Fincentrum a.s.
Investujeme.cz Investujeme.cz ČeskéReformy.cz ČeskéReformy.cz Bankaroku.cz Bankaroku.cz Investiceroku.czInvesticeroku.cz Investujeme.sk Investujeme.sk InvesticiaRoka.sk InvestíciaRoka.sk Ověření poradců Ověření poradců

Děkujeme našim partnerům:

wustenrot-logo-no-claim-a5-prechod

fincentrum-mensi-nove ceska-bankovni-asociace logo-fctr-real-hypoindex

 


Generali již zlikvidovala třetinu všech škod z bleskových povodní a pětinu škod na majetku, které způsobily kroupy

Autor: | 23.08.2010 15:55 | Kategorie: Pojištění | Komentáře zakázány komentářů

Kroupy a blesková povodeň. Živelní škody v průběhu dvou víkendů způsobily škody, které Generali odhaduje na 160 milionů. V obou případech přijala Generali celou řadu opatření, která urychlují likvidaci. Z bleskových povodní byla zlikvidována více než třetina všech škod. V případě krup, které udeřily před týdnem, bylo zlikvidováno přibližně 20 % škod na majetku občanů.

V souvislosti s krupobitím eviduje Generali přibližně 900 škod na motorových vozidlech za více než 53 milionů korun. I když z letitých zkušeností našich likvidátorů vyplývá, že škody na motorových vozidlech hlásí lidé v kratší intervalu po vzniku škody než například v případě rodinných domů či rekreačních nemovitostí, nemusí být účet krup zdaleka konečný. Na řadě míst v Praze jsou stále vidět nezabezpečená poškozená vozidla. Důvod je prostý. Jejich majitelé o vzniklé škodě stále ještě neví. Předpokládaný odhad škod na motorových vozidlech i díky tomu činí 1100 za 60 milionů korun.

Vzhledem k enormnímu nárůstu hlášení škod na vozidlech od počátku minulého týdne přijala Generali celou řadu opatření k urychlení procesu likvidace. Řada zákazníků v závislosti na rozsahu poškození svého vozidla již využila možnost zlikvidování škody ve zkráceném časovém termínu a peníze tak mohly být poukázány na jejich účty. Další z nich využili po nahlášení škodní události možnost vyhledání nejbližšího autorizovaného servisu prostřednictvím internetových stránek Generali, kde si po zadání místa bydliště, značky a roku výroby vozu mohou najít a dokonce naplánovat trasu do servisu, kde jim po dohodě škodu opraví.

Krupobití ale nepoškodilo pouze vozidla. Dalších přibližně 500 škod za 33 milionů korun již bylo nahlášeno z pojištění majetku. Škody hlásí nejen majitelé rodinných domů či domácností, ale také rekreačních objektů či podnikatelé. Celkový odhad škod způsobených kroupami by se tak měl pohybovat kolem 1800 za 100 milionů korun.

Blesková povodeň na severu Čech dosud způsobila na 560 škod za 35 milionů korun. I v tomto případě nemůžeme považovat výčet škod za uzavřený. Povodňový účet může i nadále růst. Například zemědělské a obecní škody bývají hlášeny se zpožděním. Odhad všech škod, které na severu Čech způsobila velká voda, se pohybuje kolem 600 škod za 60 milionů korun.

Generali již zlikvidovala třetinu všech škod z bleskových povodní a pětinu škod na majetku, které způsobily kroupy >> sdílejte na sociálních sítích

 
Reklama

 

 

Přidávání komentářů bylo zakázáno.


Články z Pojištění

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0
Komerční sdelení
br2016-300-300

Jana Zámečníková | 23.09.2016 00:00 Chalupářská sezóna končí. Na co si dát pozor

Češi jsou po Švédech v chataření a chalupaření světovými přeborníky. Majitelů letního bydlení je více než 400 tisíc a jejich počet neustále roste. Nejohroženější jsou letní příbytky během podzimního a zimního období, kdy se chataři a chalupáři vracejí do svých primárních rezidencí. Celá zpráva »

Komentářů: 1 / 1 Poslední komentář: 23.09.2016 03:23

Petr Zámečník | 15.09.2016 00:00 Pojištění domácnosti: Nepodceňujte vloupání

Šetřit na pojištění domácnosti se nevyplácí. Minimální varianty sice pokryjí škody z požáru, vichřice či krupobití, na zloděje ale nestačí. Ve kterém kraji lidé bez pojištění pro případ vloupání riskují nejvíce a kde jsou naopak v relativním bezpečí? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 26.07.2016 00:00 Škody v domácnosti Čechy netrápí

Češi jsou nepoučitelní, pojištěné bydlení stále nemá více než čtvrtina Čechů. Slováci jsou na tom o chlup lépe, bez pojištění jich je „jen“ pětina. Nic na tom nemění ani jejich osobní zkušenost s vloupáním či prasklým potrubím. Co nejčastěji Češi podceňují při pojištění bydlení? Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Jana Zámečníková | 22.07.2016 00:00 Žně zlodějů jsou v plném proudu. Nepodceňujte zabezpečení ani pojištění

Lidé si užívají v letních měsících volna u moře či na chalupě, příbytky nechávají bez dozoru a často i nezabezpečené. Zloděje ale na dovolené v této době rozhodně nenajdete. Počet vloupání v létě každoročně přibývá. Jak se co nejvíce vyvarovat nezvané návštěvě? Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna případné škody proplatila?  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »

Krátké zprávy z Pojištění

18.08.2015 14:35 Češi přicházejí ročně o tisíce korun

Téměř třetina Čechů má nějaký druh finančního produktu. Ať už se jedná o půjčku, úvěr, anebo hypotéku, tak zadlužení českých domácností každým rokem roste víc a víc. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

05.12.2014 15:06 Pojišťovny už se chystají na Vánoce. Počet požárů bývá dvojnásobný

Zvláště o Vánocích a na Silvestra dochází v domácnostech k mnha požárům. I pojišťovny v prosinci a lednu zaznamenávají velký nárůst požárů v domácnostech. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

02.09.2014 13:53 Životní pojistky nebude možné vybrat před šedesátým rokem

Podle chystané novely zákona o daních z příjmu nebude možné předčasně vybrat úspory z životního pojištění od příštího roku dříve než v šedesáti letech. Rozpočtový výbor sněmovny bude zítra novelu schvalovat. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

10.06.2014 14:02 Dovolené přicházejí, zloději se radují

V loňském roce bylo evidováno Policií ČR 4 446 případů krádeží bytů a 6 671 rodinných domů, z toho bylo v letních měsících vykradeno 1 225 bytů a 1 559 domů. Kromě dobrého zabezpečení bytu či domu a pojištění nemovitosti a domácnosti, je také nutné myslet na to, že zlodějům napomáhají sociální sítě, na kterých lidé sdílení informace o svých dovolených.  Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

19.02.2014 14:31 Češi dělají chyby při nastavení pojistné ochrany majetku

Podle aktuálního průzkumu České asociace pojišťoven se Češi se nejvíce obávají požáru a blesku, pojišťovny paradoxně nejčastěji řeší škody způsobené povodněmi a záplavami. Živelné pohromy ale v poslední době přestaly být pro Čechy neobvyklým jevem. Jenže lidé své pojistky většinou neaktualizují, a tak po pojistné události často přicházejí o peníze s pojistného plnění. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další krátké zprávy »

Anketa

Přijdou do České republiky záporné úrokové sazby hypoték?

Rozhodně ano. (359)
 
Spíše ano. (50)
 
Spíše ne. (47)
 
Rozhodně ne. (58)
 Celkem hlasovalo 514 čtenářů

Nejčtenější články z Pojištění za posledních 14 dní

Jana Zámečníková | 10.10.2016 00:00 Buďte odpovědní! Den blbec se může prodražit

Každému se může stát, že neúmyslně rozbije zboží v obchodě, poškodí kamarádovi počítač či vyplaví souseda, a to nemusí být nutně nemotora. Za škodu způsobenou jiné osobě na zdraví či na věci nesete odpovědnost a máte povinnost ji nahradit. Před následky možných rizik je ale možné se pojistit. Celá zpráva »

Komentářů: 0 / 0

Další články »