *

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.


Články z Realitní makléř

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 18.10.2016 08:24

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 07.10.2016 00:00 Nabídka nových bytů nebezpečně klesá, ceny rostou

Prodeje nových bytů v letních měsících bývají tradičně slabší. Jinak tomu nebylo ani letos. Ve třetím čtvrtletí bylo prodáno o téměř třicet procent bytů méně než ve čtvrtletí předchozím. Přesto se nabídka developerů ztenčila na historická minima a ceny mírně vzrostly.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Realitní makléř

21.10.2016 15:43 Antimonopolní úřad prověřuje akvizici realitní skupiny CPI Radovana Vítka

Realitní skupina CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka převezme společnost CPI Hotels, která provozuje hotely vlastněné skupinou. Akvizici začal prošetřovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

17.10.2016 15:08 Paneláky jdou na dračku. Ceny vzrostly již o pětinu

Ceny bytů v panelových domech zdražily za poslední dva roky o 21 procent. Ceny nových bytů přitom vzrostly „pouze“ o 14,3 procenta. Byty v panelácích i přesto zůstávají stále levnější než v cihlových domech či novostavbách. Vyplývá to z údajů portálu Cenovamapa.org. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 14:57 Ceny bytů v Praze mají největší výkyvové rozdíly mezi ostatními srovnatelnými městy

Ceny nových bytů v centru Prahy jsou dvakrát i třikrát dražší než ceny bytů na okraji Prahy. Mezi ostatními srovnatelnými městy se tak v žebříčku umístila Praha na prvním místě. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

14.10.2016 10:24 Letošní ročník staveb roku vyhrál tunelový komplex Blanka

Letošního vyhlášení 24. ročníku soutěže o stavbu roku, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelstvíse v druhém kole zúčastnilo 29 staveb. Porota vybrala za letošní stavbu roku tunelový komplex Blanka. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

12.10.2016 11:23 Inženýrská firma Centroprojekt má nového majitele

Novým majitelem inžnýrské společnosti Centroprojekt, která provádí projektovou dokumentací k novým stavbám se stal holding Andreje Babiše. Hodnota celé transakce nebyla zveřejněná. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (355)
 
Spíše ano. (50)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (57)
 Celkem hlasovalo 509 čtenářů

Nejčtenější články z Realitní makléř za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 21.10.2016 00:00 Spolubydlící opravují cizí byty na své náklady

Spolubydlení již není pouze doménou studentů. Společnému bydlení dávají stále častěji přednost i mladí lidé s ukončeným vzděláním. Důvodem jsou nejen nižší výdaje za nájem, ale také touha nebýt sám. Někteří lidé jsou dokonce ochotni opravit a zvelebit cizí byt i na vlastní náklady. Do čeho nejčastěji investují a na kolik je to přijde?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Zbyněk Drobiš | 20.10.2016 00:00 Může nájemce dát byt do podnájmu i bez souhlasu pronajímatele?

Může nájemce dát třetí osobě do podnájmu byt, aniž by potřeboval souhlas pronajímatele? V jaké situaci může nastat domněnka souhlasu pronajímatele s podnájmem bytu? A jaké sankce hrozí nájemci při porušení ustanovení o podnájmu bytu? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 18.10.2016 00:00 Pozor na podvodné nabídky na odkup zemědělské půdy!

Ceny zemědělské půdy rok od roku stoupají. Situace využívají spekulanti, kteří majitelům rozesílají nejrůznější nabídky na odkup zemědělské půdy. Nabídky přímých zájemců ale obvykle nepatří k těm nejvýhodnějším. Před podvodnými nabídkami již varovalo i ministerstvo zemědělství. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 01.01.1970 01:00

Zbyněk Drobiš | 13.10.2016 00:00 Nejsilnější dědický titul? Sepište dědickou smlouvu…

Dědická smlouva je nejsilnějším dědickým titulem, který je opět součástí našeho právního řádu s účinností nového občanského zákoníku. Tento staronový institut dědického práva představuje vhodné řešení dědických vztahů za života zůstavitele. Jaké jsou zákonné podmínky pro uzavření dědické smlouvy? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »